Forum FiestaKlubPolska -

LPG - [MK6] Zbyt duże spalanie ?

Lechan - 19 Mar 2012, 20:54
Temat postu: [MK6] Zbyt duże spalanie ?
Witam, jestem początkującym posiadaczem fiesty mk6 1.25 z instalacją BRC, mam pytanie do forumowiczów odnośnie spalania - podczas jazdy miejskiej fiesta potrafi spalić nawet 11 l na 100 km, czy to nie jest przypadkiem zbyt dużo na takim maly silnik? z góry dziękówa i pozdrr
Parzych - 19 Mar 2012, 21:00

Lechan napisał/a:
podczas jazdy miejskiej fiesta potrafi spalić nawet 11 l na 100 km, czy to nie jest przypadkiem zbyt dużo na takim maly silnik?
Skoro po mieście potrafi wciągnąć 8-9l benzynki (tyle mi piło 1,25 po Wawie), to te 11l gazu nie wydaje mi się za dużo...
grzes.l - 30 Mar 2012, 20:31

Hej :)

Dorzucę swe 3 grosze, jeżdżę aktualnie tylko po mieście (bytom - ruda śląska woj. śląskie do pracy) - ten sam silnik. Nie wiem ile pali benzyny bo zanim zdążyłem coś wyliczyć to po kupnie wpakowałem gaz. Na stag'u pali mi aktualnie w okolicach 9l, ostatnio wyszło 9,4l. Lekkiej nogi nie mam ale też nie przeginam - choć to pojęcie względne :)

DewREW - 9 Lis 2012, 09:34

a ja na butli 25L zrobie 320km, czy nie pali troche za duzo?
zawory regulowany byly jakies 20tys km temu, czy nalezaloby zrobic to ponownie?
mam wkercone w listwe wtryskowa dysze 2mm, dostepne mam 1,5mm czy warto je wiec wymienic na mniejsze, czy regulacja zaworów jak i dysze moga zmniejszyc spalanie LPG?

JoeMix - 9 Lis 2012, 10:37

Butla 25L czy 25L gazu bo to duża różnica,,, przyjmując 25L LPG wychodzi niecałe 8 na 100,,, to dużo?
Wisni@ - 9 Lis 2012, 10:58

JoeMix,
Nie spotkałem sie z Butla 25l , Pewnie ma 34l i wchodzi 25l gazu :)
Moim zdaniem za duże spalanie

JoeMix - 9 Lis 2012, 11:37

Wisni@, ja się spotkałem bo taką mam w aucie,,, 20 litrów gazu wchodzi teoretycznie, ja ja się tankowałem to po 17-18,,, wiadomo butla pusta ni była. Mała butla po skosie zmieściła się w dziurę na narzędzia obok koła zapasowego w mk1,
Parzych - 9 Lis 2012, 12:23

DewREW napisał/a:

a ja na butli 25L zrobie 320km, czy nie pali troche za duzo?
A ile benzyny Ci pali, 6 :?:
JoeMix napisał/a:
przyjmując 25L LPG wychodzi niecałe 8 na 100,,, to dużo?
Dokładniej to 7,81...
Wisni@ napisał/a:
Moim zdaniem za duże spalanie
Nie przesadzaj, w/g mnie to bardzo dobry wynik... Dużo by było jakby paliła 10-12...
Wisni@ - 9 Lis 2012, 14:50

Parzych napisał/a:
Dużo by było jakby paliła 10-12...

No a pali 11 :)

Moja w miescie pali max 10 przy silniku 1.4

w trasie ok 7 l
Oczywisćie na BRC

DewREW - 9 Lis 2012, 15:59

do butli wchodzi max 26L.
wczoraj na stacji (LPG 2,64) po zatankowaniu 26zł wybił zawór tankowania, na liczniku pokazywało ze na poprzedniej pełnej butli zdazylem zrobic 120km, a wiec za 26zł czyli ponad 9L zrobiłem 120km, i tak mnie naszly refleksje czy moznaby tego jeszcze zmniejszyc.. niezaleznie od tego czy pali duzo LPG, to czy wyregulowanie zaworów (regulowane byly przy 147000 a teraz jest 175000) i zmniejszenie dysz gazowych pomoze zmniejszyc spalanie?

benzyny nie iwem ile pali bo nie jezdze, uzywam jej tylko do odpalania ale cos mi sie zdaje ze pali sporo.

Parzych - 9 Lis 2012, 16:27

Wisni@ napisał/a:
Parzych napisał/a:
Dużo by było jakby paliła 10-12...

No a pali 11 :)

Moja w miescie pali max 10 przy silniku 1.4

w trasie ok 7 l
Oczywisćie na BRC
Przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post odnoszący się do spalania - 7,81...
DewREW, 9 to nie tragedia, a benzyny pali dużo bo na ssaniu dostaje bogatszą mieszankę...

JoeMix - 9 Lis 2012, 23:10

DewREW, jaką normę benzyny ma Twój silnik? Kiedyś się mówiło że norma gazu to 120% normy benzyny,,, z drugiej strony zawsze można skręcić żeby mniej LPG szło i wykańczać silnik w trybie express,,,
kuba87 - 9 Lis 2012, 23:28

JoeMix, obojętnie ile będzie paliło i tak zawsze będzie za dużo.
chce skręcić niech skręci. ale żeby potem nie było tematu że mu silnik padł.

