Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - [MK7] zamek maski z czujnikiem otwarcia

zygzak73 - 10 Maj 2017, 08:27
Temat postu: [MK7] zamek maski z czujnikiem otwarcia
Witam
Żona uparła się na dołożenie autoalarmu w swoim samochodzie.
Wyczytałem gdzieś, że wystarczy dołożyć syrenę, czujnik otwarcia maski, przeprogramować kompa i będzie ( bidny ) alarm.
Zacząłem od maski. Przewód do czujnika jest, ale wchodzi w z zamku w takie zupełnie nieuzbrojone gniazdo. Jest tam też jakby miejsce na dołożenie czujnika.
Ma może ktoś w swoim aucie ten czujnik i mógłby zrobić zdjęcie albo spisać nr części?
Wiem że można dać wyłącznik krańcowy, ale dopóki się da chcę wykorzystać fabryczne rozwiązania. I nie chcę niczego wiercić ( na razie ). Chyba, że macie jakiś patent na wyłącznik krańcowy bez wiercenia.

PrzemKo80 - 10 Maj 2017, 09:25

Ale co da alarm ?! U mnie na osiedlu nikt na to nie zwraca uwagi :rotfl:
Lepiej pomyśl o jakimś ukrytym przycisku ( np. odcięcie kompa albo stacyjki). 100 razy lepsze!

zygzak73 - 10 Maj 2017, 09:29

Nie podejmuję się dyskusji na temat sensowności instalowania tego. Po nastu latach małżeństwa wiem, że to nie ma sensu. Mam tylko to zrobić. :9:
PrzemKo80 - 10 Maj 2017, 09:31

zygzak73 napisał/a:
Nie podejmuję się dyskusji na temat sensowności instalowania tego. Po nastu latach małżeństwa wiem, że to nie ma sensu. Mam tylko to zrobić. :9:


Skąd ja to znam :rotfl:
Załóż atrapę z diodą. Poważnie. Będziesz miał spokój ;)
Nic więcej nie pomogę. Technicznie się nie znam.

zygzak73 - 10 Maj 2017, 09:46

O atrapie i ukrytym przycisku już myślałem. Mam tak w audicy od paru lat i 0 problemów. Ale ma być alarm i nic nie poradzisz. Bo w poprzednim aucie był.
PrzemKo80 - 10 Maj 2017, 14:44

zygzak73 napisał/a:
O atrapie i ukrytym przycisku już myślałem. Mam tak w audicy od paru lat i 0 problemów. Ale ma być alarm i nic nie poradzisz. Bo w poprzednim aucie był.


Znaczy kobieta się zna. Bo moja nic a nic :rotfl:
Nie poradzisz, montuj alarm!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group