Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK3] Z³±cze regulacji biegu ja³owego i k±ta zap³onu

kobetsu - 8 Gru 2008, 22:46
Temat postu: [MK3] Z³±cze regulacji biegu ja³owego i k±ta zap³onu
Witam,

Nie wiecie mo¿e jak u¿ywaæ i jak regulowaæ zap³on za pomoc± z³±cza zlokalizowanego obok akumulatora w MK3 (obok z³±cza diagnostyki kompa) ?

diodalodz - 9 Gru 2008, 01:31

przestawiasz zworkê albo j± wyci±gasz nie pamiêtam dok³adnie . Ale przestawienie jest rzêdu 1-2 stopni
JoeMix - 9 Gru 2008, 07:59

To nie jest z³±cze do regulacji zap³onu (takie opinie chodz± i tak jest w ksi±¿kach) ale to jest z³±cze korektora liczby oktanowej, jak zalejesz benzyn± gorsz± ni¿ 95, ¿eby nie by³o spalania stukowego.

W DISie kont zap³onu jest wyliczany elektronicznie ogóln± podstaw± jest czujnik po³o¿enia wa³u - jest on montowany na sta³e bez mo¿liwo¶ci regulacji, wiêc jak masz ¼le zap³on to albo polecia³ jeden z czujników osprzêtu, albo jednostka steruj±ca - i b³êdu nie poprawisz napraw± a jedynie wymian±.

kobetsu - 9 Gru 2008, 15:30

Jak mo¿na zatem sprawdziæ dzia³anie czujnika po³o¿enia wa³u ?
Jaki sygna³ daje ten czujnik ? impuls na sta³ej sk³adowej oznaczaj±cy rozpoczêcie sekwencji zap³onowej ?

JoeMix - 9 Gru 2008, 17:13

AN bloku normalnie jest chyba podzia³ka i oznaczenia na kole, lamp± chyba da siê sprawdziæ jaki jest k±t.
kobetsu - 9 Gru 2008, 19:30

Na bloku jet nadlew a ko³o pasowe jest kodowane....
Pomiary wykaza³y 22 st. wyprzedzenia zap³onu.

Chcê pod³±czyæ siê oscyloskopem z czystej ciekawo¶ci do czujnika i zobaczyæ co daje.... Nie wiesz czego nale¿y siê podziewaæ ? jak sprawdziæ czy czujnik dzia³a poprawnie ?

diodalodz - 9 Gru 2008, 19:52

bedziesz mial wysokiego sinusa i co jaki¶ czas zabraknie jednego okresu . Tego siê mo¿esz spodziewaæ .
JoeMix - 9 Gru 2008, 21:29

Do sprawdzenia zap³onu i elektryki silnika potrzeba: obrotomierza, analizatora CO, woltomierza, oscyloskopu, pompki podci¶nieniowej z wakuometrem, i boxu diagnostycznego, procedura testowa to 2 strony A4.

Normalny k±t wyprzedzenia zap³onu to 10st. ale mo¿e siê wahaæ od -3 do 26st. na biegu ja³owym (do 1200obr/nim)

Zdejmij wê¿yk podci¶nienia c czujnika i go za¶lep, czujnik bêdzie wskazywa³ podci¶nienie "0" i wtedy k±t powinien byæ w okolicach 0-10st na biegu ja³owym.

kobetsu - 10 Gru 2008, 11:12

Dziêki wielkie, bêdê sprawdza³

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group