Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK4] Nie chce odpalić - 1.8D

emca - 14 Kwi 2010, 10:42
Temat postu: [MK4] Nie chce odpalić - 1.8D
witam wszystkich, dzis rano jadac do szkoly moja fiesta mk4 1.8d po przejechaniu okolo 200m zgasla i juz podzienkowala, prad dochodzi bo rozrusznik kreci i jest dziwny odglos przy probie odpalnia. wiec prosze o pomoc z gory dziekuje za rady pOZDRO

Kod:
Proszę pamiętać o tagowaniu tematów.
- trzeci

kamil wolski - 14 Kwi 2010, 10:56

- pasek rozrządu mógł strzelić
- mógł się zapowietrzyć
- syf z baku mógł zapchać pompę/wtryski jeśli była to rezerwa

Od tego zacznij.

Pasek rozrządu można zobaczyć czy jeszcze jest zaglądając pod pokrywę. Powietrze widać jeśli masz przezroczyste wężyki, ewentualnie odkręć korek baku, nacisnij kilka razy pompkę na przewodzie paliwowym i spróbuj odpalić.

Vinci - 14 Kwi 2010, 14:19

spardz kable na pompie wtryskowej mog sie kabel urwac i Ci za cholere nieodpali bo bedzie odciety zaplon
megabajt - 14 Kwi 2010, 17:42

Jak Kamil mówi zobacz pod osłonę rozrządu!
emca - 14 Kwi 2010, 18:45

sprawdzalem pasek i jest caly.. a paliwo podaje do wtryskow ..;/
kamil wolski - 14 Kwi 2010, 19:48

Kompresja siadła do zera?
emca - 14 Kwi 2010, 22:10

no tak bez nerwow da sie to samemu sprawdzicz czy cza jechac do mechanika i dziekuje za zainteresownie :)
megabajt - 14 Kwi 2010, 22:10

To zobacz jeszcze pod pokrywę zaworów(temu że pasek nie musiał się zerwać a przeskoczyć o ząb).Jak wałek rozrządu cały to ja stawiam na

1. Jakiś przewód paliwowy pękł złamał się, nie koniecznie musiało się polać, ale zapowietrza się układ.Miałem tak ostatnio z filtrem paliwa niby wszystko git a zapowietrzał mi szmaciarz cały układ, wyrzuciłem wstawiłem inny i działa.
2.Gówniane paliwo, trza by było kanał wylać syf i zalać którymś z wymienionych BP Ultimate, Shell V Power, Verwa
3.ukręcił się wał, osobiście nie mam pojęcia jak sprawdzić, bez ściągnięcia skrzyni i miski olejowej ale widziałem na allegro silniki 1.8D z ukręconym wałem a góra była zdrowa
4.Uszkodziła się pompa wtryskowa i pomimo że daje paliwo do wtrysków to może o zbyt małym ciśnieniu?

[ Dodano: Nie Kwi 18, 2010 00:26 ]
Odpaliles?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group