Forum FiestaKlubPolska -

Przed zakupem - Watomierz, miernik zuzycia pradu

kenczorf - 24 Lis 2013, 20:55
Temat postu: Watomierz, miernik zuzycia pradu
Musze kupic miernik - zalezy mi na niskiej cenie. Nie musi byc supoer dokladny. Jak ma tam margines bledu 5% to tez bedzie. Musze sprawdzic po kolei co mi tyle pradu zre...700kwh za dwa miesiace czyli prawie 500zl rachunek :/
gacznik - 24 Lis 2013, 23:41

Takie coś mam u siebie w domu. Tak naprawdę to chinol spakowany w polsce, ale działa o dziwo całkiem dobrze. Dzięki niemu zobaczyłem, że dekoder UPC z nagrywarką "ciągnie" 38W non-stop, na czuwaniu!!! Można to kupić taniej, niż na tej stronie.
Marcinowaty - 25 Lis 2013, 09:37

może ktoś się podpioł pod twoją linie?
kenczorf - 25 Lis 2013, 11:02

gacznik, ktorz y tzch dwoch masz? bo link nie dziala. Co do dekodera to ja mam nc+ i tam mam 3 tryby czuwania. Jak dam na ten w ktorym producent deklaruje zuzycie 1W to wlaczenie trwa strasznie dlugo. Wrecz jakby sciagal uprawnienia i ustawial sie od nowa. Na srednim uruchamianie to 10s a na najszbszym w ktorym dziala multiroom i mozna programowac nagrania przez intenet to podejrzewam ze drze tyle co na wlaczonym...
michal77 - 25 Lis 2013, 11:27

ten link działa http://www.orno.pl/index....prod=296&page=1

Ja kupiłem w Aldiku za 40zł i działa bardzo dobrze (mierzy nawet malutkie wartości). Tyle że teraz ich raczej nie ma w ofercie.

arecki - 25 Lis 2013, 12:19

700 kWh na 2 miechy to dużo rzeczywiście, nie zmieniałeś jakiegoś sprzętu ostatnio?

nie wiem jaki masz licznik ale te nowe co teraz zakładają jak się nie mylę to pokazują bieżące zużycie (bardzo dokładnie), poodłączaj po kolei sprzęt i sprawdź odczyt na liczniku...

kenczorf - 25 Lis 2013, 13:45

kupilem to orno za 55 pln. byl jeszcez jakis inny za 50 ale mierzyl dopiero od 15w wzwyz. Nie zmienialem zadnego osprzetu a licznik jeszcze jest stary ten z krecacym sie blatem. Poki co widze ze komp drze 210w, tv 60, dekoder 30, glosniki 10. No nic teraz bede szukal co i jak. Dobija mnie to ze nawet czesc zarowek na ledy wymienilem za kupe kasy a pradu leci kupe. Chyba, ze plyta grzewcza sie zaczela dupcyc i nadmiernie prad wcina
Artur.k - 25 Lis 2013, 17:31

sprawdź lepiej pralkę albo lodówkę..pralka może cały czas grzać wodę,a lodówka nadmiernie długo pracować...jak nic nie znajdziesz, to proponuje zlecić elektrowni wymianę licznika (robią to na swój koszt) i niech się przyjrzą bezpiecznikom czy nie ma na ich przyłączach przeskoku prądu...
mick1973 - 25 Lis 2013, 18:39

Jeśli masz lodówkę no frost to sprawdź czy to nie ona. Zdążają się usterki że odszrania i mrozi jednocześnie. A to może wyjść nawet 3 do 6 kW/h dziennie w zależności od typu lodówki. Więc moglo wzrosnąć zużycie energii o 180 do 240 kW/h na dwa miechy. Płytę grzewczą raczej bym wykluczył albo grzeje albo nie. Poszukaj pośród urządzeń włączonych cały czas lub jakiś nowy sprzęt. A jak ogrzewasz dom -mieszkanie?
kenczorf - 25 Lis 2013, 21:00

lodowka tak jest nofrost klasa a+ ma 4 lata. Sprawdze i zobaczymy. Plyta jest ceramoczno indukcyjna. Chyba wszytko ok bo na indukcji na maks drze 1700w a na polowe mocy 800, a na ceramice caly czas 1500. Licznik bym wykluczyl poniewaz mam tak jakby dwa. Glowny oraz na jedna linie - najbardziej obciazona - drugi dolozony prze zemnie i jak np wyjdzie te 720 na glownym to drugi pokazuje 500. Nowego sprzetu niema a dom ogrzewam weglem. Uprzedze pytanie ze piec niema dmuchaw a pompa co jest nowej generacji i ciagnie 20-40w w zaleznosci od predkosci
kenczorf - 26 Lis 2013, 13:51

