Forum FiestaKlubPolska -

Tuning mechaniczny - [MK7] Układ wydechowy, a gwarancja

wikol - 23 Mar 2015, 22:14
Temat postu: [MK7] Układ wydechowy, a gwarancja
Cześć, chciałem was zapytać jak to jest z modyfikacją układu wydechowego. Czy po zmianie na wydech typu cat-back stracę gwarancję na całe auto czy na sam układ wydechowy, a może w ogóle to nie wpływa na warunki gwarancji?
MisiekT - 23 Mar 2015, 22:49

niestety możesz mieć problemy z gwarancja jakby cos z silnikiem padło
jak chcesz zachować gwarancje, to sprawdz czy Mountune Performance już wypuscil wydech do 1.0T - jedyny, który uznaje Ford

wikol - 26 Mar 2015, 15:24

Dzwoniłem do ASO i stwierdzili, że jeśli usterka nie jest spowodowana układem wydechowym to gwarancja zostaje normalnie zachowana. Natomiast jeśli przyczyną usterki jest wydech to oni wtedy tego nie naprawią. Czyli wynika na to, że śmiało można modyfikować wydech, bo szczerze wątpię, aby silnik padł z powodu wydechu.
MisiekT - 26 Mar 2015, 15:34

niby tak, tylko jak Ci padnie silnik w okresie gwarancyjnym bez ewidentnej przyczyny albo zacznie brac olej czy cokolwiek tego typu, to winny bedzie wydech (albo raczej "nieautoryzowana modyfikacja układu wdechowego")...

warto doplacic pare stowek i miec spokoj - dla Mountune robil i tak zwykle Miltek, wiec dostajesz najlepszj jakosci graty na lata

wikol - 26 Mar 2015, 15:38

Tylko, że Mountune nie ma w swojej ofercie dla 1.0 układu wydechowego.
MisiekT - 26 Mar 2015, 15:52

pytales czy maja i ewentualnie kiedy beda mieli? nie patrz tylko na strone, skontaktuj sie z nimi...
jonson22 - 21 Lip 2015, 08:26
Temat postu: [MK7] Układ wydechowy, a gwarancja
Moze Może ktoś jest wstanie mi pomóc. A mianowicie posiadam fieste mk 7 1.6 TDCi zbieram sie z zamiarem wymiany końcowego wydechu, plan padl na koncowy z nowej fiesty ST jednak to benzyna czy da rade zamontować koncowy wydech od silnika benzynowego do diesla? Czy wplynie to jakos negatywnie na prace silnika?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group