Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Kierunkowskazy nie działają

Krzysiek - 17 Mar 2015, 10:05
Temat postu: Kierunkowskazy nie działają
Problem jest z kierunkowskazami i awaryjnymi nie dzialaja nic nie zgrzypi nic nie skrzypi nic nie tyka. Podejrzenia to zespolony i przerywacz pytanie tylko czy jest sens rozbierac zespolony jak wszystko inne dziala oprocz tego co wymienilem. Chcialbym sobie oszczedzic czyszczenia zespolonego i trafic w przerywacz. Co o tym myslicie ? Dodam ze nie slychac przerywacza dlatego w niego wlasnie celuje. Podzielcie sie opinia z gory dzieki :) A i taki przerywacz dostane bez problemu czy moga byc jakies problemy z dostepem tej czesci?
Puff - 17 Mar 2015, 10:08

Demontaż zespolki to 2 minuty roboty. A do wymiany przerywacza nie trzeba przełącznika rozbierać. Powinieneś też dostać takowy w pierwszym lepszym sklepie motoryzacyjnym od ręki. :)
Krzysiek - 17 Mar 2015, 11:30

no z zespolonym jest troche zabawy ktorej chce sobie oszczedzic mam na mysli jego czyszczenie. A doczepilrm sie do przerywacza bo przy wlaczeniu kierunkowskazu nie slychac charakterystycznego cykania przerywacza stad moje podejrzenia na niego :) Musze jeszcze tylko wyczaic gdzie on pod oslona kolumny jest.
Puff - 17 Mar 2015, 12:12

Krzysiek - tam niczego nie rozbieraj. Mechanizm "łapania" i "odbijania" wajchy migaczy jest bardzo niewdzięczny. Przerywacz jest wpięty w zespolony, więc bez jego wyciągnięcia możesz mieć niemały problem z demontażem samego przekaźnika. :P Odepnij tą kostkę czy dwie z zespolki i odkręć tę 1 śrubkę - demontaż jest banalny. :P
Krzysiek - 17 Mar 2015, 17:05

Nie no spoko zespolony ściągnąć z kolumny kierowniczej muszę parę śrubek odkręcić i dwie wtyczki odpiąć to żadna robota. Dziwna sytuacja o rano nie działały po wyjściu z pracy działa, spróbuje na dobry początek wyjąć przerywacz i przeczyścić styki jak to nic nie da, wymienię przerywacz a jak dalej będzie to samo to niestety trzeba będzie czyścić zespolony. Tak czy inaczej czeka mnie praca, dzięki za wskazówki <oki>
Puff - 17 Mar 2015, 19:05

Krzysiek - na 99% to wina przekaźnika/przerywacza, bo jak Ci nic nie działa, to prawie niemożliwym jest, żeby to była wina zespolonego. Obwody migaczy i awaryjek są, jeśli pamięć mnie nie myli, niezależne od siebie. A jak po czasie awarii nagle załapało na chwilę, to tym bardziej wskazuje to na przekaźnik/przerywacz. Konstrukcja zespolonego powoduje, że praktycznie niemożliwym jest wytarcie w całości ścieżek wajchy migaczy, a awaryjek tak rzadko używasz, że gdyby Ci padły z powodu awarii styków, to powinieneś zacząć w totka grać... :)
Powodzenia i daj znać jak poszło. ;)

Krzysiek - 17 Mar 2015, 19:58

Jestem już po rozbiórce kolumny wyciągnąłem zespolony ale nie rozbierałem, chciałem się tylko dostać do przerywacza. Przerywacz wyciągnąłem przeczyściłem styki jak na razie. Jeżeli problem się powtórzy wymienię przerywacz :)
brewa7 - 17 Mar 2015, 20:17

Pufcio, Zespolony nie jest taki straszny. Ja u siebie rozebrałem go na części pierwsze i złożyłem. Nawet sam przekaźnik pamiętam wyjąłem i rozmontowałem.
Co najważniejsze po złożeniu wszystko działa :)

Puff - 17 Mar 2015, 21:09

brewa7 napisał/a:
Pufcio, Zespolony nie jest taki straszny. Ja u siebie rozebrałem go na części pierwsze i złożyłem.

Ja tak samo, ale ile się przy tym narobiłem, to już moje :P Zwłaszcza, że sprężynki i inny chłam leciał w każdą stronę. A na koniec i tak kupiłem nowy zespolony, bo stary miał uszkodzony plastik w środku i był problem z odbijaniem migaczy, który mnie doprowadzał do szału.

brewa7 - 17 Mar 2015, 21:40

U mnie nic nie latało. Pamiętam, że zacinały mi się migacze, ale rozłożyłem na części i poczyściłem. Też się bałem początkowo go rozebrać, bo mówię - A jak nie poskładam potem do kupy? ;-( A po rozłożeniu się zdziwiłem jakie to proste w swej konstrukcji :D
Rafo - 21 Gru 2015, 20:26
Temat postu: Kierunkowskazy nie działają
Witam.
Mam następującą usterkę - po włączeniu migacza obojętnie czy prawy czy lewy zapalają się one na stałe. Przerywacz oczywiście milczy. Tak samo jest z awaryjnymi - zapalają się i tyle.
Można w tym przypadku coś z góry obstawic np uszkodzony przerywacz?
Z góry dzięki za jakieś info.

Puff - 22 Gru 2015, 13:51
Temat postu: Kierunkowskazy nie działają
Na 99% przerywacz właśnie :)
Rafo - 23 Gru 2015, 15:29
Temat postu: Kierunkowskazy nie działają
Dzięki bardzo. :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group