Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] Problem z silnikiem - drgania, brak mocy, gaśnie

XxBrabuSxX - 13 Mar 2011, 15:45
Temat postu: [MK3] Problem z silnikiem - drgania, brak mocy, gaśnie
Witam,

Napisze wszystko od poczatku... kolega chcial zebym dal mu sie przejechac, dalem [chlop bez prawka] za pierwszym, drugim razem zgasl mu za trzecim odpalil i jechal przez ok 50 m choc mu szarpalo calym samochodem i wtedy silnik zgasl...
Myslalem ze jakims sposobem rozladowal sie aku choc mam praktycznie nowy wiec najpierw na popych sprobowalismy a pozniej podlaczylismy kable ale to nic nie dalo [ Po 5 min domyslilem sie ze na pewno to nei wina aku bo radio i swiatla dzialaly] Silnik krecil choc nie chcial zapalic wiec pomyslalem ze moze zapchal sie uklad paliwowy bo mialem malo paliwa wiec wzialem kanister i dolalem - znowu nic to nie dalo. Na nastepny dzien sprobowalem odpalic FoFi i odpalila ale na poczatku silnik wydawal dzwieki identyczne jak Cinquecento po chwili zaczal silnik buczec i drżalo calym samochodem. Samochod jezdzi ale silnik wydaje bardzo dziwne dzwieki i te wibracje ;/ Na czwartym i piatym biegu odczuwalny jest spadek mocy...

Jaka stawiacie diagnoze? ;-|

drzeniow - 13 Mar 2011, 20:10

XxBrabuSxX napisał/a:
Jaka stawiacie diagnoze? ;-|

sprawdź czy Ci pali na wszystkie 4 gary.
Przy mocnym szarpaniu coś mogło po prostu odlecieć.
Jakiś przewód czy wężyk.
Oblookaj wszystko dokładnie.

Radziol91 - 14 Mar 2011, 14:08

Nie jestem specjalistą ale zacząłbym od sprawdzenia przewodów, które dochodzą do świec (optycznie moze byc ok, ale warto ,,podociskać")...
mathieu8909 - 14 Mar 2011, 14:27

Jako, że masz łańcuch rozrządu to rozrząd raczej ci nie przeskoczył. Niestety nie wiem jak skonstruowany jest układ zapłonu w HCS ale obstawiał bym jego przestawienie, ale temat zapłonu musiałby rozwinąć ktoś oblatany.
drzeniow - 14 Mar 2011, 19:54

mathieu8909 napisał/a:
Niestety nie wiem jak skonstruowany jest układ zapłonu w HCS ale obstawiał bym jego przestawienie, ale temat zapłonu musiałby rozwinąć ktoś oblatany.

Moduł zapłonowy nie może się przestawić :P
JA bym tak jak sugerował kolega wyżej, sprawdził czy kable na świeczkach są ok.
Wykręć swiece i zobacz czy są czyste.

motorkraft83 - 14 Mar 2011, 23:46

Witam...jestem tu nowy i jeszcze nie wiem co i jak, ale mam poważny problem z moją pszczola. nie wkręca na obroty na piątym biegu.....dochodzi do 3500/ 130k/h i tyle...
nie wiem może to jakaś forma odcięcia przy określonej predkości. nie jestem maniakiem prędkości ale przy silniku 1.4/73KM taka predkość w zasadzie uniemozliwia wyprzedzanie...
wiem napewno ze silnik na niższych biegach spokojnie wkręca sie na 5500 obrotów...

Artuch - 15 Mar 2011, 20:34

motorkraft83
Zamknij pokrywę silnika ;-|

Pzdr.

XxBrabuSxX - 15 Mar 2011, 21:18

Nie dodalem ze rozkrecilem pokrywe silnika zeby sprawdzic czy wszystko jest OK Okazalo sie, ze wszystko jest na miejscu, a przy okazji wyczyscilem i sprawdzilem przewody WN oraz swiece choc sa one w miare nowe :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group