Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK2] Sprawdzenie i regulacja zawartości CO /Diesel

dajuko - 7 Kwi 2012, 16:39
Temat postu: [MK2] Sprawdzenie i regulacja zawartości CO /Diesel
Ostatnio wybrałem się do firmy zajmującej się dieslami, gdzie 'wyregulowali' mi dawkę paliwa/CO. Okazało się,że regulowali 'na słuch', bo nie posiadali sprzętu do mierzenia wartości CO. Fiesta zamiast 5l zaczęła pić 10l. Po kilku kolejnych wizytach i próbach regulacji na słuch, udało się nam zejść do 6l, ale nie jest to to samo co było wcześniej. W związku z tym chciałem się dowiedzieć czy orientujecie się gdzie w trójmieście może być dobry warsztat zajmujący się dieslami, w którym mogą mieć urządzenie do pomiaru CO??
JoeMix - 7 Kwi 2012, 16:43

dajuko, Ty jedz do nich niech ustawią jak trzeba albo kasę niech oddadzą,,, ale albo ustawisz dobre CO albo dobre spalanie,,, to rzadko w parze idzie,,, przynajmniej w benzynie,,,
dajuko - 7 Kwi 2012, 17:16

bylem u nich z 5 razy, takie ustawianie na słuch to sam mogę zrobić. A dlaczego ustawienie dobrej dawki CO nie idzie w parze z dobrym spalaniem? Myślałem,że ustawienie książkowej dawki CO to takie ustawienie przy której silnik pracuje najwydaniej?
Jaszczur - 7 Kwi 2012, 20:24

W dzisiejszych, "ekologicznych" czasach, ustawienia książkowe nie mają zbyt wiele wspólnego z największą wydajnością silników po takich ustawieniach...
markos2101 - 7 Kwi 2012, 21:41

ustaw na gwoździu i ciesz się małym spalaniem ;)
JoeMix - 7 Kwi 2012, 22:03

dajuko napisał/a:
A dlaczego ustawienie dobrej dawki CO nie idzie w parze z dobrym spalaniem?
A dlatego że ekologicznie nie jest równe ekonomicznie - te słowa tylko z brzmienia są podobne.
dajuko - 8 Kwi 2012, 12:48

Dzięki :) to teraz pytanie w jaki sposób ustawić najmniejsze spalanie? Pozostała mi metoda prób i błędów, czy można to wykombinować jakoś lepiej?
JoeMix - 8 Kwi 2012, 12:53

Ustawia się na przyrządach prawidłowe CO jako punkt odniesienia, a potem się doświadczenie jedzie,,,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group