Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - problem ze reflektorami dalekosiężnymi

olivier - 23 Mar 2010, 16:33
Temat postu: problem ze reflektorami dalekosiężnymi
Cześć,
podczas włączania świateł drogowych włączają się także dalekosiężne, problem jest taki, że drogowe powinny się wyłączyć, a palą się dalej. Miałem z tym kłopocik na ostatnim badaniu. Powinno być tak, że przy zapalaniu dalekosiężnych palą się tylko postojowe, prawda to ?
Na elektryce się nie znam czy macie może pomysł albo może już przerebialiście ten temat ?
Dzięki

Pozdrawiam
B.

Parzych - 23 Mar 2010, 17:07

olivier napisał/a:
podczas włączania świateł drogowych włączają się także dalekosiężne
Drogowe i dalekosiężne (zwane również długimi), to jedno i to samo... Nie masz na myśli przeciwmgłowych?
olivier napisał/a:
Powinno być tak, że przy zapalaniu dalekosiężnych palą się tylko postojowe, prawda to ?
Z długimi świecą tylko żarówki pozycyjne, z przeciwmgłowymi mogą i pozycje, i mijania z pozycjami...

[ Dodano: Wto Mar 23, 2010 17:12 ]
PS.
Jeśli w swojej MK2 XR2 masz te okrągłe światła na zderzaku oryginalne, to powinny być chyba przeciwmgłowe, a wtedy to mogą się świecić razem z mijania... Najlepiej podaj jak świecą te dodatkowe: punktowo (długie) czy szerokim pasem poziomym (przeciwmgłowe).

[ Dodano: Wto Mar 23, 2010 17:14 ]
PS2.
Jeśli są długimi te dodatkowe, to powinny świecić z długimi podstawowymi...

JoeMix - 23 Mar 2010, 18:07

olivier napisał/a:
podczas włączania świateł drogowych włączają się także dalekosiężne, problem jest taki, że drogowe powinny się wyłączyć, a palą się dalej
Wszystko w najlepciejszym porządku, światła drogowe (długie) są wbudowane w reflektor mk2, natomiast światła dalekosiężne to światła dodatkowe, i jedna i drugie używasz jak nikt z naprzeciwka (i przed tobą) nie jedzie, dlatego mogą się palić jednocześnie i tak je się najczęściej podłącza, nie widzę sensu wyłączania świateł drogowych po włączeniu dalekosiężnych bo to zamienił stryjek siekierkę na kijek,,,

olivier napisał/a:
Powinno być tak, że przy zapalaniu dalekosiężnych palą się tylko postojowe, prawda to
Nie, dobrze ustawione świata dalekosiężne rozszerzają zakres oświetlenia świateł drogowych,,,
Chojny83 - 23 Mar 2010, 18:47

JoeMix ma absolutną rację!!!
Rzaem z długimi mają się świecić dalekosiężne.
Nie inaczej...

blood_brother - 23 Mar 2010, 19:50

Oryginalnie w xr'kach halogeny dodatkowe były dalekosiężne. I mogą spokojnie świecić razem z dalekosiężnymi z reflektorów głównych, więc nie wiem o co się na badaniu przyczepili.
Nie mogę być w tym miejscu przeciwmgłowe, bo nie spełnią wymagań odnośnie umiejscowienia ich na aucie.

Parzych - 23 Mar 2010, 19:55

Czyli ja też miałem rację:
Parzych napisał/a:
Jeśli są długimi te dodatkowe, to powinny świecić z długimi podstawowymi...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group