Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - [MK2] Uszczelki szyb w dzrzwiach

Szpila - 23 Sty 2012, 13:59
Temat postu: [MK2] Uszczelki szyb w dzrzwiach
Witam, mam pytanie odnośnie uszczelek do szyb w drzwiach bo z moich to już prawie nic nie zostało i tylko słychać świst wiatru co jest wkurzające. Czy wiecie gdzie dostane a jak nie to od czego można dopasować najlepiej nowe?? Chyba że ma ktoś z was na zbyciu to chętnie przygarne :yes:
szczepan522 - 23 Sty 2012, 16:40

Jedz na złom i kup za grosze uszczelki od Opla Astry F. Ja takowe miałem pasuję idealnie praktycznie nie trzeba nic przycinać. No może z 5cm od długości musiałbyś uciąć... :yes:
Szpila - 23 Sty 2012, 17:48

I jest nadzieja :przytul:
kostek88wjcz - 24 Sty 2012, 10:26

dobrze wiedzieć ::)
van - 24 Sty 2012, 10:36

a nikt nie stosował od mk3 ??
Rkalitka - 24 Sty 2012, 18:19

Szpila napisał/a:
mam pytanie odnośnie uszczelek do szyb w drzwiach bo z moich to już prawie nic nie zostało i tylko słychać świst wiatru co jest wkurzające


szczepan522 napisał/a:
kup za grosze uszczelki od Opla Astry F. Ja takowe miałem pasuję idealnie praktycznie nie trzeba nic przycinać. No może z 5cm od długości musiałbyś uciąć...


To ja mam pytanie podstawowe - o które uszczelki chodzi?? bo jeśli o uszczelki do szyb w drzwiach - to nie ma nigdzie nowych a od żadnego auta nie dopasujesz - ja tego nie potrafię sobie wyobrazić z uszczelkami od astry F - pokaż jakąś relację Szczepan, bo musiałbym to widzieć jak to jest zrobione.

Jeśli natomiast pytanie jest co do uszczelek drzwi (tych co się montuje w karoserii wokół drzwi a nie wokół szyb) to można bez problemu kupić nowe na metry na allegro - ten sam typ co w fiatach dużych, maluchach, autosanach itp:

http://moto.allegro.pl/us...2069377464.html
Grosze kosztuje a jest to jedyny dobry sposób jaki można wykonać.

Ja cudowałem z różnymi uszczelkami drzwiowymi - od opla, fiesty mk3 jakiś fiatów nawet okienne próbowałem adaptować - zawsze świszczało, lub drzwi się nie chciały w ogóle zamknąć(za grube uszczelki, które i tak nie uszczelniały)

Szpila - 24 Sty 2012, 19:45

Chodzi o te co sie w nich szyba porusza w góre i w dół, od zewnątrz nie mam już wogóle i tez przez to dostaje mi sie troche wody do środka drzwi. Te do karoserii to sam sie domyslilem że podejdą z alledrogo na metry. Jak ktoś próbował czegoś innego, prosze sie nie wstydzić i podzielić sie home made`ami :yes: po próbuje sie

Swoja drogą widze dobry temat bo chyba nie tylko ja mam taki problem

szczepan522 - 24 Sty 2012, 21:29

O ja ale jakiś zaspany byłem... nie bierzcie pod uwagę tego co napisałem !!! Mój błąd przyznaję się... chodziło mi o uszczelki w drzwiach a nie od szyb... tak czy owak uszczelki od drzwi od astry F przylegają bardzo dobrze i są bardziej szczelne od zwykłych.
dajuko - 19 Kwi 2012, 12:53

co do uszczelek przy oknach to miałem podobny problem ze świszczeniem. okazało się,że te uszczelki lubią się chować do środka drzwi, wystarczy otworzyc okno, wyciągnąc je do góry i na jakis czas spokoj do poki sie znowu nie zssuną :)
Szpila - 20 Kwi 2012, 18:13

dajuko napisał/a:
co do uszczelek przy oknach to miałem podobny problem ze świszczeniem. okazało się,że te uszczelki lubią się chować do środka drzwi, wystarczy otworzyc okno, wyciągnąc je do góry i na jakis czas spokoj do poki sie znowu nie zssuną :)




niestesty nie mialem takiego szczęscia i poprostu czas widać na moich uszczelkach :kaput:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group