Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK6] Czujnik ?

drelo - 3 Sty 2010, 11:50
Temat postu: [MK6] Czujnik ?
Witam! Ostatnio kupiłem sobie samochodzik ford fiesta mk6 1.4tdci i mam pytanie co to jest za czujnik umocowany w poprzek na belce przedniej centalnie? Może ma ktoś zdjęcie tego czujnik jak jest podłączony bo mam wyrwane kable z wtyczki czujnika i nie chce źle podłączyć... [jeden kable jest brązowo biały a drugi fioletowo biały]
Pozdrawiam!

Parzych - 3 Sty 2010, 15:00

Niestety nie mam wyraźniejszej fotki, ale jeśli masz takie coś jak na tej i nie masz kompa pokładowego, to to nie jest żaden czujnik, tylko zaślepka pod czujnik temperatury zewnętrznej...(chyba)

drelo - 3 Sty 2010, 15:18

Ten czujnik wygląda tak jak na zdjęciu dołączonym
Dodam że mam wersje fiesty mk6 po liftingu

Ten czujnik montuje się w środku belki
Kompa mam w fiescie bo wersja bardzo bogata można prawie powiedzieć że full :joint:

ElGrey - 3 Sty 2010, 15:41

tez to mam, ale do czego to jest nie wiem <???> przelacznik sugerowalby cos od systemu bezpieczenstwa czynnego, ale diabli wiedza ;-|
Czujnik temp, a co ci pokazuje komp jaka temperature?? bo uszkodzony czujnik daje odczyt cos miedziy 32 a 34 stopnie, jego brak powinien podobnie

drelo - 3 Sty 2010, 18:53

Nie no czujnik temperatury pokazuje ok .Tylko nie wiem po co ten czujnik jest aha to może pokażesz fote jak kable są podłączone bo u mnie z tej kostki wyszły i nie chce odwrotnie podłączyć..
arturd7 - 3 Sty 2010, 20:58

A może to jest czujnik uderzeniowy?? Podobnie montowany widziałem w Mikrze.
Parzych - 3 Sty 2010, 21:15

arturd7 napisał/a:
A może to jest czujnik uderzeniowy??
Raczej wątpię... U mnie go nie ma - jest zaślepka... A poduszki mam i napinacze...
drelo - 4 Sty 2010, 06:56

No to ciekawe po co ten czujnik może zadzwonić do salonu Forda :D ?
ElGrey - 4 Sty 2010, 08:04

Wybacz ale na ta chwile nie wleze pod auto i nie bede robil zdjec, bo w tym tygodniu nie mam dostepu do warsztatu, a na glebe sie nie pofatyguje bo za zimno :-P
drelo - 5 Sty 2010, 19:04

Jakby ktoś by mógł zrobić fotke tej wtyczki będę wdzięczny :D
pawel182 - 5 Sty 2010, 21:20

drelo napisał/a:
Ten czujnik wygląda tak jak na zdjęciu dołączonym
Dodam że mam wersje fiesty mk6 po liftingu
[url=http://img707.images....th.jpg]Obrazek[/URL]
Ten czujnik montuje się w środku belki
Kompa mam w fiescie bo wersja bardzo bogata można prawie powiedzieć że full :joint:


Ten czujnik jest coś w rodzaju wciskanego przycisku? czy normalna kostka z dwoma przewodami?
hm....może to faktycznie jakiś czujnik temperatury ale nie od komutera pokładowego tylko daje jakieś wskazanie temp. do silnika albo klimatyzacji...?

ElGrey - 5 Sty 2010, 22:45

to dlaczego jacek takiego czujnika nie ma <???>
kilme ma poduchy tez, czujnik temperatury wewnetrznej wykluczylismy, wiec to nie to!
A klima bierze odczyt z czujnika powietrza zasysanego i przestaje dzialac przy -10 to juz przetestowane :)
Jedyne co mi przychodzi do glowy ze to jakis czujnik odcinajacy podczas stluczki zamiast czujnika bezwladnosciowego ktory MOZE zastapiony jest w ropniakach

pawel182 - 5 Sty 2010, 23:58

ElGrey napisał/a:
to dlaczego jacek takiego czujnika nie ma <???>
kilme ma poduchy tez, czujnik temperatury wewnetrznej wykluczylismy, wiec to nie to!
A klima bierze odczyt z czujnika powietrza zasysanego i przestaje dzialac przy -10 to juz przetestowane :)
Jedyne co mi przychodzi do glowy ze to jakis czujnik odcinajacy podczas stluczki zamiast czujnika bezwladnosciowego ktory MOZE zastapiony jest w ropniakach


Czujnik odcinający podczas stłuczki? Bez sensu, bo z tego wynikałoby żę odcinałby paliwo tylko i wyłącznie jakbyś przywalił centralnie przodem. Czujnik odcinający mysle że jest zrobiony podobie do czujnika poduszek na zasadzie pomiaru przeciążenia.
Co do klimy... klima klimie nie jest równa :) może być ręczna i może być automatyczna, dwustrefowa itp itd, więc może ten czujnik (to coś) dotyczy np klimatyzacji automatycznej.
jakby nie było to puki co sobie zgadujemy :) może jakby wiedział do czego jest podłączony ten czujnik byłoby dużo łatwiej.

