Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - MK4 1.25 - jaka skrzynia

Roni71 - 10 Kwi 2014, 19:09
Temat postu: MK4 1.25 - jaka skrzynia
Witajcie , naszła mnie taka refleksja (bo sprzęgło mi się kończy) czy jest możliwość SWAPU jakiejś skrzyni 6 biegowej do mojej Fiesty? jeśli tak to jaka i co potrzeba do tej wymiany?
Jaszczur - 10 Kwi 2014, 19:15

6 biegów + 1,25/75KM? :9:
Na 6 biegu ten silnik będzie zwalniać...

Roni71 - 10 Kwi 2014, 19:22

Wiesz , ewidentnie jadąc na 5 tce brakuje 6 tki co by obroty i ekonomikę poprawić. Zadałem pytanie czy ktoś robił taki swap bo w świecie klubowym nie takie rzeczy się robiło ha ha h.... :)
Parzych - 10 Kwi 2014, 19:33

Fordowska skrzynia sześciobiegowa występowała chyba w Focusie ST i Mondeo ST, tylko to nie są tanie rzeczy...
TSRules - 10 Kwi 2014, 19:44

chyba już troszkę logiczniej by było zrobić swap silnika na mocniejszy, lub jeśli chodzi o ekonomikę w sensie kosztów to założyć LPG

edit w stosunku do twojego drugiego tematu może sprzęgło ci się wcale nie kończy wystarczy poprawnie zdiagnozować

Roni71 - 10 Kwi 2014, 19:59

TSRules Tu nawet nie chodzi do końca o ekonomikę bo LPG mam a i w garażu mam potworka który pali pod 20 l/100 km i to mnie nie przeraża ale jak by była taka 6 tka to by nie trzeba było na 5 tce tak wysoko kręcić silnika na trasie, a może i skrzynia było by dłuższa. Ale widzę że gra nie warta świeczki .
Co do drugiego tematu to też mam dziwne wrażenie że to nie strikte sprzęgło ale coś jest nie tak i do tego ten wyciek mnie zastanawia, ale to dopiero stwierdzę jak auto zobaczę i do warsztatu odstawię ,bo dziś to dopiero do kraju wróciłem i nie miałem kiedy się "Perłą" zająć... :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group