Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - [MK3] Słaba moc - 1.1

Kusiu - 31 Mar 2010, 19:12
Temat postu: [MK3] Słaba moc - 1.1
witam jako , ze jestem na forum, to nie wiem gdzie mam zalozyc ten temat, jezeli jest w zlym miejscu to prosze o przeniesienie w odpowiedni :)

mam taki problem otoz odkąd kupilem fieste, nie potrafie nia rozwinąc nawet glupich 100 km na godzinę (przy mojej jezdzie jest to praktycznie niemozliwe) mialem Corsę A 1,2 z 45 konnym silnikiem , i bez problemu nią rozwijalem 100 km/h , a teraz moją fiestą 1,1 54 km za nic w swiecie nie potrafie, przyspieszenie takze jakies marne według mnie powinna dobrze isc ,a atu nawet dobrze gumy spalic nie idzie, moze ktos wie, co jest nie tak? a moze poprzedni własciciel (starszy Pan 72 lata) ją tak zmułował? . Moze kazda fiesta 1,1 tak jezdzi?, mam ejszcze ejdno pytanie , czy w waszych fiestach takze czasami smierdzi spalinami czy tez benzyną czy tylko u mnie i powinienem wymienic filtr paliwa? z gory dziekuje za pomoc pozdrawiam .

karolusms - 31 Mar 2010, 19:36

hmm...wymien wszytkie filtry, kable WN, oblookaj swieczki, sprawdz czy odma sie nie zapchala .... 4 biegowa czy 5 biegowa skrzynia ??
sledzio - 31 Mar 2010, 19:59

Kusiu napisał/a:
a atu nawet dobrze gumy spalic nie idzie

bo nie idzie :) fiesta zasadniczo szybko "łapie muła" schodząc z obrotów :) jedyna opcja to jechać do tyłu, jedynka i but :) taki "czit"
Kusiu napisał/a:
czy w waszych fiestach takze czasami smierdzi spalinami czy tez benzyną czy tylko u mnie

mi początkowo też jakoś śmierdziało, ale przestało jak powymieniałem filtry :)


Ode mnie (fiestę mam około roku) :
- filtry powymieniać (szczególnie paliwowy!)
- sprawdzić przewody WN, może jakieś stare są i któryś przerywa.
- zobacz czy nie masz przytkanego układu wydechowego

sprawdź czy na pewno masz gażnikowca czy monowtrysk, ja też mam 92 i mam monowtrysk (bodajże od września 92 były monowtryski).

Miner - 31 Mar 2010, 20:36

Sprawdź sobie kompresję bo fordy to bardzo słabe i mało trwałe samochody, 150-200 tys. i nie ma pierścieni :) Te silniki ogólnie są leniwe nawet z dobrą kompresją, jeździłem paroma innymi i nie równają sie z samochodami innych marek tego samego segmentu i o tych samych parametrach, niestety jeśli chcesz mieć fieste to musisz iść na taki kompromis :)
Kusiu - 31 Mar 2010, 20:59

karolusms, skrzynia 5 bioegowa

sledzio, zwykły gaznik

Miner, moja fiesta ma na liczniku nieco poinad 78 tys. ^^

bidżej - 31 Mar 2010, 21:01

a wydech Ci się nie zapchał? :fox: sprawdź czy przy przegazowaniu nie wybija spalin pod maską albo na łączeniach rur i czy z tyłu czuć wyraźnie "pulsowanie" spalin na biegu jałowym i dmuchanie przy przegazówce.
kazio-n - 31 Mar 2010, 21:05

Nieco ponad 78tys ?? Raczej 178 000tys.
Kusiu - 31 Mar 2010, 21:38

bidżej napisał/a:
a wydech Ci się nie zapchał? :fox: sprawdź czy przy przegazowaniu nie wybija spalin pod maską albo na łączeniach rur i czy z tyłu czuć wyraźnie "pulsowanie" spalin na biegu jałowym i dmuchanie przy przegazówce.


tego narazie nie zauwazylem (narazie mam remont wiec nie mam czasu dla fiesty) ale jak ruszam albo zmieniam biegi , to czasami poszarpie trochę

Miner - 1 Kwi 2010, 09:17

Kusiu, owszem na liczniku możesz mieć 78 tys., ale liczniki w starych fordach przy 99 999 km przekręcają sie na 00000 i liczą od nowa kolejną setke, wiec możesz miec nawet i 278 tys :) Pojedź do mechanika i niech ci zrobi kompleksowy przegląd silnika, skoro mowisz ze ciężko jest gume spalić to sprawdź też sprzęgło, być może sie slizga i stąd są straty momentu obrotowego.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group