Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Nie świecą pozycyjne z przodu

Ganda - 30 Paź 2014, 20:28
Temat postu: Nie świecą pozycyjne z przodu
Witam.
Dzisiaj wieczorem zauważyłem, że światła pozycyjne w mojej Fofi, nie zapalają się.
Tylne światła się świecą, podświetlenie tablicy również, sprawdziłem bezpieczniki, wszystkie są w porządku. Żarówki przestały świecić raczej jednocześnie, najdalej wczoraj obie świeciły.

Czy któryś z forumowiczów mógłby podsunąć mi rozwiązanie?

brewa7 - 30 Paź 2014, 20:32

a wyjmowałeś żarówki?
Ganda - 30 Paź 2014, 20:33

Jeszcze nie, garażu nie mam, zauważyłem to godzinę wstecz, a jest trochu za zimno żeby grzebać. Ale czy to możliwe, żeby obie żarówki strzeliły w tym samym czasie?
Parzych - 30 Paź 2014, 21:25

Ganda napisał/a:
jest trochu za zimno żeby grzebać
Dobreee, ja przy -14 na parkingu pod blokiem wymieniałem kolektor ssący w naszej Fieście... :hahaha:
Ganda napisał/a:
czy to możliwe, żeby obie żarówki strzeliły w tym samym czasie?
Tak, to możliwe, mi jednocześnie (tego samego dnia) obie H4 się przepaliły...
Ganda - 30 Paź 2014, 22:00

Jutro na promie zajrzę do nich, mam pytanie jako żółtodziób do wyjadaczy. Jakoś na "oko" mogę ocenić czy te żaróweczki się do czegoś jeszcze nadają? :P
brewa7 - 30 Paź 2014, 22:03

Jak są czarne to wywalić, bo nic nie dają takie nawet jak świecą. W mojej często się właśnie czarne robią i wtedy nawet po zapaleniu samych pozycyjnych nic nie widać.
Ganda - 30 Paź 2014, 22:13

Zastosuje się i dam jutro znać, przepraszam za takie pytania, ale samochód posiadam od dwóch tygodni, jak i prawo jazdy, dopiero się uczę naprawiać go śrubokrętem :hahaha:
brewa7 - 30 Paź 2014, 22:47

To dokup sobie jeszcze pełen zestaw kluczy... Taki z szafeczką :D
Ganda - 30 Paź 2014, 22:50

Jest, jest - Fordowski, razem z lewarkiem, trójkątem i apteczką kupiłem. Pytanko, w bagażniku zamontowany jest woofer razem ze wzmacką, podczas słuchania trochu głośniej, elektryka w samochodzie miga. Podejrzewam że akumulator + alternator nie domaga, no ale mniejsza. Czy wibracje bądź te "miganie" może mieć wpływ na jakieś uszkodzenia, jak np. te żarówy?
brewa7 - 30 Paź 2014, 23:23

z szafką to raczej chodziło mi o coś takiego:
http://allegro.pl/szafka-...4748150809.html

Co do skoków napięcia to nie wiem, ale wydaje mi się że może mieć poniekąd wpływ na to.

Ganda - 30 Paź 2014, 23:26

Ajaj, taka szafeczka to droższa od tego samochodu :ok:
brewa7 - 30 Paź 2014, 23:30

Masz rację, ale nigdy nie wiadomo co wyskoczy w autku. A takto może koledzy by jeszcze u Ciebie naprawiali... za symboliczną opłatą :D
Ganda - 30 Paź 2014, 23:32

Cóż, jak moja Fofi dożyje moich kontraktów w morzu i zainwestuje w nią kilka wypłat, to czemu nie :D
brewa7 - 30 Paź 2014, 23:34

Nic nie stoi na przeszkodzie. W każdym razie sprawdź póki co żaróweczki.
Parzych - 31 Paź 2014, 03:00

Ganda napisał/a:
Jakoś na "oko" mogę ocenić czy te żaróweczki się do czegoś jeszcze nadają? :P
Skoro nie świecą, to się nadają, do kosza na śmieci... Kup nowe (koszt max 10zł w markecie) i sprawdź na nich czy będą świecić...
Ganda - 31 Paź 2014, 13:22

Dobra, przyczyną okazał się poluzowany kabelek w kabinie, chwila roboty i zaskoczyło, ale oglądając te żarówki, stwierdziłem że kupie nowe. 2 zł, a człowiek spokojny. Dziękuje serdecznie za porady :ok:
wylye - 15 Gru 2020, 13:21

"poluzowany kabelek w kabinie" to znaczy przy tym głównym przełączniku?

