Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK6] Dziwne huczenie

hawaj - 5 Cze 2011, 13:52
Temat postu: [MK6] Dziwne huczenie
Witam.

Mam taki problem z moją fiestką. Otóż przy skręcaniu samochodem słychać taki dziwny dżwięk uhuuuuuuuuuuu tak jakby coś huczało. Moje pierwsze przypuszczenie ; łożysko koła. Dzieje się też tak przy hamowaniu ale dodam że klocki i tarcze wymieniane 400km wcześniej. Poradzi ktoś coś?

Parzych - 5 Cze 2011, 16:43

hawaj napisał/a:
łożysko koła
hawaj napisał/a:
Poradzi ktoś coś?
Radzę wymienić to łożysko...
hawaj - 6 Cze 2011, 09:21

Parzych napisał/a:
hawaj napisał/a:
łożysko koła
hawaj napisał/a:
Poradzi ktoś coś?
Radzę wymienić to łożysko...


Parzych a jesteś mniej więcej pewny że to łożysko? huczy też przy hamowaniu a najbardziej przy skręcaniu ;-(

Parzych - 6 Cze 2011, 12:57

hawaj, pewności nie mam, ale huczenie wzmagające się przy skręcaniu sugeruje łożysko... Może wypowiedzą się bardziej obeznani z mechaniką...
burdzyk2 - 6 Cze 2011, 13:07

Ja mam takie objawy z zużytym przegubem półosi... Najpierw było tylko huczenie, które przerodziło się w miarowy stukot przy skręcaniu i hamowaniu... Zobacz czy osłona cała...
Pele - 6 Cze 2011, 13:10

Mogą też huczeć opony ale z wypowiedzi wnioskuję że niedawno zaczęło. Jeśli skręcasz w prawo i przestaje huczeć to prawe łożysko, jeśli w lewo - lewe. Przy hamowaniu więc przednie.


burdzyk2 napisał/a:
zużytym przegubem półosi...


Wtedy jest klekotanie w czasie jazdy przy maksymalnym skręcie.

burdzyk2 - 6 Cze 2011, 21:17

Pele napisał/a:



burdzyk2 napisał/a:
zużytym przegubem półosi...


Wtedy jest klekotanie w czasie jazdy przy maksymalnym skręcie.


Ja tak miałem z zewnętrznym przegubem zaraz po pęknięciu osłony, ale w niedługim czasie doszedł klekot... Także nie upieram się przy swoim, bo to tylko moje doznanie i moja teoria, ale zaglądnięcie czy osłona nie pękła chyba nic nie kosztuje, nie? ozor

hawaj - 7 Cze 2011, 11:47

burdzyk2 napisał/a:
Ja mam takie objawy z zużytym przegubem półosi...


Możliwe że to przegub bo jednego mam walniętego na 100% , przy ruszaniu np pod górka pod większym obciązeniem lub ostrym ruszeniem z miejsca poprostu pstyka...Aż dziwne żeby akurat żużyły się obydwa łożyska , bo nie zależnie czy skręce w lewo czy w prawo to i tak huczy...Najpierw musze zrobic cos z przegubem moze będą do wymiany obydwa a potem dopiero wyjdzie czy to coś dało...Dzięki wszystkim za rady...Możliwe jest to żeby przegub tak huczał?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group