Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - zawieszenie mk1 vs. mk2

herbol - 6 Maj 2011, 10:36
Temat postu: zawieszenie mk1 vs. mk2
Czy konstrukcja zawieszenia w MK1 jest dokładnie taka sama jak w MK2?
Czy taki zestaw podejdzie do mk2?
http://www.zetecinside.com/xr2/suspension.shtml

Tommur - 6 Maj 2011, 10:58

Poczytaj tematv Żółwika tuptusia w projektach. On już trochę nadłubał w zawieszeniu
Żółwik Tuptuś - 6 Maj 2011, 14:57

przedni zawias w mk1 i mk2 jest oparty na podobnej konstrukcji , ale ma całkiem inne wymiary ( nawet niektóre mocowania do budy są inne )

Jeżeli w/w zestaw jest od mk1 to nie podejdzie do mk2 .

herbol - 6 Maj 2011, 15:32

i o taką konkretną odpowiedź mi chodziło! Dzięki!
swoją drogą to zgodnie z zaleceniem kolegi Tommur zacząłem studiować "epopeję" na temat Twoich modów... ale jestem dopiero na 20 stronie po całym dniu czytania 8)

Żółwik Tuptuś - 6 Maj 2011, 18:26

:cojest: - o w morde - nie myślałęm , że jeszcze ktoś da radę przebrnąć przez tą moja grafomanię
adamruciu1 - 25 Maj 2011, 07:03

No to jeszcze ja się włączę do tematu .Według danych technicznych rozstaw kół przednich między mk1 a mk2 różni się o 33mm , na rysunkach jest to do osi opon czy jakoś tak (a tu może w przypadku innego et może być różnie) . Ale czy ktoś sprawdzał to w realu mierząc od tarczy hamulcowej albo od takich samych felg no czy jakoś tak żeby nie było przekłamania . Bo zawieszenie jest na pewno szerzej więc teoretycznie koła też powinny być szerzej , i czy to znaczy że mk2 ma szerzej ("nadmuchane") błotniki o jakieś 16mm na stronę?
Żółwik Tuptuś - 25 Maj 2011, 19:57

adamruciu1, - dobrze kombinujesz :)

Dodatkowo mk2 ma szerszą komorę silnikową , tak aby skrzynia 5 weszła .


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group