Forum FiestaKlubPolska -

Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa - [Lakiernictwo] kupno nowego zderzaka

darian - 7 Lip 2013, 12:56
Temat postu: [Lakiernictwo] kupno nowego zderzaka
cofałem z garażu,drzwi mi przywaliły w tylny zderzak :głowąwmur: , uszkodzony został tylny zderzak. Ile może kosztować nowy zderzak w ASO? można kupić już pomalowany fabrycznie?
Samochód na gwarancji więc raczej w grę wchodzi ASO. Kupiłem lakier w ASO dobrany przez VIN niby taki sam ale różnica jest duża.

wawrzyc - 7 Lip 2013, 15:49

Lakier inaczej wygląda po pomalowaniu bazą a później clearem. Ogólnie nie zaschnięta baza ma totalnie inny kolor.

Jak jest uszkodzony ten zderzak? Czasem warto oddać do spawania i pomalować.
Cena malowania u lakiernika około 200-300zł

Za 300zł może uda Ci się kupić zderzak w twoim kolorze w idealnym stanie, poszukaj na allegro.

Z tego co wiem w ASO zderzak kosztuje około 600zł. Nikt nie będzie się czepiał na gwarancji zderzaka, tak sądze. :)

darian - 7 Lip 2013, 16:56

nie malowałem jeszcze clearem,więc pewnie masz rację,zderzak ma tylko uszkodzony lakier,nie ma pęknięć itp. zderzak widziałem na Aledrogo za 150zł ale też podrapany,więc do malowania.Pomaluje jeszcze tym lakierem i zobaczę co dalej.Dzieki.
Parzych - 7 Lip 2013, 22:41

darian, klarem maluje się kilka minut po bazie, teraz to już możesz nie uzyskać takiego koloru jak oryginalny, a dodatkowo klar może się łuszczyć z czasem...
darian - 8 Lip 2013, 03:36

Parzych napisał/a:
klarem maluje się kilka minut po bazie
:ups:

to sobie zapamiętam..... pomaluje zobaczę efekty i zdecyduje co dalej....

ElGrey - 8 Lip 2013, 06:43

Są 2 szkoły, jedna mówi mokro na mokro, a druga po wyschnięciu bazy.
Baza i tak się lekko rozpuszcza pod wpływem rozcieńczalnika w clarze wiec powinno być ok
łuszczenie jest zazwyczaj wynikiem zastosowania za dużej ilości utwardzacza, lub za szybkiego :ok:

MisiekT - 8 Lip 2013, 07:11

auto z 2011 roku i zalujesz 300-400zl na malowanie u profesjonalnego lakiernika (nie ma powodu, żeby to było ASO)? :fox:

nowy zderzak to ok 600-800zl, ale do lakierowania

darian - 8 Lip 2013, 14:11

nie żałuje kasy na to ale sami zobaczcie jak to wygląda

http://www.fotosik.pl/pok...69427e4b05.html

MisiekT - 8 Lip 2013, 14:39

gosciu - idziesz do lakiernika i za 300zl masz jak nowke - kombinujac sam jakimis zaprawkami tylko pogorszysz sprawe
ElGrey - 8 Lip 2013, 22:51

Zderzak faktycznie wystarczy polakierować, a papranie go jakimiś specyfikami skończy się późniejszymi bubami i będzie faktycznie wyglądać fatalnie :twisted:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group