Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK6] Nawiew ustawiony na szybę dmucha też na nogi

kamilowski - 27 Lip 2011, 23:56
Temat postu: [MK6] Nawiew ustawiony na szybę dmucha też na nogi
Witam,
Ostatnia deszczowa pogoda zmusiła mnie do intensywnego używania nawiewu. Do tej pory nie przekraczałem 2 biegu nawiewu więc problem był niezauważalny. Do rzeczy!
Kiedy nawiew ustawiony jest na szybę to i tak dmucha trochę po nogach oraz wylatuje z otworów wentylacyjnych. Przestawienie tak żeby wiało tylko z otworów wentylacyjnych niczego nie zmienia. Ustawienie obiegu zamkniętego zwiększa jedynie siłę wiania. Zanim rozbiorę kabinę na cząstki pierwsze to chciałem się zapytać czy taka charakterystyka nawiewu w fieście 6 to standard? W poprzedniej MK 3 było prościej! Jak ma wiać na szybę to wieje na szybę!

Dzięki z góry za porady!
P.S. Instrukcja nic nie mówi na temat takiego pro

ElGrey - 28 Lip 2011, 06:09

nic nie ruszaj ten typ tak ma, troche dziwne, ale skutkuje to tym ze zaparowac Mk 6 jest trudno a to duzy + peace
mieszko - 28 Lip 2011, 09:50

jak wyłączysz nawiew ( 0 ) i skierujesz do na twarz to wtedy przyłóż rękę - i tak będzie lecieć stamtąd powietrze
kamilowski - 28 Lip 2011, 11:20

Dzięki za info!
Udało mi się zaparować szyby skutecznie! :)
To chyba kwestia złych ustawień nawiewu!

Pozdrawiam

Pele - 28 Lip 2011, 11:31

Mieszko napisał/a:
jak wyłączysz nawiew ( 0 ) i skierujesz do na twarz to wtedy przyłóż rękę - i tak będzie lecieć stamtąd powietrze


A im szybciej będziesz jechał to tym mocniej będzie wiać. Ford to specjalnie robi czy od wielu lat nie potrafią rozwiązać tego problemu ?? :hihihi:

mieszko - 28 Lip 2011, 11:51

Gdy nie radzisz sobie z zaparowanymi szybami to włącz nawiew + klimę - teoretycznie powinno się jej używać przez cały rok.
kamil wolski - 28 Lip 2011, 12:33

kamilowski napisał/a:
Dzięki za info!
Udało mi się zaparować szyby skutecznie! :)
To chyba kwestia złych ustawień nawiewu!

Pozdrawiam


Bardziej skłaniałbym się, że byłeś cały mokry albo naniosłeś/masz kałużę w aucie.

mieszko - 28 Lip 2011, 13:27

kamil wolski napisał/a:
kamilowski napisał/a:
Dzięki za info!
Udało mi się zaparować szyby skutecznie! :)
To chyba kwestia złych ustawień nawiewu!

Pozdrawiam


Bardziej skłaniałbym się, że byłeś cały mokry albo naniosłeś/masz kałużę w aucie.


Która istnieje albo się powiększa na stutek nieszczelności...

kamilowski - 29 Lip 2011, 00:47

bylem mokry jak szczur! klima pomogła.dzisiaj się ogarnałem z tematem!Dzieki za cenna wiedze

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group