Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - felgi z mk3 do mk1?

profi - 10 Maj 2009, 19:24
Temat postu: felgi z mk3 do mk1?
witam, niedługo musze zrobić przegląd w mk1 i mam starte po wewnętrznych rantach tylne opony, prawdopodobnie nie uznają mi przeglądu i tu pytanie, czy felgi z mk3 będą pasowały do mk1? chodzi konkretnie o rozstaw śrub, bo mam felgi z dobrymi oponami i się zastanawiam czy wejdą. i drugie pytanie, dlaczego się wyjechały te opony? co wymienić/naprawić, żeby na nowych oponach nie zrobiło się to samo?
Miły - 10 Maj 2009, 19:56

powinny pasować... rozstaw śrub na pewno... nie wiem jak z otworem centrującym...
diodalodz - 10 Maj 2009, 20:04

felgi pasują na 100 % bo jeździłem na takich . Co do zawieszenia trzeba zrobić pomiary belki
profi - 10 Maj 2009, 20:10

to dobrze, bo tylko do przeglądu chce je przełożyć, a potem kupie nowe R12, a na czym polegają pomiary belki? bo nowy jestem i mam zamiar w tym aucie wszystko sam robić, żeby się nauczyć mechaniki samochodowej (bo motory od 5 lat robie) no i żeby w razie awarii wiedzieć co i jak zrobić, żeby zajechać do domu
diodalodz - 10 Maj 2009, 22:41

sprawdzic odległość kół przednie względem tylnych i zobaczyć czy jest zbieżne czy rozbieżne i czy ma dobre kąty . Tu akurat za dużo nie zwalczysz bo trzeba mieć troszkę sprzętu . Zacznij od sprawdzenia czy są dobre tuleje w wahaczach wleczonych .
JoeMix - 11 Maj 2009, 20:33

profi, na większości stacji jak jest ścieżka to mierzą zbieżność przednich kół, poproś by sprawdził tylnych,,,
profi - 11 Maj 2009, 21:00

słuchajcie, kolega sprzedaje malacza za 100zł z zeszłorocznymi oponami, a zapas jest nowy. z tego co mi się wydaje, to ten sam rozmiar opony? to kupie od niego, przełożę opony i malacza pchnę albo dalej albo na złom za 200zł, i będę mieć komplet opon praktycznie za darmo. okej, zrobie tak jak mówisz JoeMix
JoeMix - 12 Maj 2009, 07:05

Opony z malcza są ciut cienkie, można jeździć ale nie szybko zwłaszcza na zakrętach.
van - 12 Maj 2009, 14:28

im cieńsze opony tym opory toczenia mniejsze i mniejsze spalanie paliwa :ok:
za to gorzej auto prowadzi się w zakrętach i z większymi prędkościami, ale jak porusza się tylko po mieście to jestem za :yes:

JoeMix - 12 Maj 2009, 20:10

Mam maluchowskie 135/80R12 i się super jeździ, tyle że w szybkich zakrętach piszczy :P
profi - 13 Maj 2009, 21:23

auto mam on niedawna i się dopiero teraz dowiedziałem, że koła były przekładane z przodu na tył, i wytarta jest tylko lewa opona (prawda coś stuka w lewym przednim zawieszeniu) więc przełożę oponę z zapasu, a co do tego stukania to może się na przeglądzie doczepić do tych luzów? (wiem pisze jak totalny laik, ale w sprawach fiesty tak niestety jeszcze jest)
JoeMix - 13 Maj 2009, 22:34

może,,, ale zapewne Ci da papier na 14 dni aby naprawić usterkę.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group