Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - 1.3 - jakie tarcze oraz klocki

adam199018 - 28 Wrz 2015, 14:17
Temat postu: 1.3 - jakie tarcze oraz klocki
witam jakie Tarcze oraz Klocki Hamulcowe Polecacie do ford fiesta 1.3 benzyna 2006 rok ? tak by nie piszczały i wogóle bo czasami są z tym problemy po zakupie ,dzięki :)
TSRules - 28 Wrz 2015, 18:04
Temat postu: Re: Jakie Tarcze oraz Klocki
patrząc po cenach to kup oryginalne, przystępne cenowo do 1.3 spokojnie wystarczą
adam199018 - 29 Wrz 2015, 22:06
Temat postu: Re: Jakie Tarcze oraz Klocki
a jesli klocki sie wycierają szybciej niż tarcze to wymianić tylko klocki ?
Art - 30 Wrz 2015, 07:53
Temat postu: Re: Jakie Tarcze oraz Klocki
Klocki zawsze wycierają się dużo szybciej niż tarcze, a przynajmniej powinny. Zarówno klocki jak i tarcze wymienia się wówczas, gdy przekroczą limit zużycia. Klocki często mają czujnik zużycia (akustyczny lub stykowy, elektryczny), tarcze po prostu się mierzy i sprawdza się w tabeli jaki jest dopuszczalny limit. Miękkie klocki szybko lecą, ale oszczędzają tarcze. Twarde klocki mocno zużywają tarczę i często piszczą jak szalone. Na każde "życie" tarczy hamulcowej potrafi zejść kilka kompletów klocków (w motocyklach enduro nawet kilkanaście kompletów).
adam199018 - 30 Wrz 2015, 11:05
Temat postu: Re: Jakie Tarcze oraz Klocki
zamówiłem sobie do mojej fiesty komplecik z fimry TRW myślicie że to dobry wybór ? proszę o opinie może ktoś użytkował taki komplecik ?
Art - 30 Wrz 2015, 13:05
Temat postu: Re: Jakie Tarcze oraz Klocki
Jak już zamówiłeś, to pozamiatane :ok: Ja do takich powolniaków nigdy nie kupuję wypasów. Chyba, że nie są dużo droższe ;) Do partnera kupiłem kiedyś wentylowane wiercone polskie Mikody, wytrzymały ponad 80tys.km jazdy głównie po mieście. Później już brałem najtańsze pewniaki typu Hart - handluję z nimi i zanim coś kupię firmowanego ich logotypem, to dzwonię do opiekuna i pytam kto to produkuje i czy nie lepiej przypadkiem dopłacić. Do sprintera też zakładałem taniochę hartowską, trzyma się dzielnie, hamuje i nie piszczy :joint:
adam199018 - 30 Wrz 2015, 13:12
Temat postu: Re: Jakie Tarcze oraz Klocki
nie dałem dużo bo tarcza 90zł a klocek 115zł
vegetagt - 30 Wrz 2015, 13:25
Temat postu: Re: Jakie Tarcze oraz Klocki
pewniaki typu hart... Przecie to sie wyklucza ;)
adam199018 - 30 Wrz 2015, 13:32
Temat postu: Re: Jakie Tarcze oraz Klocki
a ktoś zakładał zestaw TRW by móc podzielić się opinią ?
Art - 1 Paź 2015, 08:33
Temat postu: Re: 1.3 - jakie tarcze oraz klocki
Przy takich cenach TRW, to niema co kombinować. Hart to nie producent, to tylko brand, nazwijmy to, "pakowacza". Opiekunowi handlowi wiedzą kto to produkuje i często zwyczajnie niema sensu przepłacać za coś innego. Tak jest z chemią harta i właśnie z tarczami. Łożyska kół to już trochę szmira - OPTIMAL.

