Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK6] Wyciek oleju

bercik302 - 16 Paź 2012, 10:42
Temat postu: [MK6] Wyciek oleju
witam
fiesta 1.6 TDCI S 90KM
Panowie od pewnego czasu mam ulany wąż idący do intercoolera nie wygląda to ładnie jest cały ulany od samej góry do dołu powiedzcie mi czego to przyczyna ? czy to jest normalne czy należałoby coś z tym zrobić ?

artax - 16 Paź 2012, 13:41

Sprawdz szczelność elementow gumowych i opasek.U mnie jest sucho czyli nie jest to do konca normalne.Lekkie "pocenie" jest dopuszczalne ale u Ciebie to juz jest raczej jakaś nieszczelność.
pzdr
p.s.Masz szczelną rurkę ,w ktorej jest bagnet,miarka poziomu oleju?

ElGrey - 16 Paź 2012, 18:47

W tym miejscu nie powinno być oleju wcale. to na pewno nic normalnego. jutro zobaczę u siebie z kąt możne tam podciekać i napisze :)
ElGrey - 18 Paź 2012, 17:13

Przyczyna możne być banalna, znaczy się rozlany olej podczas uzupełniania stanu, umyj silnik i poczekaj kilka dni sprawdź ponownie :)
bercik302 - 23 Gru 2012, 20:53

Panowie a możliwe że to cieknie z pod pokrywy zaworów? teraz mam cały silnik ulany od góry do dołu, litr oleju dolałem
ElGrey - 24 Gru 2012, 08:35

Całkiem możliwe, zwłaszcza że widać ze twoje autko miało rozwalony przód i nawet węże masz nieoryginalne, wiec niewiadomi jak daleko było to wszystko rozbierane i jak ktoś to poskładał.
Moim zdaniem trzeba to zacząć rozbierać i popatrzeć gdzie to tak naprawdę leci, bo miejsc jest wiele a kula szklana mówi mi ze leci gdzieś w komorze silnika :cojest:

bercik302 - 25 Gru 2012, 18:45

mógłbyś podesłać fotkę jak to wygląda w oryginale ?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group