Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Wymiana tulei belki/lozysko tylne

Badi - 24 Sty 2015, 18:12
Temat postu: Wymiana tulei belki/lozysko tylne
Czy wymienial ktos samodzielnie tuleje na belce w MK4? Mam mala perkusje z tylu, okazalo sie se tuleje sa prawie calkowicie zerwane. Idzie nabic nowe tuleje kluczem uniwersalnym (mlotkiem, stare sa tak wybite ze mozna je bez problemu wyciac) czy musze wykombinowac sobie sciagacz?
Przy okazji, czy lozyska na tyl pasuja z MK3? Nie wierze katalogom na slowo :)

Pozdrawiam

modell1 - 24 Sty 2015, 23:26

Zrobisz to samemu bez problemu. Łożyska te same :)
Badi - 25 Sty 2015, 00:44

To elegancko, kiedys kupilem lozyska do mk3, ale styklo dolozyc smaru i dokrecic, przydadza sie teraz. Co do tulei, pewnie nie bedzie zbytniego kombinowania, moglbym to zrobic u siebie w pracy na podnosniku, z niezbednymi narzedziami, ale 150zl za dwie tulejki to jednak troche przegiecie :)
mario3991 - 25 Sty 2015, 09:35

150 zł to normalna cena chyba że chcesz za pół roku robić to znowu, ja zaoszczędziłem i w tamtym roku fiesta przeglądu nie przeszła. Co do wybijania nie jest tak kolorowo, zabrałem się za to w garażu i wyciągnięcie starej to najmniejszy problem założenie nowej tak aby jej nie uszkodzić już trochę ciężej idzie. Bez jakiejś prasy hydraulicznej albo takiej domowej roboty się nie obejdzie, no chyba że młotek i jakaś rura odpowiedniej wielkości.
modell1 - 25 Sty 2015, 13:08

I do tego traszkę oleju :-)
Ja dałem rade bez prasy i to trzy razy :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group