adam199018, jaką opinią? Czy hamuje? Tak, hamuje. Czy piszczy? Nie, to nie szajs made in china. Niestety nie dodaje mocy i nie powoduje spadku zużycia paliwa :-P

brodaty33 - 2 Paź 2015, 10:43
Temat postu: Re: 1.3 - jakie tarcze oraz klocki
TRW dobra jakośc w niezłej cenie
misiek34 - 21 Sty 2016, 12:27
Temat postu: 1.3 - jakie tarcze oraz klocki
adam199018 napisał/a:
zamówiłem sobie do mojej fiesty komplecik z fimry TRW myślicie że to dobry wybór ? proszę o opinie może ktoś użytkował taki komplecik ?


Heyka :)

ponieważ zbliża się i u mnie wymiana tarcz i klocków to ciekaw jestem czy wymieniłeś już na TRW a przede wszystkim interesuje mnie jaka jest Twoja opinia o tym zestawie :fox:

Pozdrowionka 4all

adam199018 - 21 Sty 2016, 17:42
Temat postu: 1.3 - jakie tarcze oraz klocki
tak,użytkuje je już od jakiegoś czasu i są super naprawde polecam nic nie piszczy są cichutkie polecam :)
tbone001 - 29 Lut 2016, 13:28
Temat postu: 1.3 - jakie tarcze oraz klocki
Ja mam zestaw: klocki ATE oraz tarcze Ferodo. Miał być cały zestaw ATE, ale tarcze tej firmy były drogie, a na Ferodo akurat znaczna obniżka była. Jestem zadowolony. Hamuje, jak oryginał, z tym, że klocki ATE są moim zdaniem cichsze od oryginałów. To moje trzecie hamulce przednie w tym aucie. Samochód mam prawie od nowości i pierwsze hamulce przednie wytrzymały 60tys km (klocki miały wtedy poniżej 2mm grubości). Założony został nowy komplet oryginalnych tarcz i klocków, które po przebiegu kolejnych 30tys km wyrzuciłem, bo lewa tarcza się zwichrowała i zrobiła się fioletowa. Było też słychać podczas jazdy cykliczne przycieranie. Między piastę a tarczę mechanik dał sporo smaru miedzianego - możliwe, że to przez to tarcza się zwichrowała. Zestaw ATE + Ferodo założyłem sam, bez żadnego smaru. Obecnie zestaw ma przejechane prawie 50tys km (auto ma obecnie przejechane 139tys km z hakiem). Klocki jeszcze są, ale jeśli dobrze pamiętam (oglądałem je z 1000km temu), to nie były już zbyt grube - na oko poniżej 4mm zostało.
Co ciekawe, tylnych hamulców jeszcze nie wymieniałem. Sprawdzałem ich stan przy 100tys km przebiegu i okładziny wyglądały na niewiele zużyte. Wyczyściłem tylko mechanizm samoregulatorów z kurzu i pyłu.

andy80 - 11 Sie 2016, 12:02
Temat postu: 1.3 - jakie tarcze oraz klocki
U siebie założyłem takie Brembo http://www.iparts.pl/czes...65-p24055.html, jestem zadowolony, na pewno lepsze od ATE :)
delbana - 1 Paź 2018, 09:54

podbije temat
jakie klocki i tarcze na przod polecacie? i ile waszym zdanie powinna kosztowac usluga wymiany?

gruby907 - 1 Paź 2018, 12:08

ja mam zestaw tarcze rotinger wentylowane i klocki breck. Klocki troche piszczą ale generalnie zestaw sie fajnie spisuje
tomcio - 27 Lis 2018, 17:14

delbana napisał/a:
podbije temat
jakie klocki i tarcze na przod polecacie? i ile waszym zdanie powinna kosztowac usluga wymiany?


możesz wejść na https://brakestock.pl/tarcze-hamulcowe/ gdzie wybierając model samochodu dostajesz informacje jakie tarcze pasują do Twojego auta. Bardzo wygodne rozwiązanie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group