Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Wymiana łożysk z tyłu i z przodu

lopez16 - 15 Maj 2016, 15:19
Temat postu: Wymiana łożysk z tyłu i z przodu
Witam mój ST ma padnięte łożysko z tyłu. Mam do was pytanie czy da się kupić same łożyska (jak tak to jakiej firmy, bo wtedy wymieniłbym je we wszystkich kołach) czy trzeba kupić całe piasty ?. Kolejne pytanie to czy dam radę sam to wymienić (posiadam komplet kluczy itp) prasę do wciskania łożyska tez bym załatwił. Wymieniał już ktoś to samemu ?
slawomirro - 15 Maj 2016, 21:35
Temat postu: Wymiana łożysk z tyłu i z przodu
Kupić się da. Na Allegro jest pełno łożysk do Fiesty. Chyba firma nie ma znaczenia (choć jak ktoś za kilkadziesiąt zł próbuje takie coś sprzedać, to omijam szerokim łukiem.

btw u mnie w ASO wymieniali mi ostatnio łożysko lewe przednie. Było uszkodzone, zapieczone i potrzebna była spawarka.

lopez16 - 16 Maj 2016, 13:16
Temat postu: Wymiana łożysk z tyłu i z przodu
Czyli da radę nabić nowe łożyska bez konieczności wymiany całej piasty. Patrzyłem na łożyska w kwotach 110-140 zł /szt. Kupię 2 na tył i zobaczymy jak to wyjdzie
janusdel - 19 Maj 2016, 18:08
Temat postu: Wymiana łożysk z tyłu i z przodu
Na pewno na tył robi SKF same łożyska, wymieniałem jedno cena około 130-150zł - nie pamiętam dokładnie. Wymieniał "zaprzyjaźniony" mechanik i tylko klucze i prasę potrzebował.
lopez16 - 21 Maj 2016, 17:02
Temat postu: Wymiana łożysk z tyłu i z przodu
Rozeznałem się w temacie łożyska pasują od focusa koszt SKF to 140zł przód i 130 zł tył. Chyba wymienię wszystkie 4 sztuki bo padł mi lewy przód i prawy tył
mkapi - 26 Maj 2016, 20:17
Temat postu: Wymiana łożysk z tyłu i z przodu
dołącze się do tematu bo coś mi zaczyna huczeć z tyłu
nie wiem które to łóżysko
I nie wiem czy wymienić całe bębny czy tylko łozyska
jak tak to jaki jest model ?
FIesta mk6 2002 rok

kluza.marek - 11 Cze 2016, 20:25
Temat postu: Wymiana łożysk z tyłu i z przodu
A jakie może mieć konsekwencje fakt, że to na trochę oleję?
Bizuu - 12 Cze 2016, 07:21
Temat postu: Wymiana łożysk z tyłu i z przodu
Jakie konsekwencje? Jeśli obserwujesz bacznie forum mogłeś zobaczyć jak zjadło mi piaste bo łożysko się zatarlo i przestało spełniać swoją rolę... Myślę że lepiej jest wymienić niż czekać aż koło się zablokuje

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

kluza.marek - 8 Lip 2016, 15:14
Temat postu: Wymiana łożysk z tyłu i z przodu
Nieczęsto wchodzę na forum, ale poszedłem za głosem rozsądku i doprowadziłem auto do porządku. : )

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group