Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK6] zrobiłem test przelewowy wtryskiwaczy prosze o opinie

marcinx00 - 21 Paź 2009, 19:03
Temat postu: [MK6] zrobiłem test przelewowy wtryskiwaczy prosze o opinie
Po teście wtryskiwaczy tak mi wyszło po 30 min pracy silnika, http://img96.imageshack.u...3200/30min2.jpg http://img59.imageshack.u.../5486/30min.jpg nieraz dodawałem gazu zeby doprowadzać do tego szarpania wyczuwalnego o którym pisałem.
Od lewej 1 wtryskiwacz od strony pasarzera 4 ostatni od strony kierowcy, w nim troche mniej wyszło co wy o tym sądzicie ?
Auto odpala normalnie nie gaśnie przyczyny dla których robiłem ten test to:
1 kopci jak silnik jest całkowicie zimny i go odpalam (dym aż gryzie w oczy i jest jasnego koloru )
2 silnik dopuki się nie rozgrzeje szarpie najbardziej od 1100 obr do 1900obr
3 po dodaniu gazu i trzymaniu go w jednym położeniu silnik zmienia trochę obroty

kajtek - 6 Maj 2010, 14:21
Temat postu: Re: zrobiłem test przelewowy wtryskiwaczy prosze o opinie
marcinx00 napisał/a:
Po teście wtryskiwaczy tak mi wyszło po 30 min pracy silnika,
1 kopci jak silnik jest całkowicie zimny i go odpalam (dym aż gryzie w oczy i jest jasnego koloru )


To zjawisko bedziesz miał zawsze - temperatura w silniku zaraz po odpaleniu zimnego jest niska i owy dym to nie spalone paliwo występuje dopóki silnik nie zlapie temperatury

kamil wolski - 6 Maj 2010, 15:32

Kajtek, nie pierdziel! Silnik ma takie urządzenia jak linki podciągające obroty itd. że na zimnym też nie ma prawa dymić a już na pewno nie jak mamy na dworze powyżej zera! To wszystko wygląda identycznie jak przestawiony kąt wtrysku w moim silniku, może u Ciebie też to idzie jakoś podregulować?
lakiernik175 - 31 Mar 2011, 13:52

Witam.
Chciałem odkopać temat bo mam to samo co opisuje marcinx00.Myślałem na początku że któraś świeca siadła ale dzisiaj rano doszły te falujące obroty i kopa białego dymu śmierdzącego niespalonym ON.Od jakiegoś czasu dymił tylko przy starcie.Dzisiaj kopcił przez jakieś 4 minuty.Później już było w porządku.Odpala i nie kopci. Jakieś sugestie,bo rozwiązania przyczyny tu nie opisano?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group