Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - [MK6]Odgłos cykania przy pracy wycieraczek

Brajan - 5 Paź 2016, 00:09
Temat postu: [MK6]Odgłos cykania przy pracy wycieraczek
Witam serdecznie.

Problem tkwi w tym, że w związku z wczorajszym deszczem uruchomiłem po długim czasie wycieraczki. Odgłos "cykania" "słyszalnego przeskoku" wydobywa się wtedy kiedy wycieraczki z poziomu spoczynku uruchamiają się do góry. Dzwięk slyszalny jest tylko na włączeniu wycieraczek na tryb cykliczny (jedno w górę), w trybie jednego ruchu (w dół) tego nie ma.

W czym tkwi problem? Zwarcie w silniczku wycieraczek?

Pozdrawiam :-)

slawomirro - 5 Paź 2016, 11:43
Temat postu: [MK6]Odgłos cykania przy pracy wycieraczek
Czekaj, bo nie rozumiem. Chodzi Ci oto, ze wg Ciebie powienienś słyszeć dźwiek "cykania" a go nie ma?
Jeśli tak, to sam ten dźwięk oznacza że coś jest nie tegeś. U mnie chodzą wycieraczki bezgłośnie.

Brajan - 5 Paź 2016, 15:51
Temat postu: [MK6]Odgłos cykania przy pracy wycieraczek
Do tej pory chodziły bezgłośnie tak jak u Ciebie. Po ostatnim deszczu jak je uruchomiłem po dłuższym czasie to zaczęły cykać co każdy ruch. Dzwięk wydobywa się z lewej strony na wyciągnięcie mojej lewej ręki pod szybę.
slawomirro - 6 Paź 2016, 22:22
Temat postu: [MK6]Odgłos cykania przy pracy wycieraczek
Brajan napisał/a:
Do tej pory chodziły bezgłośnie tak jak u Ciebie. Po ostatnim deszczu jak je uruchomiłem po dłuższym czasie to zaczęły cykać co każdy ruch. Dzwięk wydobywa się z lewej strony na wyciągnięcie mojej lewej ręki pod szybę.



To co cyka, to przekaźnik. Najwyraźniej ma dość i potrzebuje wymiany.

Parzych - 7 Paź 2016, 16:11
Temat postu: [MK6]Odgłos cykania przy pracy wycieraczek
slawomirro napisał/a:
To co cyka, to przekaźnik. Najwyraźniej ma dość i potrzebuje wymiany.

Niekoniecznie, ja tak mam od nowości, czyli od ponad dziesięciu lat i działa bez zarzutu, po prostu niektóre przekaźniki są cichsze a niektóre głośniejsze... :bezradny:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group