Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK4] Wymiana klocków hamulcowych

VxXxRyBaxXxV - 28 Lut 2010, 21:40
Temat postu: [MK4] Wymiana klocków hamulcowych
Drodzy koledzy w najbliższym czasie chciałabym się zabrać za wymianę klocków hamulcowych w mojej fieście. I mam wielki problem, ponieważ nie wiem jak się za to zabrać. Czy ktoś z Was mógłby mi to opisać w jakiś przystępny sposób :)
kaczoro - 28 Lut 2010, 22:19

W przybliżeniu:
1. ściągasz koło
2. demontujesz zacisk
3. wyciągasz stare klocki i wkładasz nowe
4. montujesz zacisk
5. przykręcasz koło

Poczytaj "sam naprawiam Forda Fiestę" to dowiesz się więcej :ok:

trzeci - 28 Lut 2010, 22:22

kaczoro napisał/a:
Poczytaj "sam naprawiam Forda Fiestę" to dowiesz się więcej :ok:

Tak, przed rozpoczęciem samodzielnych prac przy aucie warto zajrzeć do tego typu książki.
O MK4 znajdziesz tutaj
Pozdro ...

kaczoro - 28 Lut 2010, 22:25

Nic trudnego <8>







Pozdrawiam.

VxXxRyBaxXxV - 28 Lut 2010, 22:36

Wielkie dzięki koledzy :) Jutro zabieram się do pracy.
Pozdrawiam

Marcinowaty - 1 Mar 2010, 13:22
Temat postu: Re: Wymiana klocków hamulcowych
VxXxRyBaxXxV napisał/a:
Drodzy koledzy w najbliższym czasie chciałabym się zabrać za wymianę klocków hamulcowych w mojej fieście. I mam wielki problem, ponieważ nie wiem jak się za to zabrać. Czy ktoś z Was mógłby mi to opisać w jakiś przystępny sposób :)


Przykro mi jak zadajesz takie pytanie to daj sobie spokój albo zrób to pod nadzorem kogoś bardziej doświadczonego. To są hamulce które decydują o bezpieczeństwie..

BerciQ - 1 Mar 2010, 19:52

Marcinowaty, chciałem to samo napisać.

VxXxRyBaxXxV, bez obrazy i urazy, ale rzeczywiście, skoro nie wiesz jak zabrać się za wymianę klocków hamulcowych, to nie chwytaj się za to. To jest bezpieczeństwo Twoje, Twoich pasażerów oraz innych użytkowników drogi.

Albo tak jak pisze Marcinowaty pierwszą wymianę zrób z kimś, kto już kiedyś wymieniał. Generalnie to nie jest trudna operacja, ale jednak to hamulce :)

bidżej - 1 Mar 2010, 22:23

fakt, zadanie dla niezbyt zorientowanej w mechanice kobitki to to nie jest, ale też nie róbcie z tego dramatu ;-))
VxXxRyBaxXxV - 2 Mar 2010, 19:20

Właśnie...nie róbcie dramatu. Wierzcie mi,że mechanicy tez potrafią cuda,bardziej sobie ufam :) Już wszystko wymienione i działa :ok:
Marcinowaty - 4 Mar 2010, 16:18

Pogratulować :ok:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group