Parzych - 6 Sty 2010, 00:50

ElGrey, klimy to akurat nie mam... Więc nie jestem w stanie stwierdzić, czy to ma związek z klimą :bezradny:
ElGrey - 6 Sty 2010, 08:35

Klimy nie masz <???>
A to jednak moze jest cos od klimy w takim ukladzie, bo ja myslelem ze nikt juz bez klimy nie kupuje aut :ups:

Parzych - 7 Sty 2010, 01:04

ElGrey napisał/a:
myslelem ze nikt juz bez klimy nie kupuje aut :ups:
Ano chcieli 4koła, to podziękowałem... gy
drelo - 7 Sty 2010, 19:15

Zobaczymy zadzwonie do salonu forda i zobaczymy co powiedzą!
Może pomożecie ? http://www.fiestaklubpols...p=449432#449432

ElGrey - 13 Sty 2010, 06:35

No dziewczeta juz wiem co to za diabelstwo :) , wedlog programy fordowskiego i na przykladzie mojej diablicy to jest czujnik ostrzegajacy przed oblodzeniem, to znaczy ze to czujnik temperatury zewnetrznej, koszt 285 zl... wlasnie po raz drugi mi sie zesral ale poprzednio wymiana byla na gwarancji, a wlasnie mi sie skonczyla wiec sie wku.... ;-|
Parzych - 13 Sty 2010, 15:21

Czyli od początku miałem racje... :luzik: :zwyciężca: :greenpeace: gy :jupi: ozor
Parzych napisał/a:
pod czujnik temperatury zewnętrznej...(

drelo - 13 Sty 2010, 17:56

No wszystko fajnie tylko pokaż fote dokładną jak wyglądają podłączenia bo mam kable urwane ;/
ElGrey - 13 Sty 2010, 18:52

podlaczenie, zdjec to nie bedzie bo na kanal nie wjade bo nie mam mozliwosci, kurna 2 tydzien, ponadto nie widzi mi sie zdejmowanie zderzaka :-P a wiazka od tego tota laczy sie z kablem ok klaksona i idzie po lewej stronie auta gdzies do glownej wiazki, a wtyczka musi pasowac do czujnika od caly cymes, znajac zycie pewnie trzeba bedzie kupic wiazke (samej wtyczki to na bank nie kupisz bo takich zeczy to nie ma w czesciach w ASO, jak za...li mi swiatla przeciwmgielne to bylo to samo cala wiazka i z wiazki uciete gniazda i zlutowane z instalacja w aucie ;-| ) , znajdz przewody od klaksona, beda 4 zyly 2 do klaksona reszta do czojnika, obetnij wtyczke i zalutuj przewody i juz.
Parzych - 13 Sty 2010, 22:32

drelo napisał/a:
pokaż fote dokładną jak wyglądają podłączenia
Jak będę miał okazję wjechać na kanał, to porobię dokładne fotki i wrzucę... (oczywiście kabelków i wtyczki)...
ElGrey - 14 Sty 2010, 20:02

no udalo sie na kanal wjechac, od spodu nic nie widac... niestety, wiazka idzie od gory wzmocnienia czolowego, a nastepnie gora podlorznicy i u mnie wszystko zslania zderzak i iterculer... lipa ;-| z gory to juz wcale niec nie widac wszystko zaslania osprzet silnika ;-|
u ciebie jacku jest wiazka od dolu <???> widac u mnie jest inaczej

Parzych - 14 Sty 2010, 20:20

U mnie idzie od dolnej strony tegj "szyny" podzderzakowej (jak na foto z 1-szej strony), dodatkowo mam zdemontowane te plastikowe "doloty" do chłodnicy, więc od spodu chyba będzie widać tą wiązkę...
drelo - 16 Sty 2010, 17:01

Ok spoko nie śpieszy mi sie no ale wiecie nie chce źle zrobić 2 kabelki a mogą wiele bidy narobić ;/
Parzych - 22 Sty 2010, 14:03

Wczoraj miałem okazję być pod Fiestą ale miałem tylko fona... fotka marnej jakości, za to opisałem kolory kabelków, może Ci to coś pomoże... daj znać :yes:

JoeMix - 23 Sty 2010, 08:43

Parzych, a skąd tam tyle rudej u ciebe? :-P
Parzych - 23 Sty 2010, 08:53

A cholera wie... Z powietrza? :bezradny:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group