Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK6] Zapalona kontrolka silnika, tryb diagnostyczny

asia - 10 Lut 2011, 17:14
Temat postu: [MK6] Zapalona kontrolka silnika, tryb diagnostyczny
Witam,
mam pewien problem, jakiś czas temu zapaliła mi się kontrolka silnika, udałam się z tym do mechanika, który poprzez podłączenie auta do komputera usunął błędy i kontrolka już się nie świeciła. Niestety problem powrócił, ponieważ kontrolka znów się pali. Po przeczytaniu kilku tematów spróbowałam wejść w tryb diagnostyczny i na ekranie pojawiły mi się różne liczby i napisy (mam je zapisane więc jak będą ważne to podam). Jakim sposobem mogę sprawdzić co powoduje że kontrolka się świeci ? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź :)

JoeMix - 10 Lut 2011, 17:24

asia napisał/a:
udałam się z tym do mechanika, który poprzez podłączenie auta do komputera usunął błędy i kontrolka już się nie świeciła.
:hahaha: Auto wypadało by naprawić, a nie usunąć tylko błędy,,, co się dziwisz
asia - 10 Lut 2011, 17:40

Tylko, że chciałabym wiedzieć co mam naprawić konkretnie bo w serwisie za samo powiedzenie chcą 250 zł :/ Przez ten tryb można to sprawdzić albo jakoś inaczej ?
JoeMix - 10 Lut 2011, 18:49

Pan mechanik który Ci kasował błędy powinien Ci powiedzieć,,, jak nie trzeba auto ponownie na komputer podłączyć - cóż, wiedza kosztuje, jest cała masa powodów przez które świeci się ta kontrolka, nikt Tu zgadywać raczej nie będzie,,,
Neo178 - 10 Lut 2011, 21:26

JoeMix napisał/a:
Tylko, że chciałabym wiedzieć co mam naprawić konkretnie bo w serwisie za samo powiedzenie chcą 250 zł :/


To Cie chcą w Uja zrobić :-P Normalnie za podpięcie pod kompa i powiedzenie co i jak to zwykle biorą po 50-60 zeta. A odnośnie błędu to wszystko zależy jakie błędy zwraca - a to to zobaczysz na kompie jak sie podepnie. Jak Ciebie chcą tak złoić z kasy to daj auto jakiemuś facetowi i niech sam pojedzie i niech pogada z nimi co i jak. Niestety się utarło tak, że jak kobieta jedzie do mechanika to zaraz nawynajdują rzeczy do zrobienia i wyssają z kasy.

jurek - 12 Lut 2011, 13:56

[quote="asia"]akim sposobem mogę sprawdzić co powoduje że kontrolka się świeci ?

Jeżeli samochód robi wrażenie, iż jest sprawny, to zrób jeszcze 15-20 km i możliwe że kontrolka awarii silnika zgaśnie.

Często w serwisie po diagnostyce komputerowej pracownicy nie są pewni problemu, lub wstawiają bajerkę. Nie odznacza to, że odradzam ci w każdym wypadku diagnostyki.
Byłem raz na diagnostyce komputerowej i fachman sam przyznał iż błąd który wyszedł nie sprawdził się z rzeczywistością
Kilka razy zaświeciła mi się ta kontrolka w czasie jazdy, zwalniałem oczywiście i pierwsze moje spojrzenie było na kontrolkę oleju i kontrolowaniu prawidłowej pracy silnika. Po przejechaniu kilku kilometrów do garażu sprawdziłem poziom oleju, wszystkich płynów, zajrzałem pod spód samochodu. Następnie odczekałem studząc silnik, zapaliłem go i pojechałem(kontrolka dalej świeciła). Przejechałem z 15km kontrolując sterowność samochodu i pracę silnika i gdzieś na 10km kontrolka zgasła i później już nie zaświeciła. Świecenie kontrolki miałem także zaraz po zmianie świec na nowe. po przejechaniu kawałka trasy kontrolka zaczęła mrugać i po jakimś czasie zgasła.
Wygląda, ze zaoszczędziłem trochę kasy, jednak nie jest moim zamiarem bagatelizowanie sprawy tylko podkreślenie faktu, że elektronika czasami miesza bez powodu

bidżej - 12 Lut 2011, 17:48

asia napisał/a:
mam je zapisane więc jak będą ważne to podam
no to śmiało podawaj koleżanko, bo nikt ich Ci tu nie wywróży.
arkadiusz7600 - 28 Lut 2011, 21:40

Mam mianowicie taki problem jak Asia. na poczatktu czek mi sie zaswiecal i gasl a teraz swieci mi caly czas pojechalem do znajomego, podpiol mi auto pod kompa i okazalo sie ze zawor EGR (zawor zwrotny spalin EGR) jest zapchany. i doradzil mi zeby go wyczyscic a jak problem bedzie sie powtazal to wymienic zawor. Oczywiscie przyczyn swiecacej kontrolki silnika jest wiecej wiec polecam zdjagnozowac usterke poprzez podpiecie do kompa a puzniej ja usunoc.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group