Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] dzwigienki zaworowe

santana - 4 Kwi 2010, 20:27
Temat postu: [MK3] dzwigienki zaworowe
czy jest wskazane gdy dzwigienki zaworowe sa juz zuzyte,przeszlifowanie ich
lochu - 4 Kwi 2010, 20:31

nie jest wskazane to chocby z takiego wzgledu ze sa one powierzhniowo utwardzone, jesli je zeszlifije sie to usuniemy te warstwe i mozna je tylko wyrzucic na zlom
santana - 4 Kwi 2010, 20:35
Temat postu: dzwigienki zaworowe
lochu napisał/a:
nie jest wskazane to chocby z takiego wzgledu ze sa one powierzhniowo utwardzone, jesli je zeszlifije sie to usuniemy te warstwe i mozna je tylko wyrzucic na zlom
chyba masz racje.
JoeMix - 4 Kwi 2010, 20:59
Temat postu: Re: dzwigienki zaworowe
santana napisał/a:
czy jest wskazane gdy dzwigienki zaworowe sa juz zuzyte,przeszlifowanie ich
Jedni mówią że tak, ja jestem zdanie że nie bo nie ma to sensu,,, ustaw odpowiedni luz i tyle,,,
diodalodz - 4 Kwi 2010, 21:12

lochu napisał/a:
nie jest wskazane to chocby z takiego wzgledu ze sa one powierzhniowo utwardzone, jesli je zeszlifije sie to usuniemy te warstwe i mozna je tylko wyrzucic na zlom

przestańcie pie...ć , można jest przeszlifować i da to dużo lepszy efekt niż niepoprawne ustawianie luzu w wyniku zużycia . Zrobiłem na szlifowanych dźwigienkach 80 tyś km i jakoś nie widziałem negatywów pracy .

cypis290 - 4 Kwi 2010, 22:00

pójdźmy dalej, skoro zamierzamy już szlifować dźwigienki, to jak to samodzielnie w miarę poprawnie wykonać?
diodalodz - 4 Kwi 2010, 23:26

na miękkim równym kamieniu polerskim na szlifierce albo podrzucić dźwigienki ludzikom co regenerują głowice . Należy uzyskać podobny kształt i stworzyć miękką równą powierzchnię .
limus - 5 Kwi 2010, 00:50

diodalodz napisał/a:
na miękkim równym kamieniu polerskim na szlifierce albo podrzucić dźwigienki ludzikom co regenerują głowice . Należy uzyskać podobny kształt i stworzyć miękką równą powierzchnię .


Co to znaczy " miękka powierzchnia "

Pozdrawiam.

diodalodz - 5 Kwi 2010, 17:25

to znaczy że nie możesz zrobić ostrych krawędzi i pasków na powierzchni dźwigienki . Zdejmij klawiaturę i zawieź do gości od głowic niech ci przeszlifują choć ze 2 żebyś wiedział jak ma wyglądać . Popatrz na fotki nowych dźwigienek w necie i uzyskaj podobną powierzchnię .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group