Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK3] Podświetlenie deski rozdzielczej

kamil wolski - 4 Paź 2009, 22:42
Temat postu: [MK3] Podświetlenie deski rozdzielczej
Witajcie panowie. Dziś wieczorem spotkała mnie dziwna, bo nie znana mi dotąd sytuacja mianowicie żarówka podświetlająca deskę rozdzielczą przepaliła mi się... trochę :hahaha:

Otóż moje zegary, bodajże z MK4, podświetlane są od góry dwiema żaróweczkami. Od bardzo dawna jedna z nich była przepalona więc podświetlenie miałem tylko z prawej strony. Nie zajmowałem się tym, bo z lewej jest obrotomierz z benzyny, a przed nim mam wstawiony dodatkowy, do diesla, który ma swoje własne podświetlenie.

Dzisiaj jadąc po laskę wieczorem na drugi koniec miasta miałem problemy z podświetleniem. Najpierw przerywało - gasło, zapalało się, aż w końcu wyłączyło się (ta górna, działająca jeszcze żaróweczka). Podświetlenie obrotomierza, kontrolka od ręcznego, czy kierunków - wszystko świeci poprawnie. Jedynie co to ta żaróweczka. Nie pisałbym o tym, gdyby nie sprawa która nie daje mi spokoju - podświetlenie nie uciekło całkowicie. W ciemnym miejscu widać, że żaróweczka ta ledwo bo ledwo ale się pali, i podświetla deskę rozdzielczą, ale na tyle słabo, że w czasie jazdy trzeba mocno się wpatrywać np w stan zbiornika z paliwem.

Gdzie szukać problemu, bo zakładam że nie w samej żarówce, która chyba nie może się przepalić "trochę" ?

Miły - 4 Paź 2009, 22:45

weź rozkręć i zobacz jak styki wyglądają... może się odkręciła?
kamil wolski - 28 Paź 2009, 19:10

Żarówka siedzi ok. Kable wyglądają ok. A raz świeci dobrze raz ledwo podświetla.
bidżej - 28 Paź 2009, 20:45

przyjrzyj się wtyczce z tyłu zegarów, obadaj czy od temperatury nie odkształciło się gniazdo żarówki, dognij metalowe skrzydełka oprawki żarówki...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group