Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Mocowanie amortyzatora tył w powietrzu

otol - 26 Paź 2015, 19:08
Temat postu: Mocowanie amortyzatora tył w powietrzu
Witam :ok:
Jak w temacie, otóż po wymianie amortyzatorów jakoś dziwnie od góry odstaje ich mocowanie. Widać, że na starych amorach ta guma przylegała do nadwozia bo jest ślad. Dodatkowo na nawet niedużych dziurach z tyłu strasznie wali ale to pewnie tuleje tylnej belki bo są do wymiany :devil:
Byłem z tym u znajomego mechanika i powiedział, że skoro działa to tak może byc :ford:
Co o tym myślicie?



yoyo72 - 26 Paź 2015, 19:11
Temat postu: Mocowanie amortyzatora tył w powietrzu
Zmień mechanika.
otol - 26 Paź 2015, 19:19
Temat postu: Mocowanie amortyzatora tył w powietrzu
Do takiego wniosku to już doszedłem, ale chce się dowiedzieć czemu to jest w powietrzu.
Mafios - 27 Paź 2015, 08:05
Temat postu: Mocowanie amortyzatora tył w powietrzu
albo nie zalozyl poduszki lub tez kiepsko skrecil
arekw - 27 Paź 2015, 18:21
Temat postu: Mocowanie amortyzatora tył w powietrzu
u mnie w mk5 jest to samo,szukałem kiedyś wpisów na ten temat ale nic konkretnego nie znalazłem. wykręcałem,podmieniałem,zamieniałem i wciąż było tak samo
boas43 - 28 Paź 2015, 18:59
Temat postu: Mocowanie amortyzatora tył w powietrzu
Hej

Własnie też chciałem o tym napisać.... 2-3 tygodnie temu sam wymienialem sobie amorki tylnie wraz z nowym kompletem gum i również mi tak odstaje.
W czym moze byc problem........speżyny sie wzmocniły :) i poszły do góry ....> :)

Czekamy na fachowe porady.....

Hmm....teraz tak sobie mysle i chyba postawie na "zmeczone spręzyny...po prostu usiadły pod ciezarem autka ...ale pewnosci nie mam.

damianisko5 - 29 Paź 2015, 09:26
Temat postu: Mocowanie amortyzatora tył w powietrzu
Mam tak jak na 1fotce , TTTM . Mk5 z 2000r.
boas43 - 30 Gru 2015, 00:16
Temat postu: Mocowanie amortyzatora tył w powietrzu
Niestety ...jakis czas temu kupilem sprezyny na nowe KYB i jest tak samo.....jakies rozwiazanie tego problemu ?
Puff - 30 Gru 2015, 22:18
Temat postu: Mocowanie amortyzatora tył w powietrzu
Generalnie sytuacja jest taka, że od spodu jest poduszka, a od góry ten "grzybek". One powinny się po ściśnięciu śrubą z góry spotkać i trzymać na kielichu jak kleszcze. Raz próbowałem na siłę dokręcić śrubę, żeby zniwelować ten dystans, niestety efekt był taki, że przegwałciłem spinkę, która służyła za ogranicznik dla poduszki, niszcząc przy okazji nacięcie na tłoku. Dało się to jakoś naprawić na chwilę, ale ogólnie z tego powodu miałem kiedyś amor (a więc dwa) do wymiany.

Nie wiem czemu, ale wydaje się, że poduszka jest za niska. Przeczy to logice, ale to jest Ford... Na wiosnę wymieniam amory u siebie, to pomierzę wszystko na spokojnie, obczaję jakie są odległości, etc., porobię zdjęcia i mam nadzieję, że potem opublikuję jakiś poradnik z serii "co robić, jak żyć?".

arekw - 31 Gru 2015, 15:01
Temat postu: Mocowanie amortyzatora tył w powietrzu
ja tylko dodam od siebie że wymiana poduszek na nowe nie pomaga
boas43 - 31 Gru 2015, 19:39
Temat postu: Mocowanie amortyzatora tył w powietrzu
Hej

Osobiscie w przeciagu 1-2 miesiecy wymieniłem wszystko na nowe : amory/odboje - Sachsa, sprezyny KYB, poduszki dolne Lemfordera - ze starych rzeczy wlasnie zostala tylko ta poduszka gumowa ale jej raczej nie ma sensu wymieniać ..... nie wiem co może byc juz przyczyną - tak siezastanawiam czy nie dopasowac jakiejś wlasnie podkladki gumowej i wszystko razem ścisnąć ewentualnie śkrócic ta uleje metalową.

TSRules - 1 Sty 2016, 13:02
Temat postu: Mocowanie amortyzatora tył w powietrzu
to je ford tego nie ogarniesz, ja np. wymieniłem komplet sprzęgła i po tym mam luz na pedale, było wszystko sprawdzane, działa prawidłowo i co zrobisz, ten typ tak ma :-)
Puff - 2 Mar 2016, 22:09
Temat postu: Mocowanie amortyzatora tył w powietrzu
http://passionford.com/fo...ing-issues.html

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group