Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka silnika - [MK4] Trzęsie silnikiem i nie ma mocy

maddog - 4 Lip 2013, 19:45
Temat postu: [MK4] Trzęsie silnikiem i nie ma mocy
Witam! Mam problem z drugim autem jakim jest ford fiesta 1.25 99r.
Auto niedawno zakupione, wszystko sprawne, silnik zdrowy na syntetyku, przejechałem już ponad 2 tys km w miesiąc. 2 tygodnie temu po ostrzejszej jeździe wyszło wytłumienie z tłumika(jakby czarne włosy) i wyczuwalny był smrodek jakby przypalenia. Po tym incydencie auto pokonało kolejne 600km bez problemu. Przedwczoraj po przegonieniu wszystko było ok oprócz ponownego pojawienia się zapachu przypalenia. Wczoraj odpaliłem auto (pierwszy raz ciężko odpalał) silnik chodził mułowato i strasznie trzęsło. Przejechałem tak już ok 15km bo musiałem i objawy nadal się utrzymują. Auto ma następujące symptomy:
-silnik trzęsie
-bardzo powoli wchodzi na obroty
-wydaje mi się, że więcej pali
-oleju i płynu chłodzącego nie ubywa
-nie ma żadnych wycieków
-dźwięk wydechu bez zmian
-silnik nie grzechocze, nie stuka
-silnik się nie przegrzewa
-nie pojawiły się żadne kontrolki
-po przejechaniu kilku km pojawia się trudny do zlokalizowania smród spalenizny
Myślałem, że winny jest tłumik, ponieważ być może reszta wygłuszenia znowu się urwała i zatkała wydech (czytałem o takiej możliwości na necie). Pojechałem do tłumikarza, który stwierdził, że w wygłuszenie jest wyposażony jedynie tylny tłumik a nie środkowy. Wyciął więc dziurę w rurze przed tylnym tłumikiem i jedyne co się zmieniło to dźwięk, więc przyspawał z powrotem wycięty kawałek rury. Powiedział, że katalizator też jest raczej sprawny, bo jest przepływ spalin i nie słychać brzęczenia. Więc wygląda na to, że coś z silnikiem. Rozrząd był wymieniany był ok 10 tys km temu. Do tej pory silnik bardzo dobrze pracował, było czuć te 75KM a nie jak teraz jakby 15KM. Dziwi mnie również fakt, że przed zgaszeniem silnika było wszytko ok a następnego dnia pojawiła się usterka. Proszę o podpowiedzi co i jak powinienem sprawdzić? Pozdrawiam

Grax - 4 Lip 2013, 19:57

Czy rozrząd dobrze ustawiony na znaki był ?
Ciśnienie na garach takie same ??
Świece zapłonowe kiedy wymienione ??
Przewody wysokiego napięcia kiedy wymienione ?
Filtry powietrza/paliwa j/w ??

KAKA_8 - 4 Lip 2013, 21:43

maddog, sprawdz filtr paliwa i powietrza bo to mzoe tez byc spowodowane zamuleniem silnika i wiekszym apetytem na paliwo.
Moze tez nie palic na wszystkie cylindry, najlepszym rozwiazaniem bedzie wymiana swiec i przewodow skoro nie wiadomo kiedy byly wgl wymieniane.
Tak po za tematem- Jak dobrze chodzil to ile Ci palila?

maddog - 4 Lip 2013, 22:13

Od kiedy kupiłem(miesiąc temu) wymieniłem tylko sprzęgło i osłonę przegubu(o czym wiedziałem przed zakupem. Ogólnie autko dobrze chodziło. Było zrywne i szybkie jak na tą moc. Spalanie ok 6 l trasa, 9 miasto, ale to zależy od nogi i klimy.
Marcin - 4 Lip 2013, 22:54

sprawdź zapłon - cewka (jak masz na kable m4 to duża szansa, że skończyła swój żywot i pali na 2 gary), przewody (po ciemku nie mają prawa "świecić") i świece (sprawdź czy całe, wykręć i będziesz widział gdzie nie było zapłonu albo był bardzo słaby)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group