Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK3] Rorząd, test kluczem buziaka zaworów z tłokami - 1.8D

megabajt - 23 Lip 2010, 00:41
Temat postu: [MK3] Rorząd, test kluczem buziaka zaworów z tłokami - 1.8D
Czy testując kluczem, ręką, czy tłoki pocałują się z zaworami, można coś pogiąć?
Musiałem ściągnąć pęknięte koło pasowe alternatora z wału, nie blokowałem wału trzpieniem żeby znów go nie pogiąć(trzpienia), myślałem że uda mi się założyć nowe koło pasowe wału w tym samym miejscu co poprzednio, jednak po przykręceniu i przekręceniu wału wajchą okazało się ze tłoki dały buzi zaworom.Pytania jakie mi się nasuwają:
1) Czy mogę w dzień jeszcze raz spróbować założyć koło pasowe we właściwe miejsce, tak aby wypust na kole zgrał się z wpustem na kole wielokolorowym napędzającym pompę wtryskową czy powinienem rozebrać cały rozrząd i złożyć go książkowo od początku?
2) Czy mogłem pogiąć zawory przy buziaku zaworów z tłokami, powtarzam robiłem to siłą mięśni i kluczem, akumulator odłączony
3) Czy mogę użyć obecnych pasków rozrządu czy muszę je bezwzględnie zmienić?
4) Czy śrubę do dokręcenia koła pasowego do wału, muszę zmienić na nową?

Dziękuje za odpowiedzi

Fordon - 23 Lip 2010, 08:48

Sciagales kolo pasowe walu a nie kolo pasowe alternatora bo to 2 rozna sprawy...
Jesli rozrzad przeskoczyl ci przy odkrecaniu to lipa, sciagasz rozrzad i ustawiasz od nowa niestety... Paski jesli byly niedawno wymieniane i sa w dobrym stanie mozesz zalozyc te same, jesli nie to niestety do wywalenia, przy czym sprawdz rolki, napinacze i pompe czy wszystkie w/w czesc sa w normie.
Sruba na wale jest wilkokrotnegu uzytku, fabrycznie osadzana na loctide, dokrecasz srube kluczem dynamoteryczynym i wszystko.
Zaworow nie pogniesz krecac kluczem.

megabajt - 23 Lip 2010, 09:44

Rozrząd chce założyć na 100 km, sprawdzić kompresje i dalej ładować pieniądze w maszynę, między innymi w nowy rozrząd, lub definitywnie się z nią pożegnać.Paski rozrządu są nie wiadomego stanu.

Ciekawostka jest że, siłą mięśni rozerwałem pasek na strzępy uczą się demontażu koła pasowego/napędu rozrządu Gates, mającego przebieg około 20 000 km (sam zmieniałem więc wiem kiedy) z wału w starym silniku;]Strzelił jak prezerwatywa;]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group