Forum FiestaKlubPolska -

Ubezpieczenia i rejestracja aut - Przerejestrowanie pojazdu - dziwny przypadek

Miły - 19 Lut 2011, 19:12
Temat postu: Przerejestrowanie pojazdu - dziwny przypadek
Więc tak:

Pan X miał samochód... W karcie pojazdu widnieje pan X... Pan X sprzedał auto do komisu (umowa jest)... Pan Y kupuje auto z komisu (faktura jest) jednak nie rejestruje auta i tak sobie stoi niezarejestrowane przez 2.5 roku... Dzisiaj kupuję od pana Y auto...

Czy nie będę miał problemów z zarejestrowaniem go? Skoro 2,5 roku stało niezarejestrowane? Wszystkie umowy i faktury mam...

Przenieście do działu odpowiedniego bo się walnąłem...

Lary - 19 Lut 2011, 19:21

Nie tyle niezarejestrowane co nie przerejestrowane. Nie jestem pewny czy nie będziesz potrzebował umowy pana X z panem Y z racji że w dowodzie jest dalej pan x.

Co kupiłeś? :V: :V:

Ajć.. umowy piszesz masz... Problemów być nie powinno chyba

Miły - 19 Lut 2011, 19:22

mam umowy X z komisem i fakturę komis z Y
Lary - 19 Lut 2011, 19:24

Znajomy tak sprzedał auto (nawet fieste S). Tzn kupił, pojeździł i sprzedał dalej (nie przerejestrował, nawet oleju nie wymienił) a gościu który ją kupił (był nawet na spocie wawa teamu) nic o problemach z tego powodu nie wspominał.
Miły - 19 Lut 2011, 19:41

Jeszcze raz...

Pan X miał auto zarejestrowane na siebie... Pan X sprzedaje auto do komusu... Komis sprzedaje panu Y auto, a pan Y nie przerejestrowywuje auta i dowód jest na pana X... Umowe sprzedaży do komisu przez pana X mam, fakturę sprzedaży komisu do pana Y mam, umowę sprzedaży pana Y do mnie mam... z tym, że pan Y 2,5 roku trzymał auto nie zarejestrowane i nie wiem jak z ubezpieczeniem...

hanysek - 19 Lut 2011, 19:48

tzw umowa inblanco czy jakos tak...ja tak mialem z fiesta z niemiec...nawet gosciu od ktorego kupowalem nie mialem jego nazwiska na umowie.. zalezy od ludzi w urzedzie ;/ jak beda normalni to Cie przepuszcza..udawaj glupiego... :hihihi:
Nikuś - 19 Lut 2011, 19:50

Miły, na mój zdrowy rozsądek to jeśli chodzi o OC to Ciebie obchodzi okres od dnia w którym go kupiłeś, tzn od dnia który widnieje na umowie. Przecież wcześniej samochód nie był Twój.

Ale to niech szynszyl się wypowiada :V:

Freeman - 19 Lut 2011, 19:59

Miałem tak z galaxy. Gościu (X) kupił galaxy od (Y) i zaraz to ja kupiłem od niego(od X). Siłą rzeczy (X) nie zdażył nic zrobić. Potrzebowałem tylko mieć umowę gościa X i Y oraz moją z gościem X i tyle.

Jest w tej chwili chyba identyczny temat dotyczący odsetek z PZU. Jest tylko kwestia nie zapłaconego OC, ale to już chyba sprawa pomiędzy ubezpieczycielem, a panem Y. Ciebie nie powinno to raczej dotyczyć

hanysek - 19 Lut 2011, 20:06

bo Twój ubezpieczyciel wypisuje wypowiedzenie bylemu ubezpieczycielowi..i Ciebie nie obchodzi ubezpieczenie tamtego goscie :)
szynszyl - 19 Lut 2011, 20:19

