Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK4] Elektryczne otwieranie bagażnika

Dyzio - 22 Paź 2010, 23:02
Temat postu: [MK4] Elektryczne otwieranie bagażnika
witam
mam jedno pytanie :
czy da się coś zrobić żeby otworzyć bagażnik kiedy silnik jest włączony ?
bo to jest irytujące kiedy trzeba gasić silnik tylko po to by otworzyć bagażnik ...

proszę o pomoc :piwkowanie:

AccessX - 22 Paź 2010, 23:11

Czyli poprostu, przycisk podłączony do akumulatora i do siłownika w bagażniku tak ? Na 99% Się da.
drzeniow - 22 Paź 2010, 23:12

juz byly o tym tematy poszukaj na forum.
Puff - 23 Paź 2010, 00:42

Jako, żeś nowy - póki co wybaczamy :P

Jeden poradnik:
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=16400

Drugi poradnik:
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=32563

Na przyszłość - używaj szukajki - po to ona tu jest.

Nikuś - 24 Paź 2010, 22:39

Dyzio napisał/a:
czy da się coś zrobić żeby otworzyć bagażnik kiedy silnik jest włączony ?


Wybaczcie offtop, ale czegoś tu nie rozumiem: przy seryjnie zakładanym otwieraniu bagażnika przy włączonym silniku przycisk w kabinie nie działa?

Puff - 24 Paź 2010, 22:42

Nikuś - owszem, nie działa. Dlatego jest to bezużyteczne. Poza tym kolega raczej się pyta o instalację od zera (trzeba zgasić silnik, żeby wyjść i kluczykiem otworzyć), bo gdyby jakąś miał, to padłoby raczej pytanie czy da się to przerobić ;) To taka szybka dedukcja.
Nikuś - 24 Paź 2010, 23:01

Pufcio, wybacz, z treści innych postów źle wydedukowałem że chodzi o elektryczne otwieranie klapy. I w takim kontekście zadałem pytanie :)
Dyzio - 27 Paź 2010, 15:21

Nikuś napisał/a:
Dyzio napisał/a:
czy da się coś zrobić żeby otworzyć bagażnik kiedy silnik jest włączony ?


Wybaczcie offtop, ale czegoś tu nie rozumiem: przy seryjnie zakładanym otwieraniu bagażnika przy włączonym silniku przycisk w kabinie nie działa?


nie działa.

Nie zrozumieliście mnie... Mam ten przycisk seryjnie no ale nie działa przy włączonym silniku.
Da się to przerobić ?

Puff - 27 Paź 2010, 15:25

Dyzio napisał/a:
Mam ten przycisk seryjnie no ale nie działa przy włączonym silniku.
Da się to przerobić ?

Da się.

mk4_driver - 27 Paź 2010, 17:23

musisz do przycisku otwierania podciągnąć + z przed stacyjki czyli np z zapalniczki lub pod jakiś bezpiecznik się podepnij. Ważne żeby w tym + był prąd non stop.
Puff - 27 Paź 2010, 18:01

mk4_driver - pytanie czy przekaźnik jest sterowany +12 czy masą. Skoro napięcie na stacyjce powoduje, że przycisk przestaje działać, to istnieje duża szansa, że przekaźnik jest wyzwalany masą - i co do tego trzeba by było się upewnić.
lesiokro - 27 Paź 2010, 18:05

jak byś chciał to mam na zbyciu org przycisk do otwierania klapy wraz z wtyczką do niego
mk4_driver - 27 Paź 2010, 18:36

Ja bym na nowo to podłączył bez kombinacji jeśli oczywiście istnieje taka możliwość. Sam zakładałem u siebie el otwieranie i bez przekaźników na zwykłym styczniku śmiga już 8 miesięcy bez awarii.
Puff - 27 Paź 2010, 19:10

mk4_driver - wszystko się da, ale po co wynajdywać na nowo koło? Kwestia sprawdzenia jak to jest wysterowane, podłączenia +12 lub masy i tyle. 1 kabel. Po co ciągnąć wszystko od nowa?
mk4_driver - 27 Paź 2010, 19:22

Pufcio, no tak masz święta rację;] szkoda czasu i nerwów

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group