Forum FiestaKlubPolska -

Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa - [MK3] Naprawa pod³ogi

szuwar - 22 Sie 2010, 18:38
Temat postu: [MK3] Naprawa pod³ogi
siemka
dzisiaj rozebra³em wnetrze mojej fiesty zeby sprawdzic stan pod³ogi, wyprac fotele, dywan, kanape itd.
ogolnie pod³oga jest spoko od wewnatrz. progi troche sie sypia i nied³ugo je wymienie.
zauwazylem dwie niebezpiecznie wygladajace dziury przy mocowaniu sruby od fotela. zarówno u kierowcy jak i pasazera. chodzi o sruby tylne, zewnetrzne ze tak powiem. wszystko mam nadzieje widac na zdjeciach. moje pytanie jest nastepujace:

czy mozna kupic jakies reperaturki pod³ogi? czy moze blacharz dosztukuje mi jakis kawa³ek blachy i zagwintuje miejsce na srube od fotela? czy moze wyciac te kawa³ki pod³ogi z innej fiesty? gdyby ew. dalo sie dosztukowac te elementy to jakiej grubosci blacha sie nada?

oto fotki:




mi³o by by³o gdyby ktos rzuci³ na to fachowym okiem i podpowiedzia³ mi co dalej z tym robiæ i czy warto w ogole ;)

i przy okazji... czy takie np. progi beda gotowe do wspawania? czy dziela sie na jakies progi wewnetrzne, zewnetrzne, poszycia? http://motoallegro.pl/ite...rda_okazja.html

z góry dzieki za odpowiedzi i sorki jesli <by³o> lub jesli pytania sa banalne ;)

pozdrawiam

jackrzec - 22 Sie 2010, 20:59

Reperaturki pod³ogi raczej nigdzie nie dostaniesz, ale blacharz da radê. Ciêzko trochê bo wypada bardzo blisko VINu. Blacha 1,5 i wyrze¼bi od nowa te otwory. Nakrêtki musi wspawaæ nowe. Ale mimo wszystko obawiam siê, ¿e jak zacznie to wycinaæ, to wytnie pó³ pod³ogi zanim dojdzie do zdrowej blachy. Co do progów, to te z linka to s± progi zewnêtrzne i na dodatek z fiesty 5d. Oczywi¶cie ¿e s± progi wewnêtrzne, które te¿ gnij± i to chyba bardziej ni¿ zewnêtrzne, bo jak w zewn. siê zrobi dziura i naleci wody, to ta powoduje gnicie progu wewnêtrznego, a woda wcale nie chce z tamt±d tak ³atwo wylatywaæ. Jak wytniesz próg zewn. to zobaczysz co siê dzieje, ale na 99% wewnêtrzny te¿ gnije.
szuwar - 22 Sie 2010, 22:17

np. tutaj http://www.czesci24.pl/in...ier-04891095/id sa zarówno poszycia progów jak i reperaturki. repereaturki to progi wewnêtrzne???
DziDzia - 26 Sie 2010, 09:36

szuwar napisa³/a:
repereaturki to progi wewnêtrzne???

Kiepsko widaæ, ale wg mnie nie. S± to tylko kawa³ki progu zewnêtrznego.



pozdro :!:

TSRules - 26 Sie 2010, 16:59

zewnêtrzny na bank :ok: ale pod³oga niez³a ja tam nawet swojej nie sprawdzam, po co mam sie denerwowaæ :-P
jackrzec - 26 Sie 2010, 20:34

TSRules napisa³/a:
ale pod³oga niez³a
niez³a?! :yyy: To wg Ciebie z³a jest wtedy gdy jej nie ma?
TSRules - 26 Sie 2010, 23:40

jackrzec napisa³/a:
niez³a?! :yyy: To wg Ciebie z³a jest wtedy gdy jej nie ma?


spokojnie ¿artowa³em przecie¿ :rotfl: :yes:

szuwar - 28 Sie 2010, 23:31

no ok. progi zewnêtrzne juz namierzy³em ;)
co z wewnetrznymi? nie moge ich znalezc nigdzie w sieci. mozliwe ze nie ma ich na rynku i mozna je tylko rze¼biæ albo wyciac z innego auta?

przemo_rsr - 29 Sie 2010, 09:40

heh z fot widzê, ¿e kolega ma zdrowsz± i do tego starsz± Fofi jak ja :|
diablo189 - 29 Sie 2010, 11:10

tylko tam uwazaj zeby ci blachy na blache nia nalozyl bo wtedy po roku znowu wszystko wyjdzie :-P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group