Forum FiestaKlubPolska -

Przed zakupem - [Ogólny] Świece irydowe

Doberman - 16 Mar 2014, 09:39
Temat postu: [Ogólny] Świece irydowe
Witam, jako że nie znalazłem takiego tematu to zakładam nowy :) Co sądzicie o świecach irydowych do fiesty? Ma to jakiś sens czy lepiej pozostać przy normalnych? Z doświadczenia wiem, że w silnikach motocyklowych lepiej się sprawują, a jak w samochodach? Cena jest duża bo ok 50 zł za sztukę ale może warto? Czekam na Wasze opinie na ten temat :)

Poniżej dla zainteresowanych katalog DENSO dla fiesty :)
http://www.globaldenso.co...t&action=search

TSRules - 16 Mar 2014, 12:29

najlepiej stosować oryginalne, monitorować ich stan i wymieniać na czas, a zaoszczędzone pieniążki wydać na dobre kable, czy akumulator :ok:
Doberman - 16 Mar 2014, 12:57

W takim razie jakie polecacie? Ngk, Bosch i Denso to według mnie wiodące marki ale którą wybrać? :P
David1n - 16 Mar 2014, 14:26

irydówki ładuje się głównie do aut z LPG. Jak nie masz to polecam zwykłe NGK. W moim poprzednim 2,5 v6 miałem założone i nie narzekałem :)
szynszyl - 16 Mar 2014, 14:26

masa i nie marudź :) http://www.ford-esklep.pl/
DemptD - 16 Mar 2014, 18:26

Doberman napisał/a:
W takim razie jakie polecacie?


FoMoCo :ok:

Doberman - 16 Mar 2014, 19:00

Czyli, że te http://www.ford-esklep.pl...FORD-FoMoCo/385 z forda przewyższają jakością renomowane firmy?
szynszyl - 16 Mar 2014, 19:11

wg mnie możesz nawet złote :) sam mam w oplu zwykle denso i 3 rok jezdze bez problemów.
wsadź te fomoco na 30.000km i na 100.000 km zaoszczedzisz 80 zł,a świeczki zawsze świeże :2xf:

ElGrey - 16 Mar 2014, 22:44

Stosowałem irydowe Denso, jak jeździłem na LPG, lepsze i wytrzymalsze od FoMoCo zdecydowanie, nie można złego słowa powiedzieć :serduszka:
van - 16 Mar 2014, 22:53

zwykłe silniki forda lubią Motorcrafta, z lpg lubią NGK, z turbo lubią irydowe
Doberman - 16 Mar 2014, 23:22

van, Twój post jest trochę mało zrozumiały przez interpunkcję ale upewnię się :P Z Twojego postu wniosek taki, że nie ma sensu dawać irydowych na benzynowy silnik bo on dobrze pracuje na zwykłych? Ale nie jest powiedziane że na irydowych nie pracuje lepiej :P może dodaje coś silnikowi świeca irydowa? Jakby nie było iskra na irydowych jest mocniejsza i trochę 'szybsza'
szynszyl - 17 Mar 2014, 05:50

Doberman napisał/a:
Jakby nie było iskra na irydowych jest mocniejsza i trochę 'szybsza'
wobec tego kup irydowe.. Ty już od dawna wiesz :V:
van - 17 Mar 2014, 09:23

Tylko że irydówka zazwyczaj kosztuje tyle co komplet dedykowanych "zwykłych" ale kto bogatemu zabroni :ok:
Doberman - 17 Mar 2014, 09:34

Nie wiem, widziałem jakieś tam porównania na YT i pytam. Ale jak widzę nie każdy może grzecznie odpowiedzieć na pytanie które zadałem.. A forum w końcu jest od tego, żeby pytać, zadając pytanie liczę na odpowiedź od osób które sobą coś reprezentują i potrafią coś się akurat w tym dziale wypowiedzieć. Np nawet w opisie tego działu jest napisane Planujesz zakup auta, części, różnego rodzaju sprzętu i potrzebujesz opinii innych?
W tym dziale doradzamy i polecamy przed zakupem.
Tego tu trzeba było a nie ciętej odpowiedzi kolegi szynszyl. Dziwne, że inni którzy się wypowiedzieli w tym temacie jednak potrafili coś wnieść w niego a Tobie się nie udało:P Dziękuję, do zamknięcia ... :)

srvrserver - 17 Mar 2014, 13:25

U mnie w ST sa irydowe (i wygladaja na oryginaly z fabryki) dokladne oznaczenie spisane ze swiecy to: Motorcraft AGFS 22TP NGK Laser Iridium. Jezeli chodzi o cene to kiedys buszujac po Allegro widzialem irydowki w cenie okolo 35zl, czyli porownywalnej do Platinium.
szynszyl - 17 Mar 2014, 19:24

Doberman, napisałem Ci co Ci potrzeba, koledzy też.. Ty jednak twierdzisz, że iskra jest szybsza i żywotniejsza na irydach - zatem i tak kupisz, co chcesz :ok: Amen
udanych zakupów i szerokiej drogi.

Freeman - 17 Mar 2014, 19:38

Świece motorcrafta to tak naprawdę NGK. Na NGK spokojnie pojeździsz bez problemów. Nie ma sensu wydawać kasy na coś co nic Ci nie da poza efektem placebo. Kup świece NGK + dobre kable.
Marcinowaty - 17 Mar 2014, 21:29

Osobiście mam świece NGK+kable Janmor, od jakiś 5 lat. Przejechane około 30 tyś km. Brak problemów z odpalaniem.
szynszyl - 18 Mar 2014, 06:34

Freeman napisał/a:
NGK
to juz nie japonia.. to podróba francuska. lepiej denso z made in japan. ale kable akurat to ngk polecam :twisted:
Marcinowaty - 19 Mar 2014, 18:56

Ja tylko pisze na czym jeżdżę i co się dobrze sprawuje.
Mariox003 - 19 Mar 2014, 19:39

Jeździłem na irydowych, i wrażenia mam dobre, osobiście mogę z czystym sercem polecić irydówki Bosha
Doberman napisał/a:
Cena jest duża bo ok 50 zł za sztukę

za tyle to kupiłem cały komplet irydowych do mk3 :-P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group