Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] Czujnik temp silnika pod kolektorem a spalanie

marek_zegarek - 1 Lut 2012, 08:54
Temat postu: [MK3] Czujnik temp silnika pod kolektorem a spalanie
Witam chciałbym sie dowiedzieć czy czujnik temp silnika (ten pod kolektorem ) ma wpływ na spalanie ? jeżeli nie działa będzie fiesta dużo łykać ? świece będą okopcone ? ma on jakiś wpływ na dobór mieszanki ?

nie pokazuje mi temperatury . fiecha łyka 10 litrów beny. a świece są non stop czarne.

JoeMix - 1 Lut 2012, 08:56

marek_zegarek napisał/a:
ma wpływ na spalanie
to jest czujnik temperatury na komputer, na jego podstawie jest określane czy silnik zimny czy nie i czy trzeba wzbogacić mieszankę czy nie,,,
marek_zegarek napisał/a:
nie pokazuje mi temperatury
Od tego jest inny czujnik,,,
marek_zegarek - 1 Lut 2012, 09:00

Ok . czyli czujnik odpowiedzialny za mieszanke ktory daje sygnał na komuter jest pod kolektorwem dolotowym tak ? on nie ma nic do wskazywania temp ?

a ten od pokazywania temp na zegarze gdze się znajduje ?

Rebel - 1 Lut 2012, 09:49

Cytat:
Ok . czyli czujnik odpowiedzialny za mieszanke ktory daje sygnał na komuter jest pod kolektorwem dolotowym tak ? on nie ma nic do wskazywania temp ?

a ten od pokazywania temp na zegarze gdze się znajduje ?


Miliony razy o tym było. Jesteś na forum prawie rok i jeszcze o to pytasz? :głowąwmur: :głowąwmur: :głowąwmur:

marek_zegarek - 1 Lut 2012, 09:58

tak <8>

kurde juz rok? szybko ten czas leci :V:

marek_zegarek - 2 Lut 2012, 16:28

Jak wentylator chłodncy sie załącza to czujnik pod kolektorem jest sprawny tak ?
JoeMix - 2 Lut 2012, 16:56

marek_zegarek napisał/a:
Jak wentylator chłodncy sie załącza
Od wiatraka na chłodnicy jest jeszcze inny czujnik jeszcze w innym miejscu,,, :ok:
marek_zegarek - 2 Lut 2012, 19:14

JoeMix napisał/a:
marek_zegarek napisał/a:
Jak wentylator chłodncy sie załącza
Od wiatraka na chłodnicy jest jeszcze inny czujnik jeszcze w innym miejscu,,, :ok:


własnie wyczytałem że jest on na termostacie.

bo dziś mi troche przymarzł płyn (był pomieszany z wodą) i jak odpaliłem samochod to zauwazylem ze w zbiorniczku jest przymarźnięty płyn, taka papka. odpaliłem rogrzałem. i właczyl mi sie wentylator. dziwne bardzoo w 20 stopniowy mróz.No ale spusciłem płyn z chłodnicy i zbiorniczka. pozostało coś tam w Bloku chyba jeszcze.

czyli czujnik na termostacie mi działa . szkoda ze temperatury nie wskazuje . .

czyli chyba będzie walnięty czujnik w bloku silnika.

Rebel - 2 Lut 2012, 19:27

...a ty ciągle mylisz. Żeby zakończyć błądzenie wytłumaczę. Są 3 czujniki temperatury:
1. Pod kolektorem dolotowym dającym informacje do kompa;
2. Nad termostatem wkręcony pionowo w dół załączający wiatrak chłodnicy;
3. Pod termostatem wkręcony poziomo w kierunku tyłu auta dający wskazania na deske.

Nie ma żadnego czujnika temperatury w bloku!

marek_zegarek - 2 Lut 2012, 20:06

kolego Rebel ja to wiem :)

Chodziło mi że w bloku jeszcze płyn pewnie został jak dzisiaj spuszczałem z chłodnicy ciecz...

no nic bede musiał jakos sprawdzić ten czujnik pod termostatem i czujnik pod kolektorem bo on podobno ustala dawkę paliwa.

no i mam jeszcze jeden problem ,maska nie chce mi sie zatrzasnąć :twisted:

Rebel - 2 Lut 2012, 22:43

marek_zegarek napisał/a:
kolego Rebel ja to wiem :)

marek_zegarek w takim razie rad jestem niesłychanie z tego powodu. Nie pisałbym poprzedniego posta gdyby nie:

marek_zegarek napisał/a:
czyli chyba będzie walnięty czujnik w bloku silnika.


...ale już teraz będę wiedział, że gdy piszesz o czujniku w bloku to masz na myśli płyn, który tam pozostał. :fox:

JoeMix - 2 Lut 2012, 22:50

W blok jest wkręcony czujnik na deskę :ok:

No dobra, jest wkręcony w głowice, się rypnąłem w oblokach

przemo_rsr - 2 Lut 2012, 23:00

Cytat:

W blok jest wkręcony czujnik na deskę :ok:
ale od ciśnienia oleju dodaj Panie :-)
JoeMix - 2 Lut 2012, 23:12

Nie no myślę o temperaturze,,, to głowica jeszcze jest? W sumie to nigdy się dokładnie nie przyglądałem a ni nie zastanawiałem :hihihi:
Rebel - 3 Lut 2012, 14:12

Ano głowica... TUTAJ nawet trochę widać ten czujnik.
JoeMix - 3 Lut 2012, 14:26

Si, si,,, już wczoraj szukałem i patrzyłem :)
marek_zegarek - 14 Lut 2012, 20:16

Ok . juz wszystko wymieniłem prócz czujnika temp. a dalej pali duzo. jutro go sprawdze.

co powiecie by zmniejszyć cisnienie na wtrysku ? pomoże taki zabieg ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group