Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK4] Problem z kierunkami !

Ozzy - 23 Sie 2013, 09:53
Temat postu: [MK4] Problem z kierunkami !
Witam Was serdecznie, zwracam się z prośbą o nakierowanie, bo już nie wiem co zrobić , żeby ustalić przyczynę następującego defektu. Po uruchomieniu samochodu oraz włączeniu prawego kierunkowskazu częstotliwość standardowa jest przyśpieszona - po wciśnięciu hamulca praca stabilizuje się i wszystko wraca do normy.
Drugi problem to taki, że podczas jazdy lub nie zależy od humoru wyłącza się podświetlenie zegarów. czytałem już tu na forum o przełączniku (pajączku), spróbuje dzisiaj z tym podłubać nie mniej jednak pozostaje teraz kwestia tych kierunków. Proszę o pomoc i informację jak mogę to rozkminić. dziękuje

zap - 23 Sie 2013, 11:37

Jak żarówki nie przepalone, posprawdzałbym najpierw masę.
Miałem podobny objaw, z tym że prócz przyspieszonej częstotliwości kierunków leciał czasem wskaźnik paliwa w dół, a przy naciśnięciu hamulca nie było w ogóle po jednej stronie kierunkowskazów.
Wystarczyło dokręcić masę przy tylnej lampie.

wawrzyc - 23 Sie 2013, 15:50

Ewentualnie podstaw przelacznik zespolony.
Puff - 24 Sie 2013, 01:43

Post będzie mało odkrywczy, raczej podsumowujący.

Jeśli kierunek miga szybciej niż powinien, to znaczy, że z przodu i/lub tyłu nie świeci żarówka (tak jest zawsze - jest to wprowadzone celowo, żeby wszyscy nie jeździli ze spalonymi kierunkami). Skoro naciskasz stop i częstotliwość wraca do normy, to masz problem z sygnałem lub (co bardziej prawdopodobne) masą prawego tylnego kierunku.

Posłuchaj się kolegi, który pierwszy odpisał i sprawdź masę :)

Co do gasnących zegarów - ja także stawiam na zespolony.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group