Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Po wymianie akumulatora zegar się rozstraja, nie działa klak

azajk - 3 Lip 2015, 17:53
Temat postu: Po wymianie akumulatora zegar się rozstraja, nie działa klak
Witam Was serdecznie doświadczeni kierowcy Forda!

Auto o którym mowa: Ford Fiesta 1.4 TDCi 2005r
Wymieniłem aku na Centra Plus 62Ah 540. Po wymianie spotkały mnie problemy, takie jak:
- zegar który za każdym wyłączeniem auta trzeba nastawić na nowo,
- po przekręceniu kluczyka na pierwszą pozycję nie wyświetla się nic, jest tylko możliwość włączenia radia,
- siadł klakson,
- na zegarach pojawiła się poduszka powietrzna,
- nie działa sygnał informujący o niewyłączonych światłach przy otwarciu drzwi.

Panowie, czy Waszym zdaniem wymiana aku ma z tym coś wspólnego? Albo czy wszystkie te problemy są ze sobą wzajemnie powiązane?
Nadmienię tylko, że sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, wszystko wygląda dobrze. Klemy oczyszczone z jakiegokolwiek syfu.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.

tegies - 4 Lip 2015, 13:13
Temat postu: Re: Po wymianie akumulatora zegar się rozstraja, nie działa
Zrób pomiary napięcia na aku (luźny i pod obciążeniem). To że nowy nie znaczy że nie wadliwy.
Jak mój aku padał to losowo pokazywały się różne błędy. Po wymianie na nowy nic złego się już nie dzieje.

Puff - 4 Lip 2015, 15:29
Temat postu: Re: Po wymianie akumulatora zegar się rozstraja, nie działa
Kontrolka poduch zapala się sama od siebie jeśli nagle rozpinasz elementy układu lub napięcie w "sieci" jest zbyt niskie. To drugie by pasowało idealnie do opisanej sytuacji. Idź za radą kolegi, podepnij miernik i przemierz nowy zakup. :)
Warrior - 2 Sty 2019, 19:29

Panowie, chciałem zapytać czy jeśli odepnę klemy i wyjmę akumulator z MK7 2014 do ładowania to po włożeniu nie będę miał problemów z falującymi obrotami itd....
Z drugiej strony trochę strach ładować podpięty.
Czy ktoś z Was ładował już aku i w jaki sposób polecacie.

Dzięki z góry za porady.

xxdawid - 20 Kwi 2019, 20:46

Podpinam się do tematu. Rozładował mi się aku w MK7 1.0ecoobost. Po załadowaniu gdy zamontowałem go z powrotem pierwszy kilometr autko oki , potem coś mocy mi brakowało o jak wróciłem do domu to na wolnych obrotach dziwnie chodzi. Jakby nie palił na wszystkie gary.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group