Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] podskkuje przy ruszaniu

stanley.123 - 27 Paź 2009, 13:20
Temat postu: [MK3] podskkuje przy ruszaniu
Witam w mojej fieście (mk3 1,1i c 91r) zauważyłem bardzo dziwne zachowanie mianowicie jak ruszam „szybko :rotfl: ” na jedynce i przerzucam bieg na 2 to po puszczeniu sprzęgła auto podskakuje jakby przejechało przez jakiś garb dodam, że byłem na przeglądzie niedawno i jak sprawdzali zawieszenie na trzepaku nic nie znaleźli i jak jeżdżę to w zawieszeniu nic nie słychać, żadnego pukania, stukania. Jakieś pomysły co to może być? urwana poducha na skrzyni? czy co?
bidżej - 27 Paź 2009, 13:26

możliwe że oberwane masz poduszki (dość łatwe do sprawdzenia) albo po prostu zbyt gwałtownie puszczasz sprzęgło
marian - 27 Paź 2009, 15:19

może ci z obrotów do końca nie schodzi u mnie też tak jest tymbardziej jak sam napisałeś
stanley.123 napisał/a:
mianowicie jak ruszam „szybko
tylko że umnie skacze na 1 jak dam w piz... czasem nie zapiszczy a podskakuje,myślę że to przez zbyt szerokie opony 165 zimówki mam węższe 155 ale na nich tek ostro nie ruszam bo szkoda (miękka guma)
stanley.123 - 27 Paź 2009, 15:25

bidżej napisał/a:
możliwe że oberwane masz poduszki (dość łatwe do sprawdzenia) albo po prostu zbyt gwałtownie puszczasz sprzęgło


w sumie to to się dzieje jak faktycznie szybciej puszcze sprzęgło, może to mieć coś wspólnego z tym że kończy mi się sprzęgło (już troszkę się ślizga)?. ale to naprawdę dziwne wrażenie jak by się po czymś przejechało, będę musiał jeszcze podjechać gdzieś na kanał i dokładnie obejrzeć jak tam to od spody wygląda.
W sumie to zapytałem na forum bo może ktoś już coś takiego przerabiał

Jacek4200 - 27 Paź 2009, 15:28

Możliwe że to poduszki, albo nie wszystkie gary łapią za jednym razem ;-|
Mistrzpl - 27 Paź 2009, 15:36

Podłączam się pod posta:P W swojej mam to samo:P Ktoś przerabiał to już?
d4niell - 27 Paź 2009, 20:49

Niegdyś ja miałem podobny problem. Zapewne to są poduszki pod skrzynia.


Wleziesz do kanału i wsadź jakąś deskę, kołka (na upartego jak sie zaprzesz to na barku podniesiesz) pomiędzy krzynie a sanki i spróbuj podważyć jesli sie podnosi to to włąsnie poduszki. Mozna jeszcze wsadzic kogos za kierownice i zeby próbował ruszyc i bedziesz widział ze skrzynie porusza sie razem z całym silnikiem po komoze silnikowej

Ja u siebie sam wymieniałem na upartego, zero doswiadczenia, to jest dzien roboty ew dwa wieczory

pablon - 27 Paź 2009, 21:59

Dołanczam sie do posta. Czasami przy ruszaniu telepie na przodzie. jesli to poduszka czy to jest grozne?.
Marcinowaty - 28 Paź 2009, 18:18

Na 3 poduszkach trzyma się silnik ze skrzynią biegów. Pomyśl co będzie jak wszystkie się pourywają..
d4niell - 28 Paź 2009, 20:51

Jak nie zrobisz tych poduszek to po prostu pewnego pięknego dnia zamiast ruszyc możesz usłyszec głośny stukot i już nigdzie nie pojedziesz ... to bedzie przegób wewnetrzny :)
stanley.123 - 29 Paź 2009, 10:53

d4niell napisał/a:
Niegdyś ja miałem podobny problem. Zapewne to są poduszki pod skrzynia.


Wleziesz do kanału i wsadź jakąś deskę, kołka (na upartego jak sie zaprzesz to na barku podniesiesz) pomiędzy krzynie a sanki i spróbuj podważyć jesli sie podnosi to to włąsnie poduszki. Mozna jeszcze wsadzic kogos za kierownice i zeby próbował ruszyc i bedziesz widział ze skrzynie porusza sie razem z całym silnikiem po komoze silnikowej

Ja u siebie sam wymieniałem na upartego, zero doswiadczenia, to jest dzien roboty ew dwa wieczory


no i wczoraj sprawdziłem i okazało się że w moim przypadku to właśnie urwana poduszka przy skrzyni. aby sprawdzić wystarczyło jak próbowałem ruszyć autem na zaciągniętym ręcznym a kolega patrzył jak podskakuje skrzynia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group