Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Jak znaleźć części - nazwy

tegies - 2 Sie 2015, 11:02
Temat postu: Jak znaleźć części - nazwy
Byłem ostatnio na cokilkumiesięcznym przeglądzie samochodu u znajomego mechanika i mam kilka rzeczy do wymiany.
Nie chcę czekać aż się rozsypią do końca, wolę wymieniać powoli już.
1. koło paska wielorowkowego napędzającego osprzęt silnika.
Samochód z klimą, silnik 1.3 / 51KW. Jak tego szukać? Znalazłem jakieś zestawy ale one mają po 2 kółka i... są nieco drogawe.
2. osłona katalizatora - blacha dwuczęściowa. Pordzewiała w miejscach mocowania, urwała się i sobie tak wisi na innym elemencie - do wymiany. Tego elementu nowego nigdzie nie znalazłem, muszę chyba szukać używek :|
3. kończy się katalizator i tłumik środkowy. Katalizator w ogóle ciężki do znalezienia, zamienniki są dostępne w kwotach 650zł i w górę :sad:
Tutaj to chyba nie ma co szukać używanych? Nie wiadomo na jaką się trafi...
Ogólnie szykuje mi się chyba poważna inwestycja w samochód...
Tak to jest jak się kupiło samochód od kobiety, która robiła coś na warsztacie tylko wtedy gdy samochód totalnie odmawiał posłuszeństwa... nunu
Wsadziłem już w samochód ponad połowę kwoty za którą go kupiłem... a kupiłem rok temu. :sad:

Puff - 2 Sie 2015, 17:34
Temat postu: Re: Jak znaleźć części - nazwy
Podaj VIN, wtedy:
ad.1 - dostaniesz numer, korzystając z google da się potem dorwać numery części w formacie CCLL (cyfra, cyfra, litera, litera), pomocne przy szukaniu zamienników
ad.2 - podobnie jak wyżej
ad.3 - wypruć, resztki sprzedać i pozbyć się problemu; jeśli to układ dwusondowy, to podrzucić auto do speca, żeby zmienił oprogramowanie lub dołożył emulator

tegies - 2 Sie 2015, 17:59
Temat postu: Re: Jak znaleźć części - nazwy
Dzięki za odpowiedź
Ad.1 Podać tutaj w wątku?
Ad.3 To jest bezpieczne? Jeśli trafi mi się sumienny diagnosta nie wyjdzie na badaniu że ponadnormatywnie czegoś tam jest w spalinach?
Nie orientowałem się czy w Łodzi ktoś to robi, może któryś z dwu łódzkich doktorów dałby radę...

Puff - 2 Sie 2015, 18:21
Temat postu: Re: Jak znaleźć części - nazwy
Tak, tutaj. Kredytu na VIN się póki co wziąć nie da. :)

Auta są testowane na wolnych obrotach. Nawet jak z aut Euro5 wyprujesz katalizatory, FAP-y, DPF-y czy co tam mają, to i tak przejdzie testy. :)
Możesz przeczytać o tym tu i ówdzie.

Są metody nieinwazyjne, wtedy puszka zostaje. Są też inwazyjne (rozprucie, wyczyszczenie, poskładanie), po zastosowaniu których nic nie widać. Możesz też podmienić na strumienicę wyglądającą jak katalizator, ale to dodatkowy koszt.

tegies - 2 Sie 2015, 18:37
Temat postu: Re: Jak znaleźć części - nazwy
VIN -------------------------
Szczerze pisząc to nie zastanawiałem się nad wypruciem tego problematycznego elementu.
Faktycznie pewnie oszczędniej wyjdzie niż zakup nawet zamiennika - a czytałem że z zamiennikami później są problemy, ciągle zapalający się check, spadki mocy itd. Z kolei zakup oryginału używki to loteria. Albo podziała, albo kupię padakę...
Rozeznam temat, dzięki za sugestie :)

edit: wykreskowny VIN, wiadomość już nie potrzebna

Puff - 2 Sie 2015, 19:09
Temat postu: Re: Jak znaleźć części - nazwy
Ad.1
Wydaje mi się, że to to:

FINIS 1136693; koło pasowe z tłumikiem drgań
Inne koła pasowe, które widzę na schemacie należą do pompy wody oraz kompresora klimatyzacji :)

Ad.2
Obrazek masz niżej, a ta osłona, która przychodzi na kolektor ma kod 1255391.

Ad.3
Układ wygląda na dwusondowy, więc najpewniej trzeba będzie dokładać emulator:

FINIS: 1354573, zamienniki widzę tak po 7 stów, kat jest razem z kolektorem, dojście takie sobie, więc najpewniej rozpruwa się puchę, a później to składa do kupy

Tłumik środkowy nie występuje jako osobna część, jest razem z całym zespołem rur. Do wymiany na aftermarketowy, tłumik będzie osobno, rura osobno.

tegies - 2 Sie 2015, 19:25
Temat postu: Re: Jak znaleźć części - nazwy
Dzięki Puff :ok:
Zanotowałem, będę szukał.
Najgorsze to że samochód w ciągłym użyciu, mam nadzieję że coś z tych rzeczy nie trzaśnie mi gdzieś po drodze zanim nie wymienię.
Mechanik mówił że koło się kończy, bo ma luz i pasek z niego zjeżdża (to pewnie i pasek będzie do wymiany).

Osłona katalizatora zdaje się składa się z 2 części. Do wymiany mam jeszcze blachę która idzie w dół - i ta jest w najgorszym stanie.
To chyba osłona kolektora wydechowego połączona z osłoną katalizatora (?).

Puff - 3 Sie 2015, 01:51
Temat postu: Re: Jak znaleźć części - nazwy
tegies napisał/a:
Mechanik mówił że koło się kończy, bo ma luz i pasek z niego zjeżdża (to pewnie i pasek będzie do wymiany).

Pasek zawsze warto wymienić. Parę złotych, a jak strzeli w trasie, to masz przes**ne, bo to nie Maluch, w którym sprawę załatwisz rajstopami.

tegies napisał/a:
To chyba osłona kolektora wydechowego połączona z osłoną katalizatora (?).

Widzę tyle, ile jest na obrazku, a że mk6 są mi generalnie obce, to nic więcej powiedzieć nie mogę.

tegies - 15 Wrz 2015, 20:03
Temat postu: Re: Jak znaleźć części - nazwy
Pozwólcie że odkopę własne posty.
Samochód odstawiłem, mechanik mówił że to część z dwoma kółkami. Ma mi zamówić w intercarsie.
Tak szukam po necie i może to chodzi o część opisaną jako łapa alternatora?
Przykładowy link do części na serwisie aukcyjnym:
http://allegro.pl/lapa-al...5097163867.html

Osłony katalizatora kupiłem używane, w stanie na pewno lepszym niż te moje które siedzą sobie bez mocowania na rurach...
Pasek też będzie wymieniony, niby mam w niezłym stanie ale jakoś tak się nauczyłem że jak wymieniam jakieś kółko to i pasek do kompletu.
Dziś już się nic więcej nie dowiem bo skończył pracę i tel ma wyłączony...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group