Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK6] falujące obroty

michma3 - 2 Lut 2012, 09:54
Temat postu: [MK6] falujące obroty
Witam

dziewczyna ma fieste 1.3 44kW
Problemem są falujące obroty. Faluja dość mocno bo czasami nawet do 3,5tysobr po czym spadają do normalnych i znowu wskakują na 3,5. Czasami falują czasami nie i nie wiadomo co jest przyczyną. Kable są nowe, świeczki też, krokowiec był czyszczony. Nie śmigam za często tym autem ale wydaje mi się że dzieje się to raczej od momentu nagrzania silnika (gdy silnik nabierze już delikatnie temp.)
jakieś pomysły?

z góry dzięki

tomi_1 - 2 Lut 2012, 10:24
Temat postu: odp
miałem to samo w swojej mk5 1.3
czujnik przepustnicy
podjedz sobie na diagnostykę kompa. Jak jakiś czujnik będzie zepsuty to ci wykaże.
pzdr

madek - 2 Lut 2012, 10:42

michma3, jeśli dzieje się tak odkąd są mrozy to radziłbym przeczekać temat. U mnie wszystko jest sprawne a od momentu jak jest tak zimno to też potrafi coś przyświrować z obrotami (jak by coś przymarzało)
Fordzik88 - 2 Lut 2012, 10:58

madek napisał/a:
michma3, jeśli dzieje się tak odkąd są mrozy to radziłbym przeczekać temat. U mnie wszystko jest sprawne a od momentu jak jest tak zimno to też potrafi coś przyświrować z obrotami (jak by coś przymarzało)


Mam tak samo, obroty falują mi od pewnego czasu i nie wiedziałem co jest przyczyną, (już nawet miałem zamiar wymienić cewkę zapłonową), dopóki nie przeczytałem twojego posta. Więc może i u mnie się właśnie tak dzieje, że obroty falują od mrozu.

michma3 - 2 Lut 2012, 12:15

latem też tak było, ale zdecydowanie rzadziej. Przyszła zima i dzieje się to non stop. Jeśli jest lepiej to obroty nie falują tylko trzymają się na 1100 rpm

a teraz takie pytanie teoretyczne :P
2002r to jest mk5 czy mk6 ? :P

mariomktw - 5 Lut 2012, 13:28

czyszczenie silniczka krokowego powinno pomóc w przypadku falowania obrotów
michma3 - 15 Lut 2012, 14:44

mam nadzieję że jest to czujnik położenia przepustnicy. Czytałem gdzieś że niby da się go samemu naprawić? Jeśli to prawda i nie potrzeba specjalnych zdolności/urządzeń to jak to zrobić?
Fordzik88 - 16 Lut 2012, 12:10

michma3 napisał/a:
mam nadzieję że jest to czujnik położenia przepustnicy. Czytałem gdzieś że niby da się go samemu naprawić? Jeśli to prawda i nie potrzeba specjalnych zdolności/urządzeń to jak to zrobić?


Z tego co ja wiem, to to jest nieroztwierające się. Plastik jest sprasowany, więc chyba nie da się tego naprawić. No chyba, że chodzi o styki.

michma3 - 16 Lut 2012, 14:17

Fordzik88 napisał/a:
No chyba, że chodzi o styki.
nie mam bladego pojęcia :P gdzieś tam obiło mi się o oczy że to się da jakoś naprawić :P
michma3 - 21 Lut 2012, 15:29

czujnik położenia przepustnicy wymieniony... obroty nadal skaczą.. jakieś pomysły co to dalej może być?

http://imageshack.us/phot...fiesta83ro.jpg/
gdzie mniej więcej szukać krokowca? trzeba zdjąć ten plastik wielki?

JoeMix - 21 Lut 2012, 15:41

michma3 napisał/a:
trzeba zdjąć ten plastik wielki?
Nie nie trzeba jak Ci nie przeszkadza to po co demontować,,,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group