bosche...
Nikuś napisał/a:
Miły, na mój zdrowy rozsądek to jeśli chodzi o OC to Ciebie obchodzi okres od dnia w którym go kupiłeś, tzn od dnia który widnieje na umowie.
nie do końca. OC jest ważne albo nie..
dla świętego spokoju w popierdzielonym wypadku jak ten, ja każę klientowi wpisywać na standartowym druku wypowiedzenia info, iż wypowiada polisę taką a taką, gdy z nie posiada od sprzedającego jej kontynuacji i niech się poprzednik buja. i jeszcze nikt nie chwalił sie, że Allianz go ciąga po sądach. Ale tych co niby zapomnieli o składce, o kontynuacji, Allianz ciąga po sądach... oj ciąga :) Dlatego jak masz OC w Allianz, zawsze Ci wypłacą
Nikuś napisał/a:
Przecież wcześniej samochód nie był Twój. Ale to niech szynszyl się wypowiada :V:

zapamietaj - kupujesz auto z całym dobrodziejstwem inwentarza. nikogo nie obchodzi, że kupiłeś np. kradzione w dobrej wierze...

a korzystam z okazji i trochę spamu dla firiona
kara dla TU

Miły - 19 Lut 2011, 20:22

szynszyl, możesz po prostu odpowiedzieć normalnie i zrozumiale? będę miał problem czy nie? Pan Y nie rejestrował ani nie ubezpieczał auta... więc co ma wypowiadać?

X sprzedajac do komisu auto pewnie wypowiedział umowę... komis nie ubezpiecza... a y nie ubezpieczył i nie przerejestrował na siebie także w dowodzie rejestracyjnym nadal jest pan X

Lary - 19 Lut 2011, 20:30

Dzwoniłem właśnie do pzu, wyjaśniłem (akurat moją, podobną sytuację).
Kobitka wytłumaczyła mi że jeżeli polisa nie była opłacana pzu samo zaprzestało świadczenia ubezpeiczenia oc (wtedy właściciel który zalegał ma problem wiadomo) ale zapewniła mnie że jeżeli kupie auto bez oc muszę je jedynie ubezpieczyć tego samego dnia. Powiedziała że nie ma podstaw bym płacił za to że poprzedni właściciel nie ubezpieczał samochodu.

A jeżeli oc jest to sprawa prosta - wypowiedzenie i ubezpieczenie na własną rękę.
Pytanie tylko jak sprawdzić czy dany pojazd jest ubezpieczony by uniknąć takiej sytuacji że sprzedający mówi oc nie ma, ja kupuję, w terminie 30 dni nie piszę wypowiedzenia tylko ubezpieczam na własną rękę a potem się okazuje że jednak oc było i z racji że nie wypowiedziałem muszę płacić. Zawsze może sprzedający pokazać pisemko jeśli dostał że np. pzu dłużej świadczyć oc nie będzie ale co wtedy jeśli pisemka nie ma?

Podając np numer rejestracyjny ktoś mi powie czy oc jest czy nie ma?

szynszyl - 19 Lut 2011, 20:31

z rejestracją auto zero problemów, wszystkie umowy kupna-sprzedaży od gościa X, a aż do Ciebie.
z ubezpieczeniem auta zero problemów. dowód rejestracyjny i kasa na stół. u mnie jeszcze zaświadczenie o zniżkach.
Miły napisał/a:
możesz po prostu odpowiedzieć normalnie i zrozumiale

"Miły" wypowiedzeniu nawet nieważnej umowy, to nie dlatego że chce gadać niezrozumiale, ale dlatego że nie wiem jaką masz pewnośc co do
Miły napisał/a:
komis nie ubezpiecza

bo komis kolego, ma działalność gospodarczą i ubezpiecza na miesiąc, a to są grosze...

Miły - 19 Lut 2011, 20:39

No i taka odpowiedź mnie satysfakcjonuje...

Normalnie kamień z serca, kupa w majty...

Dzięki za wyjaśnienie, bo myślałem że koleś znalazł idiotę (mnie)...

Lary - 19 Lut 2011, 20:46

Ja podobnie ;-)
Powiedz więc jaki dupowóz cię tak zaintrygował?;)

Miły - 19 Lut 2011, 20:57

Vectra B 2.0 16V... jest w Naszych Autach ;]
szynszyl - 19 Lut 2011, 21:40

ecotec ... he he.. podpowiem ci jak kolektor rurowy wsadzić

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group