Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK6] Sprzęgło co wybrać ??

Grzegorz - 2 Mar 2012, 18:12
Temat postu: [MK6] Sprzęgło co wybrać ??
Witam
W ostatnim czasie pojawił się następujący problem w mojej fieście 1,4 tdci. W czasie energicznego przyspieszania obroty szybko idą do góry, jednak prędkość nie zwiększa się tak szybko. Następuje również drganie samochodu czuć na kierownicy i dźwigni zmiany biegów. Efekt ten jest widoczny tylko jak staram się przyspieszać na 90-100 % możliwości silnika. Myślę że sprzęgło a dokładniej docisk jest do wymiany i dlatego jest efekt ślizgania sprzęgła. I tu mam problem ponieważ nie jeździłem wcześniej dieslem a tym samym nie miałem do czynienia z kołem dwumasowym. Spotkałem na internecie możliwość kupna sprzęgła firmy LUK za ok 600 zł jest również oferta gdzie jest dołączone koło jednomasowe w podobnej cenie. Znalazłem również sprzęgło z dwumasą ale koszt to ok 1,4 tyś czyli znacznie drożej. Dodam że samochód ma 140 tyś i mam nadzieję że tyle ma :)
Chciałbym się poradzić który zakup będzie najkorzystniejszy , czy jest sens koła dwumasowego czy można oszczędzić a nie stracić zbytnio na żywotności samochodu ?? Może ktoś dokonywał podobnej naprawy i ile go to wyniosło ??

Parzych - 2 Mar 2012, 18:16

Z wielu opinii wynika, że dwumasa jest tylko po to, żeby częściej trzeba było wymieniać i i żeby było drożej...
Grzegorz - 2 Mar 2012, 18:51

No właśnie niekoniecznie
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=53626 i dlatego mam taki ból głowy ;-|

Parzych - 2 Mar 2012, 19:01

abio napisał/a:
Ale możesz mieć też koło o pojedynczej masie (ja tak mam w 1.4 tdci 2005r.), wtedy koszt wymiany dużo niższy./
art202 napisał/a:

właśnie się zdziwiłem/ucieszyłem jednolite koło zamachowe/bez dwumasowego
czyli wymiana sprzęgło, wysprzęglnik, łożysko
Możliwe że też masz jednomasowe, chyba że jesteś pewien co do dwumasy...
hawaj - 2 Mar 2012, 19:03

Dwumase miały wersje do 2005r(przedliftingowe) , Ty widze masz 2006 to masz na 100% bez dwumasy także będzie taniej :ok:
Grzegorz - 2 Mar 2012, 19:07

Pewien na pewno nie. Czy da się to sprawdzić przed rozebraniem sprzęgła ??
Czyli jak już wymieniać sprzęgło i masę bez względu na rodzaj również ??

Parzych - 2 Mar 2012, 19:12

Bez rozbierania to chyba tylko po nr VIN, pewnie w każdym ASO Ci powiedzą jaki masz zamach...
Grzegorz - 2 Mar 2012, 19:15

Orientuje się ktoś ile za wymianę sprzęgła biorą ?? Żebym się za bardzo zgolić nie dał :D
Parzych - 2 Mar 2012, 19:25

Zależy gdzie, w zwykłym warsztacie od ok 200zł (oczywiście w Warszawie)...
lakiernik175 - 2 Mar 2012, 21:18

Parzych napisał/a:
Zależy gdzie, w zwykłym warsztacie od ok 200zł (oczywiście w Warszawie)...

200zł to jak Pana Boga za nogi złapać.W mk6 żeby wyjąć skrzynię to pare kurew w eter trzeba puścić żeby pół ustrojstw spod maski wymontować.Po to aby tylko dostać się do śrub łączących skrzynie z silnikiem.Masakra.
Tak naprawdę to lepiej byłoby wyciągnąć cały silnik i zrobić to na zewnątrz komory.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group