Forum FiestaKlubPolska -

Przed zakupem - [MK3] Pompa wody - jaki zamiennik?

murgrabia - 8 Mar 2010, 19:13
Temat postu: [MK3] Pompa wody - jaki zamiennik?
Witam! Najprawdopodobniej poleciała pompa wody. Rozbryzguje płyn po komorze silnika. Więc to raczej nie wąż. Ciężko coś stwierdzić bo wszystko jest zalane. Zresztą pompa jest jeszcze oryginalna i pełnoletnia. Więc postanowiłem wymienić na nową. Wymontowałem starą i teraz pytanie?

Pisze na niej z jednej strony 92BM 8505 AA. Z drugiej K750A. Na wirniku natomiast 89BM-8512-BA.

Podałem te informacje sprzedawcy i tutaj problem. Nigdzie nie można znaleźć zamiennika tej pompy. Kierując się tymi oznaczeniami. Upatrzyłem pompę Dolz lub Febi. Jednak w katalogu taka nie występuje. I też nie ma jej na stanie w sklepie aby porównać wzrokowo. Jakie numer ma mieć zamiennik?

JoeMix - 8 Mar 2010, 20:42

http://allegro.pl/listing...dy+1%2C3+fiesta
kenczorf - 9 Mar 2010, 00:29

jaka zywotnosc ma pompa wody? Ile tysiecy kilometrow powinna wytrzymac?
JoeMix - 9 Mar 2010, 07:49

Aż się nie rozpadnie,,, lub nie zacznie cieknąć,,, największy wpływ na żywotność pompy ma naciąg paska alternatora, za mocny dobija pompę raz dwa,,,
murgrabia - 9 Mar 2010, 10:40

kenczorf napisał/a:
jaka zywotnosc ma pompa wody? Ile tysiecy kilometrow powinna wytrzymac?
Moja była jeszcze oryginalna-fordowska. Dokładnie z 23-03-92r. I można powiedzieć, że to jest niemożliwe. Ale jednak to prawda. Na nowe dają przeważnie 2 lata gwarancji. A żywotność - zależy od firmy. Np. hart "chiński badziew" podobno ma wytrzymać z 3-4 lata. Tak informował mnie pan ze sklepu.

A z tymi zamiennikami to lekka dupa jest i tyle. Bo według katalogów producentów, pompa montowana w fieście to: 92BX8591AA. I to jest totalną bzdurą. Ciekawi mnie, gdzie znaleźli taki numer pompy. Chyba z modelu Eskorta lub Oriona. Może po pijanemu im się modele pomyliły. Bo oryginał montowany to : 89BM8512BA. I różni się lekko od strony, tego cieńszego króćca na wąż. W oryginalnej pompie jest bardzie wyprowadzony na ukos. Oraz przede wszystkim jest prawie 2 razy dłuższy niż w zamienniku. Założenie takiej pompy wymusiło u mnie. Przedłużenie właśnie tego węża cieńszego - od strony szyby. Ponieważ założenie go na tak krótką końcówkę. Powodowało za duże jego naprężenie. A zamiennik powinien być identyczny z oryginałem..... Sprawdzałem pompy Dolz, Hart, Aqua, Febi.

Ciapek - 20 Kwi 2011, 18:02

Witam.

Czyli pompa DOLZ to dobre rozwiązanie?

Z tego co się dowiedziałem to mogę mieć taką nr F 137 za 70 zł.

kamil wolski - 22 Kwi 2011, 13:59

Nie. Ruville czy jakoś tak.
Stunt_Man - 23 Kwi 2011, 18:43

Ruville, Febi... byle nie DOLZ :rotfl:
tajmus - 24 Kwi 2011, 22:06

A co niby z tym DOLZ nie tak??
murgrabia - 4 Kwi 2012, 18:07

tajmus napisał/a:
A co niby z tym DOLZ nie tak??

Też zadaje dokładnie takie samo pytanie...

Odpukać... Jak na razie pompa DOLZ nadal działa.. I nie wyczyściła mi mocno portfela. ..

Stunt_Man - 4 Kwi 2012, 19:36

murgrabia napisał/a:
tajmus napisał/a:
A co niby z tym DOLZ nie tak??


Też zadaje dokładnie takie samo pytanie...

Odpukać... Jak na razie pompa DOLZ nadal działa.. I nie wyczyściła mi mocno portfela. ..

to se mocno odpukaj. na dolza mamy najwięcej reklamacji


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group