Podsumowujac zeby nie robic oftopa to kupilem ORNO OR WAT-402. Jestem zadowlony bo mierzy juz od 0.5W gdzie tansze dopiero od 15 wzwyz. Z minusów to ograniczenie do 16A i maksymalnie 3600W, czyli ciężko zmierzyć np płytę grzewczą bo tyle to 2 pola grzewcze ciągną. Cena jest dobra bo na necie mozna po 50 kupic. Kolega gacznik tez ma w dobrej cenie. Takze polecam, a ja szukam dalej.
arecki - 26 Lis 2013, 14:55

daj znać jak znajdziesz winowajcę :)
kenczorf - 26 Lis 2013, 19:07

poki co wykluczam lodowke...gdyz ciagnie 100w jak sprezarka zalaczona a gdy nie pracuje to 1w. Po 16h pracy pokazalo 0.3 kwh wiec wielkie nic. Z bardziej pradozernych urzadzen pozostala tylko pralka a tez niby a+ czy nawet a++ i ma dopiero 2 lata
Artur.k - 26 Lis 2013, 21:19

w dzisiejszych czasach to aż 2 lata... zrób pomiar podczas pracy pralki ;)
Marcinowaty - 26 Lis 2013, 21:43

Powyłączaj wszystko i sprawdz, może ktoś cie okrada?
Artur.k - 26 Lis 2013, 21:55

za licznikiem? to raczej niemożliwe :p
kiciek - 26 Lis 2013, 22:46

a nie bawiłeś się kiedyś magnesami przy takim liczniku ??
Jaki masz TV że tylko 60W ciągnie ??
Moje 40" Sony bravia 250W ciągnie wg danych producenta. Ale 200Hz musi wciągać.

kenczorf - 27 Lis 2013, 20:51

kiciek napisał/a:
a nie bawiłeś się kiedyś magnesami przy takim liczniku ??
ani przy jednym ani drugim

kiciek napisał/a:
Jaki masz TV że tylko 60W ciągnie ??
Samsung LED 40' wg producenta zużywa poniżej 0.3 podczas czuwania i 55 podczas pracy

kiciek napisał/a:
Moje 40" Sony bravia 250W ciągnie wg danych producenta. Ale 200Hz musi wciągać.
Odświerzanie niema nic do rzeczy. 200HZ to minimum przy 3D i taka 40' ledówka 3D 200HZ zużywa 61W. Masz zwykłego lcdka bo plazma to by pewnie koło 400tu ciągneła
Marcinowaty - 27 Lis 2013, 21:04

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1379396.html
kenczorf - 27 Lis 2013, 23:52

Marcinowaty, ?
Marcinowaty - 28 Lis 2013, 07:23

W linku pisze że zużycie prądu przez lcd tv to nie kilkadziesiąd watów
kenczorf - 28 Lis 2013, 11:11

Tak gdy mowimy o LCD z podwswietlaniem lampami CCFL czy jakos tak. Czyli wiekszosc starszych tv i monitorow. Ja mam podswietlanie LEDowe które dawniej w zakupie było duzo drozsze a dzis ta roznica juz jest niewielka. Zuzycie pradu wtedy drastycznie spada. Zauwaz np, ze przecient laptop czas pracy na bayeri ma do 3h, a jak pisze ze ma podswietlanie LED to nawet do 6h
Marcinowaty - 28 Lis 2013, 12:25

Doszedłeś co cie kradnie tyle prądu?
kenczorf - 28 Lis 2013, 15:04

Jeszcze nie. Tak naprawde pozostala mi tylko pralka do sprawdzenia bo reszta jest jak najbardziej w normie... Juz na wyrost posprawdzam lampki nocne czy nie ciagna pradu jak wylaczone i inne srutututu na czuwaniu bo za chwile nie bedzie sie czego czepic...
Puff - 28 Lis 2013, 15:46

Zawsze można rozpiąć zasilanie z głównego bezpiecznika i tam wpiąć miernik, wyłączając uprzednio wszystko. Jeśli pokaże jakieś cuda, to zostanie Ci fizyczne odpinanie rzeczy z sieci. Jak odepniesz wszystko, a dalej prąd będzie uciekał, to masz podstawy, żeby wezwać energetyków, by sprawdzili licznik i instalację :)
kenczorf - 30 Lis 2013, 00:05

Pralka ok. Podczas prania ktore trwalo 1:10 na 60 stopni zuzyla tylko 0.8kwh wiec malo zwazywszy na 8kg wsad i 1400 obrotow wirowanie. Niemam sie juz czego doczepic. Ladowarka do tel 5w router 6w lampki tyle co ma zarowka. Laptop 50
arecki - 30 Lis 2013, 00:27

to dziwne...ja za cały dom płacę ok 140 za m-c
gdzie ciągle chodzi pralka, zmywarka, TV....dwie pompy od pieca,jedna cyrkulacyjna...
na oświetleniu też nie oszczędzam...
co prawda sprzet klasy A++ i wyzej....ale to raczej nie ma większego znaczenia

kenczorf - 30 Lis 2013, 12:02

u mnie niema sprzetu ponizej klasy a+ bo wszystko nowe. Duzo zarowek juz na ledy zmienione dlatego tym bardziej tego nie ogarniam...
Marcinowaty - 1 Gru 2013, 09:38