Talib - 26 Lut 2013, 16:47

Mi po wymianie reduktora, filtr powietrza i regulacji na 110km/6,3 = 16.90zl :) po mieście i to na zimnym silniku krotkie odcinki :)
jurek - 6 Mar 2013, 11:47

JoeMix napisał/a:
z drugiej strony zawsze można skręcić żeby mniej LPG szło i wykańczać silnik w trybie express,,,

Dobrze określone, nadmierna oszczędność paliwa prowadzi do szybkiego zużycia silnika, nawet awaryjnie

tymoteusz88 - 26 Wrz 2013, 12:17

podłączam się pod temat. Ja mam co prawda silnik 1,3 i fieste mk6 - 2007 rok, świeżo założona instalacja również BRC i teraz spala mi 8,9 gazu. Powiedzieli mi że po 3 tankowaniu do pełna mam podjechać na regulacje i to spalanie się jeszcze troche obniży.
Nie wiem jak jest z silnikiem 1,25 ale 11 litrów to sporo.

Grax - 26 Wrz 2013, 13:16

tymoteusz88 spalanie 8,9 to dużo ?? Wróć do jazdy tylko na benzynie i po problemie
tymoteusz88 - 26 Wrz 2013, 21:26

Nie nie. Przepraszam widocznie złe napisałem i złe mnie zrozumiałeś. Spalanie na poziomie 8,9 moim zdaniem jest rewelacyjne. Spalanie benzyny miałem na poziomie 7,5 -8. Myślałem ze gazu bedzie powyżej dyszki a tu tak ładnie wychodzi ;)
xxyy777e - 26 Wrz 2013, 22:48

Mi pali ok. ~ 4.7 ON/100km połowa trasa/miasto
Silniczek 1.4 TDCI w budzie mk7
Wolałem kupić disesla ze względu na małe spalanie niż bawić się w LPG jeśli koszty podobne.
Polecam nie zdecydowanym

Parzych - 26 Wrz 2013, 23:09

xxyy777e napisał/a:
Wolałem kupić disesla ze względu na małe spalanie niż bawić się w LPG jeśli koszty podobne.
Zdradź jeszcze różnicę w cenie zakupu benzyna/diesel, o silnik oczywiście mi chodzi, nie o litr paliwa...
xxyy777e - 26 Wrz 2013, 23:14

Parzych napisał/a:
xxyy777e napisał/a:
Wolałem kupić disesla ze względu na małe spalanie niż bawić się w LPG jeśli koszty podobne.
Zdradź jeszcze różnicę w cenie benzyna/diesel...


Oprócz ceny samego paliwa jest ważne również spalanie.

Parzych - 26 Wrz 2013, 23:20

xxyy777e, przeczytaj mojego poprzedniego posta jeszcze raz, o różnicę w cenie zakupu wersji silnikowej mi chodziło, ile droższy był diesel od benzyny, bo z tego co pamiętam z 2006r, to w salonie diesel był droższy od benzyny o jakieś 10 tysi...
xxyy777e - 27 Wrz 2013, 15:11

Wśród użytkowników tego forum nie ma zbyt wiele osób którzy kupili nową fiestę z salonu.
Na rynku używanych pojazdów ceny benzyn i TDCI nie są aż tak duże raczej zbliżone a czasem po dołożeniu instalacji LPG do benzynowego są takie same.

Szczerze jeździłem kiedyś na LPG i wkurzało mnie, że ciągle coś się dzieje z tą instalacją a czasem wręcz taniej było jeździć na benzynie bo instalacja LPG spalała takie ilości gazu.
Zaraz pewnie odezwą się ludzie którzy napiszą, że u nich jest idealnie ale u mnie nie było i nie miałem już siły z tym walczyć, a to zimą wariowało, w deszcz inaczej etc.

Teraz tylko raz w roku przegląd/płyny i tyle nie martwię się o silnik i koszty spalania są porównywale do silnika benzynowego z LPG.
Mały diesel to super alternatywa dla benzyny z LPG

kondeusz - 27 Wrz 2013, 17:32

xxyy777e: Jeśli do wielopunktu benzyny miałeś założoną Iszą generację, żeby było taniej, to masz odczucia, jakie masz na temat gazu. Moja efka po kupnie w 2006r była od razu zagazowana IIgą generacją i do dziś nie znam żadnych "dziwności" w jej działaniu. Dobrane świece, kable WN, filtr powietrza zmieniam zawsze po zimie. I tyle w temacie. "Tylko chytry wącha frytki". :driver:

Wisni@: zgadzam się z JoeMix, podziel 25l przez 320 km i masz 7,81l/100. Każdemu życzę takie spalanie.

tymoteusz88 - 27 Wrz 2013, 23:19

Przy samochodzie używanym moim zdaniem nie ma dużej różnicy czy to bedzie diesel czy benzyna. Przy nowym samochodzie to różnica jest odczuwalna. Moj tata kupując passata z 2010 roku nowego, za diesla musiał dopłacić 12 tys wiec sporo. Ja zdecydowałem sie na benzynę miedzy innymi przez to ze benzyna bedzie tańsza w naprawie. Moim zdaniem diesle może być mniej awaryjny ale jak coś sie popsuje to bedą koszty. Odnośnie instalacji gazowych to pewnie jest rożnie. Zależy od firmy i montażu. Mi pali niecałe 9 litrów gazu wiec kosztowa wychodzi podobnie jak wasze silniki na ropę. Wiem wiem musiałem zainwestować w gaz. Mimo wszystko na diesla byś sie nie zdecydował.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group