Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Lusterka elektryczne instalacja

modell1 - 26 Sty 2016, 19:27
Temat postu: Lusterka elektryczne instalacja
Mam zamiar zamontować sobie lusterka elektryczne. I tu pytanie czy wystarczy zamontować instalację do drzwi, i będzie działać. Czy też są różnice w instalacji w samochodzie. Pytam może ktoś już to robił. I nie wiem czy jest sens bawić się :-)
DemptD - 27 Sty 2016, 13:35
Temat postu: Lusterka elektryczne instalacja
No ja robiłem u siebie na podstawie schematu wiązki z MK5. W skrócie - lusterka musisz mieć połączone ze sobą (czyli przez cały środek idzie kilka bonusowych kabli), do lusterka kierowcy doprowadzasz masę i +, ogrzewanie standardowo się podłącza pod ogrzewanie tylnej szyby ewentualnie sobie możesz zrobić osobny pstryczek tylko pod grzanie lusterek (ofc w fabryczne miejsce tylko oznaczenie zmienić albo cuś)
Jak znajdę gdzieś ten schemat to wrzucę

Dodano po 6 minutach 50 sekundach:
znalazłwszy
[attachment=0:2lpzhy5e]podgrzewanie_szyb_el_lust.jpg[/attachment:2lpzhy5e]

arekw - 27 Sty 2016, 19:53
Temat postu: Lusterka elektryczne instalacja
lusterko ma tam ok 5 pinów i jeśli nie ma wtyczki już w drzwiach z przygotowaną instalacją to może być kłopot z przełożeniem przewodów z drzwi do budy. W wersji bez elektryki masz gumę ale jeśli ma elektryczne szyby to może mieć taki łączony dynks ( a'la wtyczke) i tam już dodatkowych nie wciśnie
arekw - 31 Sty 2016, 18:33
Temat postu: Lusterka elektryczne instalacja
[attachment=4:xig8e6dx]DSC_0735.jpg[/attachment:xig8e6dx]to są przewody od strony lusterka

[attachment=3:xig8e6dx]DSC_0737.jpg[/attachment:xig8e6dx]to od strony budy

[attachment=2:xig8e6dx]DSC_0738.jpg[/attachment:xig8e6dx]tak wygląda wtyczka jeśli ford by przewidział Twoje zamiary :hihihi:

[attachment=1:xig8e6dx]DSC_0741.jpg[/attachment:xig8e6dx]to jest wtyczka przy trójkącie prze regulacji lusterka

[attachment=0:xig8e6dx]DSC_0739.jpg[/attachment:xig8e6dx]wtyczka od strony budy. Ma 15 pinów na około i 4 w środku

arekw - 31 Sty 2016, 18:35
Temat postu: Lusterka elektryczne instalacja
[attachment=0:1wyl6iu7]DSC_0746.jpg[/attachment:1wyl6iu7]
tu od strony pasażera. 14 pinów i 4 w środku


sorry że post pod postem ale nie mogłem dodać szóstego zdjęcia

modell1 - 31 Sty 2016, 18:55
Temat postu: Lusterka elektryczne instalacja
A ty masz instalację z pumy czy mk5
arekw - 31 Sty 2016, 20:58
Temat postu: Lusterka elektryczne instalacja
z fiesty została tylko blacha,reszta to puma ale nie sądzę żeby instalacja znacznie odbiegała od fiesty. Np przy cięciu wiązki przy tylnych światłach przewody się zgadzały tylko przeciwmgielny był z drugiej strony.

wydaje mi się że różnica będzie dwóch przewodów bo puma miała jeszcze jakiś dynks przy zamkach. Jeśli będzie odbiegać znacząco to wtedy można się martwić.

modell1 - 31 Sty 2016, 22:27
Temat postu: Lusterka elektryczne instalacja
Te dyksy to od alarmu. Miałem takie w mk4 ghia . A tak do ciekawości w instalacji z Fiesty Sport która miała lusterka w prądzie są 14/13 przewodów. I środki
wolne. Muszę podejrzeć jak ma się w fieście bez lusterek elektrycznych.

arekw - 1 Lut 2016, 11:06
Temat postu: Lusterka elektryczne instalacja
Tak teraz myślę... (tzn wcześniej też mi się zdarzało) że jak masz lustra i instalacje z drzwi od innego sporta to na otwartych drzwiach rozlacz z obu stron elektryke i podepnij na krótko obie instalacje z lusterkami i sprawdź czy regulacja reaguje.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group