Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Kostka radia i pytanie o kontrolki na liczniku

Nowis94 - 8 Cze 2015, 20:58
Temat postu: Kostka radia i pytanie o kontrolki na liczniku
Jako że nie ma tutaj poczekalni, lub nie znalazłem pragnę powitać wszystkich forumowiczów, kupiłem jakieś 2 tyg temu fiestę MK6 i mam 2 pytania :)
Kupiłem radio 6000cd z auxem i coś mi nie działa tzn radio w ogóle nie włącza się nic się nie wyświetla póki co nie mam miernika napięcia ale kupię i posprawdzam lecz zauważyłem że są poucinane jakieś kable i nie wiem czy to może przez to nie działa :C bezpieczniki sprawdzałem są okej.zdj1 zdj2
Druga sprawa to licznik zmieniałem silnik i ogólnie niby nie ma błędów (tzn chyba) w wolnej chwili podjadę gdzieś na kompa zobaczyć. Ale po przekręceniu kluczyka wszystko się zapala i po chwili gaśnie i zostaje lampka alladyna i check engine. Po zapaleniu gaśnie i jest okej. Coś to oznacza czy wszystko git i nie potrzebnie sobie głowę zawracam? ;)

KOJAK2 - 9 Cze 2015, 14:31

Co do kontrolek to zawsze tak jest ;)
A silnik co? Ktoś go zajechał że musiałeś wymieniać? :-P

Nowis94 - 9 Cze 2015, 14:42

Tak wymieniłem, kupiłem auto sprowadzone z Niemiec z komisukomisu całą drogę było okej nie było żadnych dziwnych objawów dojechałem do domu. 20 min później odpaliłem auto brat dodał 2 razy gazu do 4 tys RPM i silnik zszedł z obrotów i nie zapalił myślałem ze przeskoczył pasek bo rozrzad do wymiany okazało się ze nie rozrzad bo miał przejechane z 30 tys no i dalej i dalej okazało się ze 3 cylindry są potłuczone. Najprawdopodobniej wpadło coś do komory spalania i tyle gościu w sumie olał temat a mi się w sądy nie chce bawić szkoda zdrowia i pieniędzy ,teraz zrobiłem wiem co mam także raczej sprawa zamknięta.
edit. Z radiem też sobie poradziłem ^^

KOJAK2 - 11 Cze 2015, 15:33

O jaaa masakra ;-| A jaki był koszt wymiany silnika? Jeśli wolno spytać ;)
Nowis94 - 11 Cze 2015, 15:35

Koszty z rozrzadem itd około 2000 oczywiście robocizna we własnym zakresie. :)

edit: kurde mam pytanie czy jest coś nie tak z aku czy coś poważniejszego mianowicie jak przekręcam kluczyk to na LCD nic nie ma i wskazówka obrotomierza pokazuje poniżej 0, odpalam i dopiero po kilku sekundach wskakują obroty i przebieg na LCD, słabe aku czy coś poważniejszego?

offtop: fot1 fot 2

KOJAK2 - 13 Cze 2015, 13:59

Jeśli masz prostownik to podłącz ako na godzinkę i będziesz wiedział :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group