Forum FiestaKlubPolska -

LPG - [MK3] Powolne tankowanie gazu

Bit1 - 14 Sie 2013, 13:54
Temat postu: [MK3] Powolne tankowanie gazu
Od pewnego czasu strasznie powoli tankuje mi się gaz i butla nie odbija tylko przestaje tankować bo leci strasznym ciurkiem.
Szukałem informacji o tym, ale wszędzie pisze, że może być to zawieszony pływak, jednak u mnie wskaźnik poziomu gazu na desce pokazuje dobrze ile jeszcze mniej więcej gazu zostało więc to chyba nie to?
Instalacja sekwencyjna Stag 300

Wydaje mi się, że zaczeło się to dziać po tym jak wymieniałem filtr fazy ciekłej i lotnej, ale nie wiem co to może mieć wspólnego z tankowaniem?

luki - 14 Sie 2013, 13:57

W zaworze do tankowania jest kulka i sprężynka możliwe że ta kulka się nie cofa całkiem podczas tankowania, z tym że żeby to rozebrać trzeba gaz do zera wyjeździć.
grzes.l - 14 Sie 2013, 14:37

Dodam tylko, że miałem taką samą sytuację ale to akurat była awaria pistoletu na stacji. Czekali na serwis a człowiek mógłby tam umrzeć ze starości czekając aż się wleje te 35 litrów. Skończył po 29l na 350km przejechane, więc troszku za mało jak na moją cieżką nogę. Później już było ok.
Spróbuj innej stacji :)

Bit1 - 14 Sie 2013, 15:24

grzes.l napisał/a:
Dodam tylko, że miałem taką samą sytuację ale to akurat była awaria pistoletu na stacji. Czekali na serwis a człowiek mógłby tam umrzeć ze starości czekając aż się wleje te 35 litrów. Skończył po 29l na 350km przejechane, więc troszku za mało jak na moją cieżką nogę. Później już było ok.
Spróbuj innej stacji :)


Jestem na urlopie właśnie więc sprawdziłem już koło 8 różnych stacji.
na niektórych leci wolno na innych jeszcze wolniej;p
Sprawdzę kulkę, ale jak już wrócę i będę jeździł u siebie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group