Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - rozrusznik?

developkappa - 28 Maj 2015, 13:13
Temat postu: rozrusznik?
Witam
Mam problem otóż ostatnio wymieniłem w rozruszniku bendiks bo jak próbowałem uruchomić silnik było słychać tylko dźwięk jakby wirnik się obracał. Więc zębatka wymieniona i dalej to samo, raz normalnie kręci, nieraz nie dopiero po chwili załapuje jak się trochę odczeka.
Co może być przyczyną?

Freeman - 28 Maj 2015, 13:20

Winny może być elektromagnes, ale dziwne, że załącza wirnik, a nie wysuwa bendixa.
blind227 - 28 Maj 2015, 13:45

Pewnie źle złożony rozrusznik, automat załącza wirnik ale widełki źle założone i bednix nie dochodzi do koła :) Polecam rozebrać i poczytać instrukcję albo może jakiś filmik na yt.
developkappa - 28 Maj 2015, 17:21

Raczej dobrze go zlozylem bo takie objawy były nawet jak go nieruszałem , jak bym go źle złożył to bym w ogóle nie odpail no chyba ze na pych :)
blind227 - 28 Maj 2015, 17:49

A na krótko bez stacyjki jak odpala ? ja zawsze zanim wkładam rozrusznik sprawdzam go na warsztacie i widzę czy normalnie chodzi i czy bendix wali do końca. Lepsze to niż zakładać i zdejmować. ja stawiam na widełki albo źle włożoną gumkę. A bendix na pewno taki sam ?
developkappa - 28 Maj 2015, 18:35

Jutro jeszcze rozłożę rozrusznik i zobaczę
Freeman - 28 Maj 2015, 19:16

Przy okazji jak będziesz miał wyciągnięty to odkręć elektromagnes i podłącz pod aku i zobacz czy działa.
developkappa - 29 Maj 2015, 13:10

Rozłożyłem rozrusznik dalej to samo macie możliwe że faktycznie źle go składam, ma ktoś lub może napisać instrukcje do montażu rozrusznika głównie chodzi mi tu o te widełki i elektromagnes
blind227 - 29 Maj 2015, 20:03

https://www.youtube.com/watch?v=yaDjGY9Mx8s tu masz filmik jak ktoś naprawia jest to rozrusznik bardzo podobny jedyna różnica to przekładnia której u ciebie pewnie nie ma ale widełki gumka i bendix i automat składa się tak samo. Aby sprawdzić bez wkładania do samochodu dajesz - na obudowę rozrusznika i + na mały gwint w automacie . jak pyknie i bendix dojdzie do końca to jest ok.
developkappa - 29 Maj 2015, 23:31

Problem powrócił jak naładuje akumulator przez 5 min na prostowniku to silnik kreci z kilka razy i potem tylko dźwięk wwwwwwwwww... jak ponownie naladuje to to samo, myśląc że słaby akumulator wziąłem 2 z innego samochodu ktory działa normalnie i to samo?
Czy to padnięty aku czy coś z elektryką, dodam że rozrusznik sprawny bo wrócił z regeneracji.

blind227 - 30 Maj 2015, 20:37

Po prawej stronie pod maską masz taką złączkę jest tam kabel od rozrusznika. rozepnij i daj + z akumulatora i zobacz czy na krótko normalnie odpala.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group