Mam b podobny problem z tym że auto poliftowe
Witam.
Mam problem z FIESTA MK7 2015 to auto kupione parę dni temu więc może coś gdzieś "źle robię"
Auto wyposażone jest w reflektory z ledami i światła do jazdy dziennej - działają - jak i wszystkie pozostałe...
Jednak przy próbie włączenia świateł postojowych/pozycyjnych głównym pokrętłem - i wyjęciu kluczyka ze stacyjki
ŚWIECĄ TYLKO TYLNE LAMPY
belki przednich ledów nie świecą.
Innymi słowy - mam oświetlony tylko TYŁ pojazdu po wyjęciu kluczka.

Czy ktoś z kolegów mógłby coś poradzić?

JoeMix - 15 Gru 2020, 22:34

wylye, skoro wszystko Ci świeci a po wyjęciu kluczyka przód gaśnie to może tak ma być,,, na stronie Forda podaj VIN pojazdu dostaniesz odpowiednią instrukcje, poczytaj https://www.ford.pl/serwi...trukcje-obslugi
wylye - 16 Gru 2020, 14:48

Na logikę - to żadna, nawet "eskimoska" homologacja nie powinna narzucać takiego trybu (świecenia tylnych lamp bez przednich postojowych - po wyj kluczyka)
Ale dzięki za ten link...
W tzw międzyczasie znalazłem chyba winnego...
To włącznik głównych świateł. Zamówiłem już wg katalogu jak zmienię to napisze tu...
Pozdrawiam
I Zdrowych i pogodnych ....

wylye - 17 Gru 2020, 13:59

Panowie - jak ktoś wie to proszę o sugestie - bo brak mi juz pomysłów.
Dziś dostałem NOWY włącznik świateł i nadal jest to samo...

PRZYPOMINAM ŻE TO MK7 POLIFT z LEDAMI
Po włączeniu zapłonu i świateł - mam wszystkie... Drogowe, mijania, św do jazdy dziennej, postój/pozycja przód tył...

Po wyjęciu kluczka - pomimo włączonych świateł postojowych - palą sie tylko światła z tyłu...
Gdzie kopać?

JoeMix - 17 Gru 2020, 21:29

Napisze jeszcze raz to samo ino inaczej - skoro normalnie wszystko świeci jak trzeba a po wyjęciu kluczyka gaśnie przód i zostaje tylko tył, to może tak jest to zaprogramowane (nie mówię że jest to prawidłowo) ale uderzył bym raczej do Forda lub kogoś kto ma dobrze komputer rozpracowany celem sprawdzenia.
wylye - 17 Gru 2020, 22:10

Dziękuję Ci za wpis - dzięki takim ludziom jak Ty fora bywają pożyteczne

Dałem radę - "równolegle" z Twoim wpisem

Więc tak... Ponieważ nikt z kolegów nic nie podpowiedział - informuję, że problem został rozwiązany. Mydłek we Włoszech (auto sprowadzone z Włoch) namieszał w ustawieniach modułu IPC. Tutorial jak i co znalazłem na rosyjskim forum - Tam ludzie piszą b dużo i DZIELĄ się wiedzą - nie tak jak często to bywa na naszych forach. (z wyjątkiem Elktrody - która b często była mi pomocna...) Ale do rzeczy.
Przyczyną były jakieś bzdurne wpisy w IPC (auto wyposażone jest w fabryczne światła do jazdy dziennej LED + halogeny.
Po zapisaniu w IPC jak na foto poniżej - wszystko zadziałało
Potrzebny kabel ELM dedykowany do Forscan i sam program.

Po ustawieniu i zapisaniu świateł jak na obrazku - pojawiły się światła pozycyjne na przodzie

Zpłon wył
gł wył poz 0 - nic nie świeci
gł wył poz 1 - światła pozycyjne przód i tył
gł wył poz 2 - nic nie świeci

Zapłon włączony
gł wył poz 0 światła do jazdy dziennej
gł wył poz 1 - światła pozycyjne przód i tył
gł wył poz 2 - mijania/drogowe

Może komuś się przyda


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group