Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Przenoszenie wibracji na pedały i kierownice

robkar73 - 3 Maj 2015, 20:22
Temat postu: Przenoszenie wibracji na pedały i kierownice
Witam.Mam fieste 1,4 2014r i prawie 13000 nalotu i tak gdzieś od 3 miesięcy przenoszą mi sie coś w rodzaju wibracji na pedał gazu,hamulca i kierownicy tak przeważnie w okolicach 2500 obr/min,powyżej i poniżej nic nie odczuwam,i to bez względu na bieg,3 dni temu miałem serwis gwarancyjny to przy okazji i to zgłosiłem wszystko sprawdzili i nic nie znalezli,napiszcie czy wy coś w swoich fiestach cokolwiek odczuwacie czy kompletnie nic,ostatnio jechałem kolegi on ma Fieste 2010 silnik 1,25 i u niego nic takiego nie ma.
mehacz - 4 Maj 2015, 10:24

U mnie jest podobnie ale nie zawsze (dodam tylko że moja fieścina wyjechała w 2015 w lutym i ma 4,5tysia przejechane silnik taki jak twój), zazwyczaj jak auto jest jeszcze nie rozgrzane. Po przejechaniu kilku km wszystko się stabilizuje i jest ok.
robkar73 - 4 Maj 2015, 20:00

mehacz napisał/a:
U mnie jest podobnie ale nie zawsze (dodam tylko że moja fieścina wyjechała w 2015 w lutym i ma 4,5tysia przejechane silnik taki jak twój), zazwyczaj jak auto jest jeszcze nie rozgrzane. Po przejechaniu kilku km wszystko się stabilizuje i jest ok.


Może siniki 1,4 przenoszą troche więcej wibracji niż 1,2 chociaż różnica między nimi nie wielka,no cóż może jeszcze sie coś ułoży.

miro2013 - 24 Maj 2015, 22:17

Witam,
A czy na przeglądzie sprawdzili felgi - czy są proste ?
Jeżeli nie, to je sprawdź pod tym kątem.

robkar73 - 25 Maj 2015, 15:29

[quote="miro2013"]Witam,
A czy na przeglądzie sprawdzili felgi - czy są proste ?
Jeżeli nie, to je sprawdź pod tym kątem.[/quot


Nie bardzo gdyby to były koła to działoby sie przy pewnej prędkości a to występuje w pewnym zakresie obrotów dokładniej miedzy 2400 a 2600,najbardziej na czwartym i piątym biegu.Aha na zimowych też tak było.od niedawna zacząłem czuć lekkie wibracje również na biegu jałowym,na postoju ale tylko na rozgrzanym kiedy obroty spadają na 750obr/min,mam mały masaż po plecach.Napiszcie czy cokolwiek wyczuwacie u siebie,2 dni temu byłem w serwisie ale oni ani na postoju nic nie wyczuwają,w jeżdzie też nic takiego nie widzą,ale kolega wsiadł to od razu wyczuł,żona również.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group