Licznik do wymiany pewnie, zadzwoń do energetyki, wymienią
kenczorf - 1 Gru 2013, 09:54

oba? Glowny energetyki pokazuje np 700 z czego drugi moj na najbardziej obicazonej "nitce" pokazuje 500. Czyli oba uszkodzone? Zauwazylem, ze jak wypialem wszytko i tylko swiatelka w przelacznikach sie swiecily to tarcza licznika prawie nie zauwazalnie sie rusza. Jest to tak znikome ze lewego poboru pradu racezj niema
TSRules - 1 Gru 2013, 10:47

ja dodam obok tematu że są teraz fajne listwy zasilające które mają funkcje wyłączania wyłączonych urządzeń aby nie pobierały energii w czuwaniu, pożyteczna sprawa przy PC czy kinie domowym
michal77 - 1 Gru 2013, 12:22

Kupiłem kiedyś taką listwę do kina domowego, (sam tuner Opticum brał 20W na czuwaniu, poza tym amplituner, jakiś player, itd).
Teraz po wymianie TV zostało jedynie zasilanie TV , amplitunera i subwoofera.
Jedynie sub wyłącza mi listwa, bo ampli i TV mam podłączone bezpośrednio do gniazdka master, biorą na czuwaniu jedynie 2.1W (sub 7W). Poza tym jak się chce posłuchać samego radia to nie trzeba włączać TV.

Teraz bym takiej listwy nie kupił, bo ona kosztuje ok 60-100zł, to ile by trzeba czasu żeby się zwróciło.

arecki napisał/a:
to dziwne...ja za cały dom płacę ok 140 za m-c
Podstawowa sprawa jaką masz kuchenkę i jak ogrzewasz wodę w lecie?
arecki - 1 Gru 2013, 14:55

michal77 napisał/a:
Podstawowa sprawa jaką masz kuchenkę i jak ogrzewasz wodę w lecie?

płyta gazowa, piekarnik elektryczny
woda to bez znaczenia czy lato czy zima bo grzeje ją dwufunkcyjny piec gazowy

michal77 - 1 Gru 2013, 21:23

arecki napisał/a:
płyta gazowa
Właśnie, jak byś miał elektryczną to jednak rachunek byłby dużo wyższy.

Jak już porównujecie zużycie to podawajcie kWh, bo cena może być różna w zależności od miejsca zamieszkania.

kenczorf napisał/a:
pradu zre...700kwh za dwa miesiace
To chyba nie jest, aż tak tragicznie. U mnie jest średnio ok. 335 kWh/mies., tyle że tj. na śląsku rachunek ok. 190zł.
Trzy osobowa rodzina:
-kuchenka elektryczna ceramiczna,
-piec C.O. z pompą i dmuchawą, w lecie ogrzewanie wody kolektorami (sterownik i pompa),
-2xTV (42"LED i 29" CRT+tuner),
-lodówka, zamrażarka, pralka (wiekowe),
-router i laptop,
-i jeszcze brama na pilot.

kenczorf napisał/a:
widze ze komp drze 210w,
Tu może też być przyczyna dużego zużycia, jak często i po parę godzin włączony to potrafi zeżreć.
arecki - 1 Gru 2013, 21:52

michal77 napisał/a:
Jak już porównujecie zużycie to podawajcie kwh, bo cena może być różna w zależności od miejsca zamieszkania.

u mnie miesięcznie wychodzi ok 200 kWh i rachunek rzędu 140 pln
3 osobowa rodzina:
- pralka (często)
- zmywarka (codziennie)
- TV LED (ok 12h dziennie)
- lodówka
- piekarnik elektryczny
- router
- mikrofalówka (praktycznie codziennie)
- piec z dwoma pompkami i dmuchawą (jak sie zima zaczyna na dobre to włączam gaz ale w piecu też ciągle chodzi jedna pompka)
- pompa cyrkulacyjna
- dekoder tv
- laptop (ciągle włączony)

to chyba nie jest źle :ok:

michal77 - 1 Gru 2013, 22:33

No nie jest źle, to pewnie zasługa sprzętu A++ i braku płyty elektrycznej.

Jam ma sprzęt AGD bardzo stary: lodówka Mińsk, pralka Ardo, zamrażarka Polar (w lecie chyba chodzi non stop), wszystko ma min. 15lat. Poza tym pompa CO chodzi praktycznie non stop na drugim biegu i bierze ok 50W.
Podłączę na noc miernik do sprzętu i zobaczę ile to żre na dzień.

TSRules - 2 Gru 2013, 19:45

michal77 napisał/a:
Teraz bym takiej listwy nie kupił, bo ona kosztuje ok 60-100zł, to ile by trzeba czasu żeby się zwróciło.


za 40zł juz można dostać, a listwę tak czy siak z czasem trzeba kupić\wymienić


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group